Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

wianek pierwszo komunijny...

  • Autor: dorotaibasia Data: 2012-05-01 20:17:20

    przyjaciólka zapytała czy zrobię dla jej córki wianek na głowę...wianek ma być z mirtu/merty (różnie się na to  mówi) + żywe kwiaty...no i tu zaczynają się schody bo florystka ze mnie żadna, bawię sie co prawda w przeróżne ręczne robótki ale taki wianek to byłby mój "debiut". prościej byłoby zamówic w kwiaciarni ale dziecko stwierdziło "ciociu,dasz radę:)" szukałam w necie ale znalazłam właściwie już gotowe-co jeden to piękniejszy-ale wersji krok po kroku nie bardzo...będę wdzieczna za wszelkie sugestie, od tego roku zaczyna się nam w rodzinie "wysyp" komunii i z pewnością zamówień na wianki nie zabraknie. a że temat na czasie być może i komuś innemu się przyda

    z góry dziękuję:)

  • Autor: bonieś Data: 2012-05-01 20:29:31

    Znalazłam soś takiego, może sie przyda.

    Wianek komunijny

  • Autor: dorotaibasia Data: 2012-05-01 20:38:11

    dziękuję bardzo:) rozjaśniło mi sie co nieco:)

  • Autor: kasnik Data: 2012-05-01 20:38:48

    Fajny pomysł :) ale dobrze,że ja mam synusia do komunii za niecałe dwa tygodnie:) jeden kłopot dla mnie mniej:)

  • Autor: kasnik Data: 2012-05-01 20:41:53

    nie wiem, czy sie przyda...ale może warto przeczytac porady-takie znalazłam na szybko:)

    http://www.mowimyjak.pl/styl-zycia/uroczystosci/pierwsza-komunia-swieta-jak-zrobic-wianek-komunijny,87_40578.html

  • Autor: atek Data: 2012-05-01 21:29:15

    Swojej córce zrobiłam wianek z mirtu i konwalii. Bardzo ładnie wyglądał. Problem byl jeden, bardziej przypominał wieniec dożynkowy niż wianuszek na dziewczęcą głowę. Plotłam go w sposób w jaki plecie się wianki z mleczy czyli coś w stylu francuskiego warkocza. Powodzenia.

  • Autor: ulla* Data: 2012-05-19 10:22:51

    Czy zrobiłaś wianek?z mirtu i jakich kwiatów użyłaś? podpowiedz czego jeszcze użyłaś do zrobienia wianka, a jeśli masz zdjęcie wianka to bardzo chętnie zobaczę, chcę zrobić córce..dziękuję..

  • Autor: anowi0603 Data: 2012-05-19 22:14:58

    Ja na rocznicę komunii zrobiłam córce coś w rodzaju wianka.Do  opaski plastikowej przykleiłam klejem na gorąco białe i zielone margaretki , i trochę gipsówki.zaraz spróbuję dodać zdjęcie,

  • Autor: dorotaibasia Data: 2012-05-20 17:16:36

    wianek ciągle jeszcze przede mną...korzystając z podpowiedzi i linków z poprzednich postów "szkielet" zrobię z grubszego drutu,owinę go taśmą florystyczną i zacznę dokoła mocować gałązki mirtu i kwiaty (w kwestii kwiatów zdam sie na pobliską kwiaciarnię i na pewno bedą różne...drobne dąbki lub eustoma, do tego gipsówka i zielone dodatki które wpadną mi w oko), mirt i kwiatki przymocuję za pomocą cienkiego drucika florystycznego-mam nadzieje ze wyjdzie "coś" co będzie nadawalo sie na głowę w tak uroczystym dniu...w razie czego bohaterka dnia została zaopatrzona w sztuczny wianek, na wypadek gdyby ciotka (czyli ja) nie stanęła na wysokości zadania:)

  • Autor: ulla* Data: 2012-05-20 17:29:28

    Dziękuję...i tak,mam już "szkielet" ze starego wianka,teraz ta taśma,druciki? -czy w kwiaciarni to dostałaś? musze popytać w swojej...może w zrobieniu pomoże mi kwiaciarka w szafie leży wianuszek sztuczny (dostałyśmy w rodzinie),ale spróbujemy sił w zrobieniu takiego innego, córka bardzo by chciała taki,mam nadzieję,że się uda ...

  • Autor: dorotaibasia Data: 2012-05-20 22:26:57

    ja akurat kupiłam na allegro, ale bez problemu można kupić w hurtowni kwiatów, kwiaciarnie mają ale raczej na własny użytek, myśle ze jeśli poprosisz kupią dla Ciebie w hurtowni -jeśli nie masz takowej w najbliższej okolicy, w końcu "klient nasz pan":)

  • Autor: babolik Data: 2012-05-21 21:09:57

    A ja chcę tylko podpowiedzieć, że taki wianek z żywych kwiatów przechowywać należy w lodówce, na talerzu z odrobiną wody, by przetrwał cały "biały tydzień", (wypróbowane prz komunii mojej córki-podpowiedź z kwiaciarni, w której go zamówiłam); takie wianki są urocze i bardzo oryginalne!

  • Autor: babolik Data: 2012-05-21 22:36:29

    zapomniałam jeszcze dodać, że talerz powinien być owinięty workiem foliowym - na tyle luźno, by nie stłamsić kwiatów.

Przejdź do pełnej wersji serwisu