Forum

Zdrowie i uroda

A mogę zapytać jakiego mydła w kostce używacie?

  • Autor: domia Data: 2012-06-08 23:34:48

    Dotychczas kupowałam  mydło Bambino. Dla 4-osobowej  rodziny, cała paczka chyba z 12 sztuk, starczała naprawdę na długo. Nie wysuszało skóry i  pasowało nam. Ostatnio zauważyłam, ze ta sama paczka wymydliła się w piorunującym tempie. Co uzupełnilam braki, to juz były braki. Mało to, mydło zaczęło sie rozciapywać na mydelniczce. Dzisiaj zapytałam znajomą panią w chemicznym sklepiku ...Wcale nie miała pozytywnej opinii o tym mydle. Powiedziała, ze jest bardzo ostre bo ma działanie antybakteryjne. Natomiast to, ze tak szybko ucieka z mydelniczki to większy dodatek kremu, po ankiecie rodziców, że mydło stało sie drażniące dla oczu dzieci.... Dała mi na wypróbowanie Palmolive z dodatkiem oliwki (zielone op.) i (niebieskie op.) Nivea milk.  Jakiego mydeła uzywacie? A może któraś z Was kupuje niemieckie i może mi polecić które? Macie ochotę na mydlany temat?

    pozdrawiam

  • Autor: Monia1805 Data: 2012-06-09 00:15:30

    Osobiście to nie używam mydeł, wolę żele pod prysznic

  • Autor: basiulka Data: 2012-06-09 00:17:09

    Dove

  • Autor: mint Data: 2012-06-09 00:28:10

    Aveeno

  • Autor: almad Data: 2012-06-09 06:07:01

    ja jestem wierna - szare mydło - teraz JELEŃ

    próbowałam różne mydła, żele, ale wszystkie niesamowicie wysuszały skórę pozostałam przy szarym mydle

  • Autor: myszamycha Data: 2012-06-09 07:51:45

    Dla siebie raczej używam żelu pod prysznic ale też szarego mydła.Synka też myję szarym mydłem.Po innych nawet tych dla dzieci ma często podrażnioną skórę.Jeśli nie szarym to mydło nivea.

  • Autor: misia2004 Data: 2012-06-09 08:28:21

    U mnie w domu nie ma mydła w kostce. Nie znoszę zapachu takiego mydła.

    Na umywalce stoi mydło w płynie. A myjemy się żelami pod prysznic.

  • Autor: malka200 Data: 2012-06-09 08:52:16

    ja jestem alergikiem, więc tylko mydła eko, i to takie które nie zawierają zwierzęcego tłuszczu. Wszystkie sklepowe mają, niestety.

    Genialne jest dla mnie aleppo, baaardzo wydajne mydło z oleju laurowego, czasem używam oliwkowego d'oliva.

  • Autor: Shanna Data: 2012-06-09 09:29:04

    U mnie na umywalce stoi dove. Sama uzywam tylko bezmydlowych zeli, bo mam alergie na mydlo.

  • Autor: Klaudia.o Data: 2012-06-09 09:58:04

    Do rąk używamy mydła w płynie Dove. Do mycia ciała- żele pod prysznic Luksja o cudownych, egzotycznych zapachach.. Nie lubie widoku rozciapanego mydła w mydelniczce.

  • Autor: cerekm Data: 2012-06-09 13:10:21

    witaj Ostrowianko;)) ja nie uzywam mydla...myje sie zelem pod prysznic, a łapki mydlem w plynie. Ale rodzice uzywaja ARKO..pozdrawiam!:)

  • Autor: domia Data: 2012-06-09 14:24:19

    Mydło w płynie pasuje mi do ubikacji, wchodzisz, opłukujesz łapki i pa. Mam w domu 3 facetów, którzy pracują, biegają i ręce naprawdę musza domyć,- to ja musze mieć porządne mydło a nie płyn. Już myslałam nad powrotem do szarego mydla ale przerażaja mnie te wielkie prostokątne kostki. 

    Dzięki za Wasze opinie..) pozdrawiam

  • Autor: cerekm Data: 2012-06-09 14:44:39

    kibelek mam tak maciupki, ze nie ma gdzie umywalki wcisnac..;(

    sluchaj....ale szare mydlo mozesz sobie przepolowic co?jak myslilsz?

  • Autor: panda25 Data: 2012-06-09 15:18:52

    U mnie przy umywalce mam do mycia rąk mydło DOVE- różne rodzaje kupuje, i mydło w płynie to akurat zależy od promocji.

    I myjemy nimi tylko dłonie.

    Do mycia całego ciała używam DOVE Vesiblecare- niebiski.

  • Autor: as Data: 2012-06-09 19:51:12

    Ja uważam, że lepiej myje mydło w płynie.

