Forum

Kuchenne porady

Wilk syty i owca cała;)

  • Autor: Marrakesh Data: 2012-05-02 12:42:21

    Po pierwsze witam Wszystkich serdecznie :) ściskam Wszystkich i każdego z osobna:)

    Mam nadzieje Kochani,że troche mi pomożecie, mam komunijny problem a sytuacja wygląda tak: Córka mojego Toważysza Życia (z pierwszego małżeństwa) będzie mieć komunię 20 czerwca, ma przyjechać jego rodzina (11 osób +nas dwoje + Gwiazda tego dnia, w sumie 14 osób).Na samym początku stwierdzili że nie chcą mieć nic wspólnego z tamta rodziną i nie siądą razem z nimi przy stole, ok.Mieli przyjechac w niedziele rano, pojechac na uroczystość i wrócić do Nas na obiad, teraz sie okazało, że przyjeżdżają w sobote na wieczór. I tu jest wilk pogrzebany, początkowo miałam w planach jakieś małe śniadanko dla nich, później obiad, ale w obecnym rozwoju sytuacji powinnam im zapewnić kolacje, normalne śniadanie i obiad po uroczystości. Nasze mieszkanie jest w stanie totalnego rozgradiaszu - jesteśmy w stanie remontu i coś sie cały czas przedłuża... nie wiem jak ich pomieścimy spać, i nie mam pojęcia co przygotować do jedzenia? Mam nadzieje Kochani, że doradzicie coś w sprawie menu :) tak żeby wszyscy byli zadowoleni, a ja żebym nie padła na twarz po pracy i całym gotowaniu.

    Pozdrawiam Marrakesh,

    a w ogóle to nie wiem czy wstawiłam to do dobrego działu? Jeżeli nie to przepraszam za zamieszanie ale to mój pierwszy oficjalny wpis :D

  • Autor: megi65 Data: 2012-05-02 13:12:16

    Mniejsza o animozje rodzinne .Rodzina powinna być poinformowana waszym stanie lokalowym . Nie można zwalać się komuś w 11 osób do stanandartowego mieszkanka w trakcie remontu . Takt sie kłania i zdrowy rozsądek .. !!

    Zapropnuj hotel ...i powiedz otwarcie ,że chetnie przywitasz rodzine niedzielnym śniadaniem. Odnośnie menu , wypowiedzą się moje koleżanki z większym doświadczeniem

  • Autor: Marrakesh Data: 2012-05-02 13:33:01

    Rodzina jest dobrze poinformowana w jakim stanie jest nasze lokum, i dobrze wiedzą że korzystamy tylko z jednego duzego pokoju, w którym mamy sypialnie, salon i jadalnie . Mi jest głupio zaproponowąć takie rozwiązanie, bo widujemy sie bardzo rzadko a moje poczciwe chłopaczysko twierdzi, że przesadzam... i z tym całym spaniem i jedzeniem.Ale halo to nie są dzieciaki dla których jest frajdą spanie we 2 lub 3 osoby na jednym łóżku...

  • Autor: Beata500 Data: 2012-05-02 13:45:19

    A jakie rozwiązanie proponuje Twoja druga połowa? Poproś go, żeby powiedział jak on ma zamiar położyć tyle osób.

  • Autor: Marrakesh Data: 2012-05-02 13:59:33

    Rozwiązanie proponuje takie "no jakoś sie pomieścimy" i na tym temat dla niego sie kończy. 7 osób z tych 11 jestem w stanie zagospodarować ale szkoda mi tak gnieść wszystkich po długiej podróży, my mieszkamy w łodzi a oni będa jechać spod samiuśkich tater ;)

  • Autor: dorotaibasia Data: 2012-05-02 14:18:22

    a jak Wasze zasoby finansowe? jeśli nie najgorzej to chyba bym nie gimnastykowała się z szykowaniem wielkiego począestunku w domu...przy remoncie i takiej ilości ludzi jakoś sobie tego nie wyobrażam...ja bym zrobiła zwyczajne śniadanie, ot, pólmisek wędlin, serów, coś z nowalijek, pieczywo itd a po mszy zaprosiła wszystkich na obiad do restauracji (nie mylić z przyjęciem komunijnym) przeciez nie wszystkie lokale mają kominijne oblężenie, gdzieś znajdziecie miejsce, każdy zamówi z karty to na co ma ochotę, będzie to jakas namiastka uroczystości, no bo w tym jednym pokoju to wybacz,ale mimo dużej fantazji  to sobie nie wyobrażam....chłop jak to chłop (bez urazy) z pewnych oczywistych spraw nie zdaje sobie sprawy:)

  • Autor: megi65 Data: 2012-05-02 14:28:43

    No w '' '' łodzi '' to dużo miejsca nie ma moja droga... chyba ,że jacht ..

    Tak na serio , przed Tobą uroczystość i w takim mieszkanku tylu luda ... wszyscy nie wyspani , kości bolą ..rano łazienka totalna okupacja i cierpliwosć rozciągnieta jak guma ze starych spodni .... hmm

    Serio w ramach własnej wygody i z szacunku dla Ciebie , zamówilabym pokój w hotelu ..)

  • Autor: Marrakesh Data: 2012-05-02 14:40:13

    No właśnie zasoby finansowe tak średnio..., mieszkanie ma 100 metrów, ale pokój który by to całe zamieszanie rozwiązał jest praktycznie wyłaczony z użytku, no chyba że ogromny szczęciem uda sie podwiesić sufit i coś zrobić ze ścianami które straszą brrr. Zaczynam mieć ochote zostawić to całe zamieszanie w myśl zasady "nie moje małpy, nie mój cyrk" , ale wtedy to bym dopiero podpadła tamtej stronie ...

