Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

pomidory koralikowe

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2012-05-07 19:57:05

    Czy pomidory koralikowe oraz czereśniowe /nabyłam sadzonki pod takimi odrębnymi nazwami/ wymagają cięcia?

    Proszę o praktyczne wskazówki. Z góry dziękuję.

  • Autor: toffik Data: 2012-05-07 20:37:09

    To zależy od tego czy chcesz mieć dużo pomidorków. Jeśli poprzycinasz te pomidorki nie będziesz musiała ich podwiązywać inaczej od nawału pomidorów połamią Ci się gałązki, bo tego rodzaju pomidory mają zawsze bardzo dużo owoców. Nam wystarczą 3 sadzonki. W zeszłym roku miałam 5 i nie byliśmy w stanie nadążyć ich jeść:) Co drugi dzień mieliśmy pełną 4l miskę:) Sąsiedzi i rodzinka bardzo się cieszyli:)

    Ja osobiście ich nie przycinam. Gdy urosną podwiązuję je tak by każda gałązka była przywiązana do palika. Dzięki temu mam dużo pomidorków, które moje dziecko wprost uwielbia (zresztą nie tylko ono)

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2012-05-08 07:17:59

    Dzięki za informację, też nie będę przycinać wobec tego. Czy rozróżniasz koralika od czreśniowego, podobno jest różnica, ale w necie wyczytałam, że czereśniowy to też koralikowy.... Kobieta sprzedająca sadzonki traktowała je jako inne odmiany, zresztą nawet kształt liści mają inny. Pozdrawiam.

  • Autor: toffik Data: 2012-05-08 23:43:18

    Czereśniowy to również koralik. Nazwa czereśniowy związana jest z wyglądem pomidorka, który jest wielkości czereśni:) Liście zależą od gatunku pomidora. To tak jak ze zwykłymi pomidorami. Czerwone np. krakusy mają delikatne liście a np. pomidor malinowy ma liście ciemniejsze i grubsze. 

Przejdź do pełnej wersji serwisu