Forum

Zdrowie i uroda

Maść chłodząca robiona

  • Autor: aleczka Data: 2012-05-22 13:43:27

    Witajcie:-)Wyszłam ze szpitala z córka i dostałam receptę na maść obojetną.Jednak po zrobieniu masci okazało się ,że jest całkiem inna od tej w szpitalu(konsuctencja,kolor,działanie i na pewno skłąd).,zadzwoniłam do szpitala i pytam lekarza czym się różnia te maści-przecież to widac gołym okiem,a on mi na to ,że to to samo!Myślałam ,że go przez telefon zamorduje!Pytanie do Was-może macie kogoś zanjomego na pediatrii w szpitalu,bądź w aptece,żeby podał sklad maści uzywanej na oddziałach pediatrycznych po nazwą maść chłodząco obojętna-moge dać fotki obu specyfików.

  • Autor: PATI :) Data: 2012-05-22 14:22:01

    Witaj taka maśc jest robiona na 2 rodzajach tłuszczy białym i żółtym moja mała akurat lepiej toleruje białą skład jest ten sam poza tłuszczem użytym najlepiej przetestować oba i wtedy wiadomo którą dziecko lepiej przyswaja

    W aptece trzeba zaznaczyć że ma być np na białym bo na recepcie tego nie pisza

    Są to maści eucerynowe do pielęgnacji

  • Autor: aleczka Data: 2012-05-22 15:01:32

    dokładnie-ta ze szpitala jest żółtawa i taka jeakby napowietrzona,ta z apteki twarda i biała...ale podobno ta z apteki jest obojętna a ta szpitalna chłodząco obojętna...

  • Autor: PATI :) Data: 2012-05-22 15:14:38

    mnie kiedyś też dziwiło że raz używa się jednej a raz dwóch nazw spytałam lekarki i powiedziała ze to to samo właściwosci w obu te same  tylko właśnie trzeba dobrać tłuszcz i zaznaczac potem w aptece

    ew weź recepture maści i poproś pediatre żeby Ci wypisał recepte a w aptece zaznacz że ma być żółta :)

  • Autor: aleczka Data: 2012-05-22 15:44:16

    właśnie mamy dzwonić koło 17stej w tej sprawie-zobaczymy:-)

Przejdź do pełnej wersji serwisu