  • Autor: dorotaibasia Data: 2012-05-02 15:04:21

    no to trzeba uprzedzic rodzinę ze miejsce to i owszem sie znajdzie, ale w postaci miejsca na podłodze:) poproś żeby przywieżli karimaty i śpiwory no bo niby skąd masz wytrzasnąc łózka dla wszystkich...a tu wyjścia są dwa:albo sami sobie zorganizują nocleg w hotelu albo bedzie impreza której nie zapomnicie do końca życia:) cos w stylu jak to ciocia Hela z wujkiem Gienkiem spała w śpiworach bo młodzi remont robili...gwarantuję że z taką opowieść przekazuje się następnym pokoleniom i zawsze jest kupa śmiechu i najlepsze pod słońcem wspomnienia:)

  • Autor: Marrakesh Data: 2012-05-02 15:15:54

    w sumie to nie jest taki zły pomysł ;) zawsze marudzą że rzadko sie widzimy a teraz będziemy skazani na siebie a znajac ich poczucie humoru, to będzie niezła posiadówka :)

  • Autor: dorotaibasia Data: 2012-05-02 15:42:27

    no widzisz...nie taki diabeł straszny:) jeśli tylko goście są "normalni" zrozumieją że warunki są jakie są i wszyscy przeżyjecie chwile które będziecie wspominać latami. powodzenia!

  • Autor: Beata500 Data: 2012-05-02 15:04:04

    Wiesz , poproś swoją drugą połowę , żeby zrobić tak na próbę miejsca do spania i stoł na 14 osób .Zobaczymy jak to pomieści.A może rzeczywiście ma nato jakiś patent.

  • Autor: Marrakesh Data: 2012-05-02 15:17:39

    nie ma mowy żeby zrobić stół na 14 osób bo... nie mamy takiego stołu, myślałam o czymś ala szwedzki stół, mamy jakieś ławy i blat w kuchni, no może jeszcze jakis mały stolik by się znalazł

  • Autor: kucharek43 Data: 2012-05-02 17:31:37

    Czytam i ? rozumię rodzina nie chce wspólnego przyjęcia.Ale nawet w takiej sytuacji ojciec dziecka powinien mieć przygotowaną swoją pulę pieniędzy na tzw . talerzyk czy to na wspólny z tamtą rodziną poczęstunek  czy też nie -więc skoro nie chcą to zabiera ich na obiad tort i wszystko.To jest komunia więc skoro ludzie jada z tak daleka dla jego dziecka to szacunek się należy.Spanie trudno tak jak pisza materace, może ktoś ze znajomych cos moze zaproponuje  , może przenocuje.Lekkie śniadanie i kolacja to wszystko.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-05-02 19:38:00

    Ja sobie nie wyobrażam spać w tyle osób w jednym pokoju z obcymi ludzmi:) bo w końcu dla Ciebie są oni obcy. No ale jezeli uważasz że się pomieścicie hmm, tylko się nie pomyl i nie skręc do jakiego szwagra po drodze w nocy.oczywiście to żart:)

    Na śniadanie zrób im jajecznicę, po trochu wędliny , sałatkę z pomidorów , kawa herbata i do kościoła marsz.Z tego co słyszałam ma byc fajna pogoda . około 18 st, więc możesz zrobić na obiad rosół lub flaki, na drugie danie ziemniaczki z koprem, młoda kapusta , dodatkowo mizeria lub sałata.Ja usmażyłabym piersi z kurczaka lub schabowe, w końcu to najszybsze potrawy.Na deser jakieś ciacho i pajechali do domu:)

    Jeżeli nie chcą mieć nic wspólnego z tamtą rodziną i isc na poczęstunek l to ich sprawa. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki , najgorzej z tym spaniem.

  • Autor: Marrakesh Data: 2012-05-03 07:27:55

    Dziękuje Wszystkim za zainsteresowanie i za pomoc :) wczoraj wieczorem okazało się że przyjedzie 6 osób, więc generalnie luz i bluz ;) pomieszcze ich ze spaniem, bedzie korek z łazienką, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo;) Połówke zmusiłam do rozrysowania, kto gdzie i z kim śpi ;) po godzinie marudzenia i stękania poradził sobie, teraz tylko zostaje menu, przyznaje sie, że z gotowaniem zup jestem na bakier :/ ale chyba moge ją pominąć? Wypada zrobić na kolacje grila? Czuje sie jakbym miała mieć wizytacje....

    Miłej Majówki, Lubelszczyzno szykuj się :D

  • Autor: linka35 Data: 2012-05-03 09:36:21

    Grill na kolację to dobry pomysł.

  • Autor: dorotaibasia Data: 2012-05-03 13:57:34

    również uważam że pomysł jak najbardziej trafiony:)

  • Autor: Fiddle Data: 2012-05-03 18:59:54

    gril oczywiście! karkóweczka, szaszłyki, rybka ;) Mniaaam

  • Autor: Marrakesh Data: 2012-05-07 08:38:01

    Dzień dobry:)

    A macie może więcej pomysłów na jedzonko:) ?

  • Autor: bonieś Data: 2012-05-07 08:59:08

    Zerknij sobie tutaj, było sporo propozycji dań na komunię.

  • Autor: Marrakesh Data: 2012-05-07 22:38:44

    ooo taaak :D to mi sie podoba, nawet taki laik jak ja sobei poradzi :D Dzięku dzięku

Przejdź do pełnej wersji serwisu