Forum

Kuchenne porady

Robaki w suszonych warzywach

  • Autor: adek Data: 2012-05-07 13:51:26

    Robiłam ostatnio porządki w kredensie i w suszonych warzywach (z własnego ogrodu ) w kupnej vegecie oraz otwartych przyprawach miałam takie same robaczki.Brązowe małe kuleczki niestety rozpełznięte po półkach w kredensie. Czy ktoś zna to paskudztwo? W żadnych roku nie miałam takich robaków w suszu z warzyw a tu taka niespodzianka.

  • Autor: caroline1983 Data: 2012-05-07 14:45:19

    Wywal wszystko na smieci i nie załuj, a szafke dobrze wymyj. Nie wiem co Ci sie przyplatało bo bez zdjęcia trudno stwierdzic, ale ja kiedys z paczka kaszy z marketu przywlokłam sobie tzw. mole spozywcze (mklik maczny). Udało mi sie to dziadostwo zlikwidowac za jednym podejściem ale cała zawartość szafki poszła na śmieci (mąka, cukier, przyprawy itp.). Nawet nieotwierane torebki foliowe przegryzło. Dorosłe wygladaja jak mole lub nieduże, podłuzne cmy larwy jak małe gasiennice, ale jakiego były koloru niestety nie pamietam.

  • Autor: Mloda Data: 2012-05-07 17:04:38

    Ja tez kiedys kupiłam kaszę manną z "lokatorami", czyli z tym paskudztwem...:( Wywal wszystko z szafki i dobrze wymyj gorącą wodą z jakimś płynem

  • Autor: jannaj Data: 2012-05-07 20:58:50

    Ja dostałam te paskudztwa z ryżem z piątą torebką gratis. Od tego czasu nie kuszę się na takie gratisy.

    Tak jak wcześniej dziewczyny pisały wywalić trzeba wszystko, łącznie z nie otwartymi torebkami np. z przyprawami.

    Warto też kupić płytki GLOBAL - link poniżej:

    http://www.globol.pl/produkt,53,pl.htm

  • Autor: panda25 Data: 2012-05-07 21:33:56

    Być może to robaki zwane rybikami, u mnie pojawiły się w spożywczych rzeczach w przyczepie campingowej :(.

    Wszystko do wyrzucenia, i od tamtej pory wszystko szczelnie zawsze pozamykane.

    Potwierdzam płytka Globol jest super (są też płytki EXPEL- równie skuteczne), pozbędziesz się nie tylko tych robali ale i mrówek (u mnie zawsze na wiosnę się pojawiają w domu)- inne paskudztwa też powinny zniknąć, tylko Pamiętaj nie stawiać w przeciągu.

  • Autor: Mloda Data: 2012-05-07 22:05:53

    znalazłam także rajd na mole spożywcze. przy okazji porównaj swoje robale z tymi ze zdjęcia, możliwe że to te same...

    http://www.abcgospodyni.pl/mole-spozywcze.html

  • Autor: adek Data: 2012-05-08 08:26:40

    Dziękuję, czas kupić płtykę i rozpocząć bój

Przejdź do pełnej wersji serwisu