    Jeśli chodzi o pożądny brud to w fabrykach używano kiedyś pasty bhp

  • Autor: majolika Data: 2012-06-27 01:55:15

    Teraz jest mydło "Biały jeleń" w żelu, jest bezzapachowe i polecane przez lekarzy.Np po operacjach okolice pooperacyjne lekarze polecają myć wyłącznie tym mydłem.Mnie kiedyś polecono tzw mydło marsylskie-rewelacja!Jest antyalergiczne, nadaje się  nawet doskonale do mycia hm, no wiecie czego)).Jestem alergikiem i uzywam najcześciej specjalnych mydeł z apteki.Jesli zas ktos chce porządnie domyć np ręce po smarach itp, to sa do tego również specjalne pasty.Niestety skóre niszcza.

    Js polecam mydło marsylskie-jest dostepne w wiekszości duzych sklepów, a na pewno w aptekach.

  • Autor: anrubi Data: 2012-06-09 19:01:21

    U nas też ARKO w kostce, na zmianę każdy możliwy zapach, tylko do mycia rąk. Odnoszę wrażenie, że nie ściąga skóry i nie muszę potem używać kremu do rąk.

    Poza tym mężczyźni mają każdy swój pod prysznic, a ja tylko i wyłącznie ZIAJA do higieny intymnej, którym myję całe ciało.

  • Autor: marzena89gb Data: 2012-06-09 15:41:10

    pod prysznic żel a do mycia rąk tak przez dzień palmolive, nivea, arko

  • Autor: MARTA84 Data: 2012-06-09 15:51:33

    Ja bardzo lubie  mydełko Proteks  

  • Autor: ave82 Data: 2012-06-09 15:55:08

    U mnie w domu stoją: w kuchni z racji wygody mydlo w plynie, na dole w lazience mydlo w plynie (ladniej wygląda i jest bardziej praktyczne), na górze w lazience przy umywalce mydlo w kostce Luksja, Palmolive lub Fa, a pod prysznicem żel lub mydelko w kostce ale Dove lub glicerynowe ( z racji tego, że myje się nim cale cialo a ja mam bardzo suchą skórę).

  • Autor: Jagoda B Data: 2012-06-09 16:13:35

    Ja używam mydła CIEN z Lidla.Jest bardzo dobre przede wszystkim się nie rozpływa jak niektóre mydła.Do kompania żel a szare też używam ale sporadycznie.

  • Autor: agulinia Data: 2012-06-09 18:53:54

    Używam mydła palmolive, w płynie Apart, a pod prysznic kozie mleko lub sopot (ziaja)

  • Autor: werus Data: 2012-06-10 14:08:07

    Oj tak, od mydła pod prysznic Ziaja Sopot jestem uzalezniona! Pięknie pachnie!

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-06-11 16:30:26

    Ja kupiłam sobie Żel pod prysznic Ziaja dużą butlę, zadowolona byłam bo kosztowało niewiele. Tylko ten żel to się prawie w ogóle nie pienił, na co mi taki żel skoro jest tak mało wydajny. Natomiast z żelu Ziaji do tego i owego kobiecego jestem bardzo zadowolona i uzywam go od wielu wielu lat :):)

  • Autor: agulinia Data: 2012-06-11 20:54:47

    Też używam i sobie chwalę. Zresztą dostałam mnóstwo kosmetyków w prezencie prosto z fabryki więc nie

    narzekam hehe Tylko się cioeszę, że kasy nie wydała i testuję sobie żele, kremy i inne mazidła

  • Autor: lolopopa Data: 2012-06-09 19:02:04

    Mnie mydło w kostce wydaje się mało higieniczne, zwłaszcza jeśli muszę skorzystać poza domem.

  • Autor: anrubi Data: 2012-06-09 19:11:16

    Mężowi, który ostatnio trochę podróżował kupiłam taki żel. Sprawdził się rewelacyjnie :)

  • Autor: as Data: 2012-06-09 19:49:19

    U nas mydło w płynie z biedronki. Ostatnio do ubikacji dałam jakieś nowiutkie mydło w kostce, które ma 10 lat i przeterminowane już 6 lat i wszystko jest ok.

  • Autor: megi65 Data: 2012-06-09 19:54:49

    Matkoooooooo as .. toć to prawie jak z archiwum X ... Chomiczek jesteś niezły koleżanko .. ))

  • Autor: kasiachodziez Data: 2012-06-09 20:03:25

    A ja wciaz uzywam mydla w kostce,myje nim twarz i nie mam zadnych problemow:) moim faworytem jest mydlo Luksja oliwkowe

    Archiwum X ale sie usmialam

  • Autor: Beata500 Data: 2012-06-09 20:06:20

    Megi nie chodziło o to,że w kostce, tylko o to,że było takie nowiutkie, dziesięcioletnie.Teraz są naprawdę świetne mydła w kostce.

