Forum

Kuchenne porady

Jak podać zupę z groszkiem ptysiowym?

  • Autor: grazka35 Data: 2012-05-23 10:43:53

    Witam! Może to śmieszne, ale proszę o radę jak wyżej. Mam zamiar na Komunię podać zupę w wazach z groszkiem ptysiowym.I tu mam zagwozdkę:ten groszek to od razu wsypać do zupy(ale chyba zmięknie?). czy oddzielnie w jakimś naczyniu postawić ? Nigdy nie podawałam dla większej liczby gości  i nie wiem jak to zaserwować.Może pomożecie?Tylko nie śmiejcie się :-)

  • Autor: crisen Data: 2012-05-23 11:01:39

    Kto pyta nie błądzi i nie ma się z czego śmiać.

    Możesz podać groszek w salaterce lub nałożyć odraziu porcje na talerze czy też miseczki. Do wazy nie dodawaj bo się zrobi paciara.

    Pozdrawiam. 

  • Autor: olusia23 Data: 2012-05-23 11:30:20

    Zdecydownie podaj osobno w misce. Dobra rada, jeśli masz dużo osób i stołów, porozdzielaj ten groszek na kilka mniejszych miseczek i poustawiaj w kilku miejscach. Będzie łatwiej po niego sięgać i pominiesz dzięki temu mało komfortowe akrobacje gości :D

    Duga propozycja to wsypanie każdemu do miski groszku (tak jak się na większych imprezach podaje makaron) i postawienie osobno mniejszej miseczki z groszkiem. Gdyby ktoś chciał sobie dołożyć. Ale myślę, że pierwsza propozycja jest korzystniejsza, ponieważ:

    Nie każdy może lubić groszek i będzie wolał zupę solo.

    Właściwe podanie zupy-kremu to najpierw nalanie zupy a potem posypanie jej groszkiem (czy też grzankami). 

    Zrobisz jak zechcesz, ale nie dodawaj groszku od razu do wazy!!! :)

  • Autor: grazka35 Data: 2012-05-23 12:41:54

    Dziękuję za wszystkie rady. Tak właśnie myślałam ,że w wazie zrobi się ciapa. Podam oddzielnie w miseczkach , chociaż podoba mi się pomysł,żeby wsypać każdemu do talerza, ale może nie każdy  musi lubić. Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję!

  • Autor: agacia Data: 2012-05-23 12:01:05

    Nie dodawaj do wazy , bo zrobi sie ciapa.Podaj osobno tak jak zaproponowała Ci olusia23.

  • Autor: dąbrówka Data: 2012-05-23 12:02:37

    Ostatnio miałam rocznicę ślubu i też podawałam gościom zupę krem z gorszkiem ptysiowym. Groszek ułożyłam każdemu ozdobnie (w kształcie serca) na talerzu a potem, gdy przyszli goście z wazy rozlewałam zupę. Wszystkim podobał się pomysł (byli tacy co robili zdjęcia hehe), ładnie talerz się prezentował a sam groszek był w zupie taki jaki powinien być.

  • Autor: domia Data: 2012-05-23 15:16:49

    Dąbrówka mialaś super pomysł z tym groszkiem w kształcie serca.. Musialo bardzo ciekawie wyglądać. Brawo za pomysł! Jak robilam pierwszą komunię w domu, zamiast tradycyjnego rosołu podałam krem szparagowy. Groszek ptysiowy i zieloną pietruszkę nałożyłam każdemu na talerz.

Przejdź do pełnej wersji serwisu