Forum

Gawędy o jedzeniu

pomidor z ogórkiem w parze razem nie idą ?

  • Autor: Fiddle Data: 2012-05-03 12:08:16

    http://lula.pl/lula/1,95647,8577417,Ciekawostka_urodowa___Nie_lacz_pomidora_i_ogorka_.html

    Słyszeliście o tym? Ja już dawno słyszałam, ale i tak łączę jak mam ochotę. Nie często, bo niezbyt tak lubię, ale jak najdzie ochota, to owszem. A Wy łączycie?

    Dopisano 12-05-03 15:05:14:

    :)

  • Autor: panda25 Data: 2012-05-03 12:24:32

    Ja też łączę.

    Lubię ten smak i jeszcze młoda cebulka do tego... Mniam...

     

     

  • Autor: agacia Data: 2012-05-03 12:42:29

    Już dawno o tym słyszałam,ale i tak łączę, bo lubię:)

  • Autor: vikunia Data: 2012-05-03 13:02:16

    Można łączyć jeśli wczesniej skropi się pomidora oliwą :)

     

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-05-03 13:21:34

    E tam, u mnie idą i to jak , pomidory, ogórki,dymka, sól i pieprz.Pyszne i zdrowo , zanim się smaki zmieszały, szybko zostało  zjedzone, na śniadanie do kanapek:)

  • Autor: Fiddle Data: 2012-05-03 14:22:07

    E tam, u mnie idą i to jak , pomidory, ogórki,dymka, sól i
    pieprz.Pyszne i zdrowo , zanim się smaki zmieszały, szybko zostało 
    zjedzone, na śniadanie do kanapek:)

    też tak lubię:) u mnie w domu do tego dodawało się śmietanę . teraz przestałam -przeszłam na chudszą dietę i taka mieszanka bez śmietany jest lepsza:)

    pomidora i ogórka zjem na kanapce ze smakiem, ze śmietaną już nie :) a jeśli ogórek zabija witaminę C zawartą w pomidorach, to po śniadaniu wezmę tableteczkę witaminy C i wyjdzie na to samo :)

  • Autor: mint Data: 2012-05-03 15:00:31

    Hmmmm.......jadlam - jem - i bede jadla:)

    Cytat:

    "enzym możemy zneutralizować i zahamować jego działanie przez zakwaszenie sałatki, np. dodając sos na bazie octu zmieszanego z olejem. Powoduje to obniżenie pH, co unieczynnia askorbinazę. Każdy enzym ma swój zakres pH, który jest najlepszy dla jego działania. Poza tym zakresem enzymy mimo, że są obecne, to są nieaktywne i nie rozkładają innych cząsteczek."

    Wiecej tutaj: http://www.zdronet.pl/czy-mieszac-ogorki-z-pomidorami,70,ankieta.html

  • Autor: bonieś Data: 2012-05-03 18:00:01

    Ja owszem, słyszałam, że nie powinno się łączyć pomidorów i świeżych ogórków w jednym posiłku, ale nie wiedziałam dlaczego, więc nic sobie z tego nie robiłam. Mint, bardzo dziękuję za wstawienie linka, przeczytałam artykuł i teraz spokojnie mogę się zajadać sałatkami, bo wiem, jak ominąć zasadzkę. Pozdrawiam

  • Autor: cerekm Data: 2012-05-03 15:13:51

    ja tez uwielbiam! do obiadku, do mieska;) pomidorek, ogorek zielony i..ogorek malosolny!;) do tego troche soli,pieprzu i koperek;-)) pyccccccccchota!

  • Autor: Monia1805 Data: 2012-05-03 15:55:16

    Też o tym słyszałam, ale i tak łączę te dwa warzywa, do tego sałata, szczypiorek, jajko na twardo i kanapki jak talala.

    Słyszałam też o tym, że nie powinno się pić herbaty z cytryną, jak dla mnie paranoja bo taką najbardziej lubię.

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2012-05-03 16:38:06

    też łączę - pomidor, ogórek zielony i kiszony, cebula, odrobina czosnku, natka, sól, pieprz, olej i troszkę octu, jeśli mam to jeszcze świeża papryka czerwona

  • Autor: Scooby Data: 2012-05-03 19:12:48

    ja przestałam łączyć bo mnie ostatnio zasmakowały same pomidory i to dobrze posolone.Pomidor przecież zawiera duzo potasu to po co go marnować.

  • Autor: myszamycha Data: 2012-05-03 19:54:17

    oj tam...ja łączę bo lubię..a te straty wit C to można łatwo nadrobić..za to smak sałatki z ogórków,pomidorów,śmietany bezcenny

  • Autor: monia1i Data: 2012-05-03 20:20:08

    Zazwyczaj nie lacze bo nie za bardzo lubie.Do ogorka to rzodkiewka i szczypiorek i duzo smietany.Uwielbiam;)

  • Autor: emeska1974 Data: 2012-05-03 20:20:33

    Też łączę choć wiem, że się nie powinno ale mi smakuje - co dziś jest zdrowe??? NIC więc co sobie żałować! 

  • Autor: as Data: 2012-05-03 21:58:36

    Wiem, że nie powinno się łączyć i przestrzegam tego. Bardzo żadko połączę.

  • Autor: Jola666 Data: 2012-05-11 12:12:50

    Już dawno o tym słyszałam ale jakoś nie potrafię zrezygnować z sałatki : pomidor,ogórek,ser feta ,w takiej samej ilości + oregano ,wszystko w kostkę ,jak ktoś lubi dopieprzyć i dosolić proszę bardzo :) ale niekoniecznie bo feta słona .Wielu rzeczy nie powinniśmy jeść bo nie zdrowe ....itd Pozdrawiam :)

  • Autor: Lea2 Data: 2012-05-23 20:38:45

    Ja też o tym wiem, a jednak łączę podobnie jak Ty Jolu z tym, że jeszcze dodaję sałatę lodową, świeżą paprykę, szczypiorek, koperek i trochę musztardy z niewielką ilością sosu meksykańskiego i majonezu, wyłącznie tak dla smaku albo łączę z sosem oliwkowo-musztardowym. Pozdrawiam :)

  • Autor: Jola666 Data: 2012-05-24 12:33:04

    Lea ja też robię taką sałatkę jak Ty ale   bez sosiku meksykańskiego ( bo moje małe nie lubią ) jest pyszna :)

    Niemniej jednak temat jest o niełączeniu pomidorków z ogórkami :) Jak zwykle naukowcy sobie a my w/g swoich smaków i smaczków sobie :)

    Nawet jak to jest trucizna na dłuższą metę  to ja z miłą chęcia takową zjem :)

  • Autor: piegusowa Data: 2012-05-12 21:06:12

    Ja  łączę i uwielbiam.. Dawno temu moja koleżanka dała mi spróbować tzw. fruwanówki, czyli sałatki ze specjalną nazwą dla małoletniego syna, że jak zje - będzie fruwał (warzywny niejadek). Pomidory w cząstki, ogórki w plasterki, cebulka, dla smaku trochę małosolnego i przyprawy wg smaku, ze śmietanką. Do tego chlebek z masłem wystarczy. Mmm..

  • Autor: bettybez Data: 2012-05-25 10:12:48

    To ja będę wyjątkiem, bo odkąd wiem, że nie należy łączyć surowego ogórka z pomidorem, czyli od podstawówki, nie robię tego. Surowy ogórek zjadamy w postaci mizerii, a pomidor z dymką lub ogórkiem kiszonym :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu