Forum

Kuchenne porady

Komunia

  • Autor: Cletti Data: 2012-05-04 11:39:53

    Wiem że juz tego typu wątków było mnóstwo   jedak  mimo wszystko proszę o pomoc w ułożeniu menu z linkami do sprawdzonych przepisów  Mam komunie córki 20 maja i mętlik w głowie

    Planuje rosół z makaronem i jakies drugie danie hahah bede miała 3 roszaje mięcha  pytanie jakie

    nie mam pomysłu na surówki obiadowe

    przystawki  koreczki  i ..?

    ciasta   hmm rusałka i...?

    ciepłe danie......?

    Moze macie cos w ulubionych sprawdzoengo i smacznego ?

    Blagam Hellp

    przegladałam szukalam i nic nie wiem  

  • Autor: agulinia Data: 2012-05-04 11:48:02

    mięso- devolay, pieczeń

    surówka- z kiszonej kapusty, mizeria, colesław,

    z kapusty pekińskiejhttp://wielkiezarcie.com/recipe12345.html

    ciepłe dane- strogonow w miseczkach chlebowych

    ciasta- pleśniak, sernik na zimno, babebczki lub muffinki, szarlotka na ciepło z lodami

    napoje do obiadu- lemoniada domowej roboty lub kompot z truskawkami i jabłkami

    Gdybym robiła komunię to bym to podała :-)

  • Autor: Cletti Data: 2012-05-04 11:59:38

    Szarlotka na cieplo z lodami podoba mi sie ;)i zrobię

    Tej surówki z pekinki nie znałam juz drukuje :)i dołączy do obiadu

    Dziekuje

  • Autor: agulinia Data: 2012-05-04 12:50:21

    Ten deser jest prosty i szybki http://wielkiezarcie.com/recipe30019.html

    Nie dodaję kokosu tylko na wierzch bitą śmietanę (śmietana 30% + cukier puder) i na wierzch rodzynki lub

    owoce sezonowe. Najsmaczniejsze jest z galaretką "owoce leśne"

  • Autor: eyta Data: 2012-05-04 11:53:27

    Ile osób planujesz?

  • Autor: Cletti Data: 2012-05-04 11:55:06

    17 osób bedzie 

  • Autor: eyta Data: 2012-05-04 12:02:14

    Do biadu jeśli nie za wiele osób lub piekarnik z termoobiegiem polecam z moich przeppisów piersi z kurczaka ze szpinakiem i fetą. Kotlety z karkówki faszerowane cebulą z serem żółtym ( takie kieszonki) , faszerowane podudzie kurczaka, mnie smakują bardzo z farszem z metki lub jarzynowym.

    Możesz podać pieczeń z " worka" , karkówkalub schab lub uda z indyka.

    Surówka pyszna jest Wkn z białej i czerwonej kapusty, dodatkowo jakaś z pekinką no i mizeria.

    Przekąski:

    Talerz serów, paszteciki z pieczarkami i serem (tulipany), sałatka nicejska, sałatka grecka...

    Postawiłabym na lekkie ciasta, może biszkopt z truskawkami i galaretką, tartę cytrynową.

    To tak na gorąco.

    Ten temat czeka mnie w przyszłym roku..już się boję:(

    Nie umiem linków wstawiać, znaczy zapomniało mi się...sorki

  • Autor: eyta Data: 2012-05-04 12:09:57

    Odbierz priv:)

  • Autor: ani75 Data: 2012-05-04 16:06:38

    Poczytaj tutaj jest dużo fajnych propozycji http://wielkiezarcie.com/forumThread.php?id=479598&post=479598

  • Autor: ilka76 Data: 2012-05-04 18:20:11

    Ja też mam komunię 20 maja -syna. Na 25 osób:)

    U mnie na pierwsze danie będzie tradycyjnie rosół z makaronem i flaki drobiowe, na drugie trzy rodzaje mięsa: schab z jabłkami, karkówka i kotlety drobiowe. Z surówek bedzie z kapusty pekińskie, mizeria i jeszcze jedna ale jeszcze nie zdecydowałam ( chyba z pomoidorem i fetą.) Będą pomidory faszerowane, wędliny, pasztet z selera, jajka z majonezem (jak zdąże to może je nadzieję:), 3-4 sałatki (grecka, warstwowa, słonecznik i tuńczykowa w muszlach makaronowych). Zrobimy też przekąski z łososia, szparagi z szynką i na deser tort i cista. I tyle:)

