Forum

Kuchenne porady

Szwedzki stół

  • Autor: agusia1111 Data: 2012-05-19 16:57:39

    Macie może jakieś ciekawe propozycje przyozdobienia stołów szwedzkich i propozycje potraw?? Niedlugo bedę organizować przyjęcie na drugi dzień po weselu dlatego proszę was o pomoc. Goście bedą od godz 15, po śniadaniu, które zostanie podane jeszcze w sali weselnej (takich małych poprawinach ) i póżniej przyjadą do domu rodziców panny młodej. Myślałam głównie o przekąskach, ciasteczkach....  Prosze was o pomoc:)

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2012-05-19 18:47:33

    Sałatki zawsze mile widziane.

  • Autor: Alll Data: 2012-05-19 20:11:48

    Stoły w stylu szwedzkim przeważnie ustawiane są w kształcie litery u.

    Początek stołu powinien znajdować się od strony wejścia na salę. Nakryty białym obrusem. Na początku powinny stać tace, stosy talerzy i sztućce.

    Napoje- woda mineralna, soki. Jeżeli rodzina sobie życzy wino (zimne) białe i  czerwone( temp pokojowa ale nie więcej niż 19 stopni)

    Miski z sałatkami np. 3 rodzaje, Jeżli przewidujesz podawanie z podgrzewaczy dań na ciepło mogą to być surówki. Na środku podgrzwacz i tutaj powinna stać osoba która będzie pomagała nakładać dania na ciepło.

    Dalej platery z zimnymi przekąskami. Ryby w galarecie, i mięsa w galarecie.

    Talerzyki do ciast i owoców, widelczyki. Owoce (np winogrono pociąć nożyczkami na małe gronka tak po 4 szt) , ciasta i filiżanki expres z kawą i termos z wodą na herbatę. śmietanka, mleko, cukier

    Dekoracje z kwiatów  i dekoracyjnie złożone serwetki

    Mam nadzieję, że niczego nie przeoczyłam.

  • Autor: Alll Data: 2012-05-19 20:47:39

    Zapomniałam napisać, że jest jeszcze jedna forma stołu. To stół angielski. Zasiadany lub na stojąco, zwykle impreza trwa ok 2-3 godzin. Takie stoły organizuje się w godzinach popołudniowych czyli tak jak Twój,

  • Autor: agusia1111 Data: 2012-05-19 21:01:35

    Dziękuję wam bardzo za te cenne rady:)  Byłabym jeszcze bardzo wdzięczna gdyby ktoś wstawił zdjęcia przystrojonych stołów bo szukałąm już na forum ale nic sensownego nie znalazłam....

  • Autor: bonieś Data: 2012-05-19 23:08:53

    Znalazłam coś w necie, może którymś się zainspirujesz...

  • Autor: wenilia Data: 2012-05-20 06:56:55

    Hej, szwedzki stół zazwyczaj ozdabiam różnymi naczynkami (kieliszki, miseczki, wazoniki itp.)  wypełnionymi wodą (2/3) do których wkładam główki kwiatów i teelighty, można też ustawić z boku lub na podwyższeniu kompozycję z kwiatów ułożoną w niskim naczyniu.

    Jeśli zaś chodzi o menu to świetnie się sprawdzają różnego rodzaju rolaki z tortilli możesz je wypełnić w zależności od upodobań (np. przepis użytkowniaka baska "Imprezowe Rolki - Tortillas"), wariacje na temat wędzonego łososia (np. "Imprezowy łosoś z twarożkiem" użytkownika kaha87ha), różne jaja faszerowane, śliwki owijane boczkiem wędzonym (na ciepło, lub na zimno), mini szaszłyki z warzyw, serów i wędlin i owocowe (takie większe koreczki), deski wędlin, deski serów, warzywa krojone w paski, sałatki, ruloniki z szynki np. ze szparagami, można przygotować różne dipy (czosnkowy, paprykowy, bazyliowy itp.), w moim domu popularnością cieszą się też paseczki z piersi kurczaka panierowane w płatkach kukurydzianych lub zwyczjane nugetsy, możesz zaserwować jakieś ciepłe danie np, zupę gulaszową. Pozdrawiam 

      

Przejdź do pełnej wersji serwisu