Forum

Pomysł czy Problem?

"ostatni wpis pojawił się w wątku"... czyli prośba do administaratorów

  • Autor: jannaj Data: 2012-05-13 15:04:57

    Mam pytanie - czy można powołać do życia pole w którym pojawiałyby się ostatnie wpisy w wątkach?

    Wiele jest fajnych archiwalnych wątków, które umierają śmiercią naturalną ponieważ założono je jakiś czas temu. Takim wątkiem był np. temat dotyczący komuni w domu, który pojawił się jakieś 2 miesiące temu. Myślę że wiele osób mogłoby go dalej pociągnąć, tym bardziej, że sprawa jest na topie.

    Wiem, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w wirtualnej przestrzeni coś dopisać, tylko, że taki "historyczny" wątek i tak jest już głęboko w czeluściach serwerów i mało kto do niego zagląda. Myślę, że takie pole pozwoliłoby na odświeżenie wielu fajnych tematów i może trochę pozwoliłoby na uniknięcie zakładania wpisów o podobnej tematyce.

     

     

  • Autor: bonieś Data: 2012-05-13 20:02:59

    Nie mam nic przeciwko, ale nie bardzo rozumiem, jak po jednym wpisie rozpoznasz, o co chodzi. Przecież czasem w postach zbacza się z tematu i 2-3 osoby prowadzą między sobą dialog. 

  • Autor: jannaj Data: 2012-05-13 20:35:12

    Nie chodzi mi o lużne wpisy w wątkach tylko o tytuły wątków.

    Czyli np jeśli pierwszy w spisie wątków jest temat  "POMARAŃCZE" z 2004 roku i jeśłi komuś przyjdzie do głowy po tylu latach dokonać tam wpisu to informacja o tym pojawi się na nowo powołanym do życia polu.

    Jeśli ktoś po raz kolejny szuka inspiracji co do menu na komunię to dopisze się do wątku, który był założony 2 miesiące temu zamiast zakładać znów nowy. Zresztą przy obecnym układzie tego nie potępiam, bo stary wątek znika w czeluściach i nie ma sensu ponawiać w nim pytania np. "co jeszcze polecacie do zrobienia na Komunię bo ma mam mętlik w głowie", bo mało kto już tam zagląda. Przy wyświetlanej na bieżąco liście ostatnich wpisów mielibyśmy info na głównej stronie, że ostanio dokonano wpisu w wątku "KOMUNIA W DOMU" i przynajmniej może byłyby szanse na odświeżnie i ocalenie od zapomnienia.

  • Autor: toffik Data: 2012-05-13 20:35:48

    Istnieje tu coś co się nazywa wyszukiwarka. Wystarczy jej użyć a od razu się każdy dowie czy interesujący go np. wątek już się pojawił.

    Proszę tu link do zaawansowanej wyszukiwarki http://wielkiezarcie.com/search.php?advanced=1

    Bez zbędnego kombinowania można znaleźć wszystko czego się szuka.

  • Autor: jannaj Data: 2012-05-14 11:22:20

    Nie chodzi mi o wyszukiwarkę - zaawansowaną czy nie. W świecie wirtualnym mimo, że urodziłam się w 1974 roku, poruszam się sprawnie i potrafię z niego korzystać.

    I nie chodzi mi o kombinowanie tylko o pewne usprawnienia i propozycje, które w jakiś sposób mogłyby uporządkować i wyciągnąć na światło dzienne ciekawe wątki, do których nikt już się nie dopisuje ponieważ traktuje je jako archiwalne.

    Na moim portalu miejskim coś takiego istnieje. Oprócz spisu nowozałożonych wątków jest  także miejsce na informacje, że właśnie ktoś dokonał świeżego wpisu w wątku założonym np. rok wcześniej.

     

  • Autor: makusia Data: 2012-05-14 11:53:20

    Nie chodzi mi o wyszukiwarkę - zaawansowaną czy nie. W świecie wirtualnym
    mimo, że urodziłam się w 1974 roku, poruszam się sprawnie i potrafię z
    niego korzystać. I nie chodzi mi o kombinowanie tylko o pewne usprawnienia i
    propozycje, które w jakiś sposób mogłyby uporządkować i
    wyciągnąć na światło dzienne ciekawe wątki, do których nikt już
    się nie dopisuje ponieważ traktuje je jako archiwalne. Na moim portalu
    miejskim coś takiego istnieje. Oprócz spisu nowozałożonych
    wątków jest także miejsce na informacje, że właśnie ktoś
    dokonał świeżego wpisu w wątku założonym np. rok wcześniej.

    Jeśli ktoś dokona wpisu w takim wątku, wskakuje on automatycznie na początek danego działu. Wystarczy wejść na "ostatnio na forum" i masz wykaz nowych wpisów, nawet tych z przed paru lat.

    Problem w tym że większość zakłada wątki nie sprawdzając wcześniej czy istnieje już taki temat.

  • Autor: jannaj Data: 2012-05-14 13:24:37

    Ok dobrze - to już jest coś. COŚ jest jednak dalej schowane, wymagające przefiltrowania i dla wtajemniczonych. 

    Gdyby można było same tytuły wątków ostatnio komentowanych wyciągnąć na stronę główną i umieścić np. bezpośrednio pod "ostatnio na forum" byłoby to bardziej przyjazne dla korzystania.

    Nie upieram się jednak, to tylko moje skromne zdanie i drobna sugestia wiernego i stałego użytkownika forum.

     

Przejdź do pełnej wersji serwisu