  • Autor: MARTA84 Data: 2012-05-04 18:46:23

    U  mnie rosól na drugie młode zimniaki z koperkime rolada nadziewana serem papryczka pieczarkami jakieś dwie surówki  tort i ciasta lody na pewno wedlinka  a na kolejne ciepłe danie bedzie gularz z buleczka

  • Autor: Cletti Data: 2012-05-04 19:34:48

    Bardzo Wam dziekuje juz wszytko wiem i menu ustalone :)

  • Autor: eyta Data: 2012-05-04 21:33:04

    Proszę sie podzielić z nami menu, bardzo lubię czytać i "smakować"

  • Autor: grazka35 Data: 2012-05-05 09:55:46

    Bardzo proszę podziel się swoim menu ,bo ja też szukam inspiracji na Komunię :)

  • Autor: Cletti Data: 2012-05-06 19:39:37

    Rosolek

    mlode ziemniaczki z koperkiem

    roladki z fileta  z  serem jajkiem papryka i pietruszka

    karczek sztuka mięcha

    poledwiczki z gzrybami

    Coleslaw   mizeria  i salata zielona (ewentualnie grecka)

    tort ksiega ciasta  rurki i babeczki

    szarlotka z lodami

    napoje

    salatka jarzynowa    grecka  i  jakas jeszcze pewnie jarzynowa zmodyfikowana bez ziemniakow z selerem ze sloika pieczarkami   fasolka i kukurysza

    galareta z kurczaka

    barszcz czerwony z nalesnikami z szynka serem  i co tam bede miala pod reka

    i koreczki   w tym kalifornijska sliwka z boczku

  • Autor: agulinia Data: 2012-05-06 19:59:01

    Dla mnie bomba

  • Autor: Karolcia83 Data: 2012-05-07 08:54:17

    Moj synek tez ma komunie 20 maja tylko bardzo pozno bo o 14 tej. Wiec ja tylko obiad, ciasta i koniec.Jak jest duzo wczesniej to mi sie wydaje ze jakas kolacje trzeba przygotowac tez.

    U mnie na wejscie jest Strogonoff wolowy, nastepnie karkowka pieczona, zawijane z piersi kurczaka i schabu,takie kotleciki z piersi z kurczaka znatka(http://wielkiezarcie.com/recipe79498.html)goscie sie nimi zawsze zajadaja, i jeszcze moze udka pieczone. Do tego 3-4 surowki marchew+por,buraczki a 2 dodatkowe jeszcze wymysle.nastepnie do strogonofa podam chlebek a do mies beda ziemniaczki i frytki.

    Po obiedzie 1.5 godzi odpoczynku i podam torta i ciasto. Tort kolezanka mi robi z masa ananasowo kokosowa. I 3 rodzaje ciast: Shrek, ze sliwka, krolewicz. No i dla dzieciakow zrobie fontanne czekoladowa. Wydaje mi sie ze to wystarczy A i bede miec 28 osob.

  • Autor: doroti_23 Data: 2012-05-07 09:53:46

    Witam :) Ja jestem już po komunii św. mojej chrześnicy. Sama robiłam wszystko więc roboty jest sporo ale i satysfakcja że wszystkim wszystko smakuje jest ogromna:) A z resztą jak bym nie lubiała gotować i piec to bym się nawet nie podjęła tematu:) Ale wszystko robiłam z sercem i dla mojej chrześnicy :):):)

    Podaję menu oraz później  wrzucę zdjęcia i przepisy :

    I. Rosół z makaronem

    II. Schab ze śliwką i morelą, młode ziemniaczki z koperkiem, i zestaw surówek: marchew z winogronem z sokiem "Kubuś", z rzodkiew białej jabłka i z śmietaną, oraz z kapusty pekinskiej

    III. Kawa i herbata oraz tort W kształcie Pisma Św.

    IV. Ciasta:

    • nugatowe z wiśniami i bitą śmietaną
    • serowo makowe z kulkami orzechowymi
    • serowo makowe z masą jabłkową
    • rurki z kremem
    • orzeszki
    • ciasteczka warszawskie (mojej mamy pysznotka:))
    • placek pychotka
    • wafel z masą czekoladową i bakaliami

    V.Sałatki:

    • tradycyjnie jarzynowa
    • sałatka z granatem
    • sałatka brzoskwiniowa z przepisu Siostry Anastazji
    • wędliny

    VI. Barszczyk czerwony z pasztecikiem mięsno - pieczarkowym

    VII. Roladki drobiowe zapiekane w piecu faszerowane papryką, oliwką, ogórkiem, pieczarką i cebulką marynowaną z ryżem i surówką grecką

    VIII. Strogonof z szynki wiepszowej i jarzynami( brukselką, pieczarkami, kalafiorem, papryką, kukurydzą, fasolką czerwoną z chlebem razowym

  • Autor: grazka35 Data: 2012-05-07 14:01:19

    A cóż to za sałatka z granatem? Można przepisik?

  • Autor: doroti_23 Data: 2012-05-08 20:27:21

    Witam podaję link do sałaty z granatem http://wielkiezarcie.com/recipe81514.html

    a surówka z marchwi :

    1 kg marchwina drobnych oczkach

    1 szt jabłko

    0,5 kg winogrona przekroić na pół

    0,5 l soku marchwiowego kubuś lub pysio

    wszystko razem wymieszać

  • Autor: grazka35 Data: 2012-05-09 11:18:11

    Dziękuję bardzo, a sałatkę z granatem już widziałam:)Wygląda smacznie!

  • Autor: balbisia19 Data: 2012-05-08 22:58:40

    Czy masz gdzies wstawione przepisy na ciasta? Byłabym wdzieczna :)

  • Autor: Kasicadiablica Data: 2012-05-07 15:23:17

    Komunię mam 12 maja i syn zażyczył sobie:

    Barszcz czerwony z uszkami

    Szaszłyki drobiowe, bagietki  czosnkowe, surówkę z pekinki i kukurydzę w kolbach.

    Na deser tort śmietankowy, mini serniczki z oreo, trifle , lody czekoladowe z owocami i śmietaną ,kompot truskawkowy.

    Na wieczór : półmisek wędlin i serów, sałatka tradycyjna i śledziowa, jajka faszerowane.

  • Autor: heiworth Data: 2012-05-08 17:16:57

    Też ma komunię syna 20 maja i na razie mam takie plany :

    -tradycyjny rosół ....aczkolwiek chodzi jeszcze za mną jeszcze inna zupa dodatkowo typu zupa-krem(może zrobię )

    -ziemniaki piure w trzech kolorach - zielone z zieleniną ,czerwone z koncentratem pomidorowym i żółte z kurkumą

    -warzywa do obiadu to - pekińska z chrzanem ,pekińska z królewskiego stołu,buraczki z majonezem i czosnkiem oraz kapusta czerwona wg Różyczki na ciepło

    - mięsa - wyśmienity gulasz wieprzowy (ze śliwkami suszonymi),udka pieczone,kotlety drobiowe pod pierzynką (pieczarki,ser żółty)

    Na deser - brzoskiwnioweic z nutellą i sernik z pierniczkami - tort piętrowy z kielichem został zamówiony

    Po południu planuję trzy rodzaje mięsa-na razie wybrałam pierś drobiową z owocową nutką i karczek na słodko rewelacja - nie wiem jeszcze jakie trzecie mięso

    do tego tradycyjna sałatka jarzynowa + "nie wiem jeszcze jaka"

    -brokuły z jajkiem i sosem czosnkowym

    -półmisek wędlin (może jakieś ruloniki z szynki z nadzieniem )

    -filety rybne smażone ,w zalewie pomidorowej .....

    To na razie tyle .....na razie siedzę i przeglądam Wż .....

    Pozdrawiam i udanej komunii życzę !

  • Autor: ulla* Data: 2012-05-09 09:25:47

    Szykuję się na 27go,choć jeszcze czas,to już układam sobie menu,jest trudny wybór,bo tyle tu na wż wspaniałych przepisów..dzięki Waszym pomysłom można dobrać smaczne menu...

    tradycyjnie rosół,choć były różne opcje, ziemniaki i kasza gryczana,zrazy z mięsa mielonego-alidab, roladki schabowe z nadzieniem ogórkowo-serowym -ilki76,może roladki z fileta z serkiem topionym i natką, mizeria,surówka z kapusty czerwonej-Wkn,marchwiowo-porowa-ilki76, może z kiszonej kapusty szwagrowska-jaski2503,sos pieczeniowy,kompot domowy.

    dla słodziaków dużo słodyczy-tort księga-Glumandy, rurki z kremem budyniowym-Fiddle,krówka serowo śmietanowa ze słonecznikiem-megii013,z jabłkami-może kilimandżaro Dareczki,grysikowiec-Dorotyxx, mon cheri-sunny,brzoskwiniowa fantazja ilki76,rafaello?, rolada biszkoptowa z makiem justine75, rolada kajmakowa hope30,jakies ciasto Agussi834 -moze sernik z agrestem, sernik z pierniczkami makusi.. trochę wyszło tych ciast..nie wiem czy uda się co planowane,ale później chcę rozdać do domu..)))

    ananas-pólmisek wędlin wg bronislawy70- pasztet MR,schab gotowany megii013,karkówka pieczona moja,coś ze śliwką i morelą, ryba po grecku Ali wg Alicji64,sałatka z makaronem,serem,sosem megii013, pomidorki z serem i sosem...))

  • Autor: Monika09 Data: 2012-05-24 23:00:15

    A u nas Komunia będzie 3 czerwca. Przygotowuję w domu na 30 osób. Menu właściwie jest ustalone, ale w trakcie przygotowywania będa jeszcze pewnie zmiany.

    Na poczatek rosół z makaronem lub flaki - do wyboru.

    Drugie danie: ziemniaczki z kperkiem + mielone z pieczarkami lub roladki z piersi kurczaka lub zrazy + surówka z sałaty, ogórka, pomidora, rzodkiewki i szczypiorku z sosem winegret

    Dania rybne: ryba po grecku, ryba po japońsku lub meksykańsku, ryba z sosem tatarskim i podprażonymi pestkami dyni

    Jaja faszerowane 3 rodzaje: szynką, rybą wędzoną i pieczarkami - te ostatnie w formie borowików z przepisu bronislawy

    W galarecie: roladki szynkowe 3 rodzaje: z pieczarkami, szpinakiem i chrzan z jajkiem; pierś z kurczaka z warzywami.

    Sałatki 4 rodzaje: z brokułami i fetą, mrowisko, mięsna z ryżem, z tortellini.

    II danie na ciepło: krokiety z grzybami + barszczyk lub bigos - do wyboru

    Do tego półmisek wędlin, owoce.

    Na słodko: lody gałkowe, tort księga i 9 rodzajów ciast.

    Wszystko robię w małych ilościach, bo wiem, że później dużo zostaje. Z ciastem jest prosto, bo wszystkim gościom daję na odchodne + wiozę do pracy + mąż zawiezie do pracy- dlatego jest tego dość dużo.

  • Autor: balbisia19 Data: 2012-05-25 07:56:34

    Monika jak robisz tą rybkę z sosem tatarskim i pestkami dyni?

  • Autor: Monika09 Data: 2012-05-25 20:21:24

    Pod tą nazwą nie kryje się nic intrygujacego.

    Płaty usmażone jak do ryby po grecku - w panierce z mąki, jajka i bułki tartej - układam na talerzu. Na to wykładam sos tatarski, najlepiej własnej roboty i posypuję uprażonymi pestkami dyni. Niby nic, a jednak w mojej rodzinie wszyscy się zajadaja i ładnie wyglada. Za pierwszym razem każdy się zastanawia co kryje się pod pierzynką z pestkami :)

    Kiedyś byłam z mężem na spotkaniu integracyjnym u niego w pracy i podali coś podobnego: śledzie, majonez+ śmietana albo jogurt + przyprawy, posypane prażonymi pestkami słonecznika. Każdy się zastanawiał co jest pod pierzynką, a i smak był dobry.

Przejdź do pełnej wersji serwisu