Forum

Kuchenne porady

Szukam przepisu na ciasto

  • Autor: ave82 Data: 2012-05-21 20:26:30

    Dzisiaj sąsiadka przyniosła mi trochę ciasta które zostało jej z komunii syna (nie piekła sama tylko zamówiła w cukierni) i jeden kawałek bardzo mnie zainteresował. Był to biszkopt z kremem (prawdopodobnie krem budyniowo-maślany) a na wierzchu były rodzynki polane białą polewą. Napewno nie była to czekolada, ale bardzo gęsta maź która  była pyszna. Szukałam podobnego przepisu ale nie znalazłam, może ktoś wie co to było?

  • Autor: kiki1101 Data: 2012-05-23 02:13:02

     moze ta biala masa zrobiona z serka kremowego, masla i cukru. Przypomina wygladem biala maz ktora pasuje do wielu ciast

  • Autor: megi65 Data: 2012-05-23 06:59:21

    Szukaj u samego zródła . Zaproś sąsiadkę na pogaduchy przy kawie i grzecznie zapytaj z jakiej cukierni było ciasto ... :)  Nastepny krok to wizyta w cukiernii i albo juz w ladzie chłodniczej znajdziesz ciacho albo zadasz te same pytania co nam  pani za ladą ..

    Sukces murowany ..:D ... A potem '' rozbierz ciasto na czynniki pierewsze '' i podziel sie z nami smakami jakie czujesz . Może spłodzisz sama lub spłodzimy podobne '' podrobione ''

     

  • Autor: domia Data: 2012-05-23 15:21:55

    Brawo Megi65!! ja zrobiłabym tak samo! Jednak mam jedno ciacho jeszcze w pamięci o którego identyfikację będę prosiła Was. Ciało bez znanego pochodzenia. Jednak bardzo ciekawe i na pewno  bede drażyła temat.

  • Autor: ulla* Data: 2012-05-23 09:04:16

    -może to być na bazie mleka w proszku z margaryną,mlekiem?

    -albo znalazłam taką -cukier puder 25dag,mleko gorące 3-4 łyżki, margaryna 25dag, Cukier puder przesiewamy przez sitko do większej miseczki, dodajemy do niego mleko i cały czas mieszamy. Gdy biała polewa trochę zgęstnieje, dodajemy do niej roztopioną margarynę i znów mieszamy.

  • Autor: ave82 Data: 2012-05-24 21:46:44

    Właśnie sobie myślę, że może chodzić o tą masę mleczną na bazie mleka w proszku o której piszesz. Czy mogłabym prosić o dokładnieszy przepis bo chciałabym wypróbować?

  • Autor: ave82 Data: 2012-05-24 21:44:52

    Właśnie znalazłam ciasto w którym masa wypełniona orzechami wygląda identycznie jak masa z rodzynkami na którą szukam przepisu. Mam nadzieję, że autor zdjęcia nie będzie miał mi za złe, że umieszczam je tutaj. W opisie zdjęcia podano, że jest to masa mleczno-orzechowa. Może ktoś zna ten przepis? A wygląda ona dokładnie tak:

Przejdź do pełnej wersji serwisu