  • Autor: Beata500 Data: 2012-06-09 20:02:07

    Nie każde mydło w plynie nadaje się do mycia twarzy.Trzeba uważać , jeżeli jest napisane do mycia rąk, to może podrażniać.

  • Autor: megi65 Data: 2012-06-09 22:59:12

    Tylko ręce w mydle . bużkę uchowaj przed mydłem  od dobrych 20 lat żadnego mydła na pyszczek !!!  Do wyboru mydło kostka Dove  i mydło w  płynie Luksja  . W kuchni mydło w płynie Fa i zaraz ręczniczek do rąk  lub papierowe jednorazowe .

    Do ciała  '' cuś'' intymnego i zestaw żeli ... męskie dla mężczyzn Nivea lub Palmolive zapachy intensywne , sportowe . Dla mnie świeże żele Dove lub Palmolive Spa Mineral uwielbiam . Za to nigdy nic o zapachu orchidei i wanilii ..

    Cała moja chemia i kosmetyka póki co jeszcze od sąsiadów zza Odry . Jedynie mydła w płynie kupuje w naszej drogerii.

  • Autor: Beata500 Data: 2012-06-10 09:05:59

    W kuchni mydło w płynie.Dokladnie jak u Ciebie, ręczniczek do rąk i ręcznik papierowy.

    Mąż używa Dove w kostce, ja aktualnie żel myjący Pharmaceris , wszelkie pianki do twarzy, woda termalna.

    Pod prysznic mydło w płynie La Roche Lipkar.

    Megi , Palmolive coś ma w swoim składzie, że mnie uczula.Nawet krem do rąk tej firmy wywołuje u mnie wysypkę.

  • Autor: lolopopa Data: 2012-06-10 09:42:53

    Jeśli wymieniamy z nazwy to ja do mycia rąk używam żeli pod prysznic Joanna. Niewielki rozmiar 250ml wygląda jak mydło, mój nos je lubi :)

  • Autor: Beata500 Data: 2012-06-10 09:48:03

    A wiesz co, sprobuję .Mój nos lubi wosk do wlosów Joanny , może polubi i to cudo. Zamiast mydła w płynie w kuchni.

  • Autor: domia Data: 2012-06-10 11:04:07

    A wiecie co dziewczyny, moze i mój nos i ręce też wypróbuja cosik innego... Nic mi nie szkodzi spróbować!!..) Dzięki

  • Autor: Bahati Data: 2012-06-10 14:52:42

    Biały Jeleń. :) To dla dziecięcia. Dla starszaków Maziajki Ziai, dla mnie Dove pod prysznic i płyn do kąpieli J&J. St8 chłopski. W kuchni mydła brak. :) Ręce myję płynem do naczyń. A twarz od lat wacikiem nasączonym mlekiem prosto z lodówki :)

  • Autor: Ju$tysia222 Data: 2012-06-10 22:14:24

    Dygresja odnośnie Bambino. Też wróciłam do niego po jakimś czasie. Najpierw kupiłam w drogerii. Było takie sobie, trochę sie rozciapywało. Kolejne zakupiłam w aptece przy okazji zakupów lekowych. Jest o niebo lepsze! Nawet zapach moim zdaniem inny. Niby to samo mydełko a jednak... 

  • Autor: Scooby Data: 2012-06-11 16:16:03

    Ja używam Luksji lub arko(nie robie tu reklamy żeby ktoś nie zarzucił mi tego) i uważam,że jest dobre.Swego czasu używałam mydla Dove i było okey,ale po pewnym czasie od tego zapachu miałam mdłości i sama niewiem dlaczego.

  • Autor: matani Data: 2012-06-27 13:28:16

    Dove to typowe "flagowe" niebieskie ma irytujący na dłuższą metę zapach, ale ich ogórkowe (płyn pod prysznic również) to marzenie :) uwielbiam. 

    U mnie tylko Dove, kupuję w Rossmanie pakiet 4 sztuk mieszanych (jest tylko jedno niebieskie ;) ) 

    W kuchni mam Palmolive mleko i miód, albo oliwka, albo neutralizujące zapachy - w płynie.

  • Autor: vanessa862 Data: 2012-06-12 13:35:51

    Luksja lub Fa. Bardzo lubię mydła o zapachach owocowych np. pomarańcz, zielone jabłko.

  • Autor: Lea2 Data: 2012-06-12 14:40:09

    Do rąk używamy mydeł w żelu Linda, Palmolive, i różnych mydełek w kostkach  Fruit Kiss, Arko, Palmolive, Fa, Nivea, Luksja, Dove. A do ciała to żeli Palmolive, Apart, Nivea, Johnsons, Ziaja.

  • Autor: Fiddle Data: 2012-06-26 18:51:56

    nienawidzę mydła Nivea, jest takie niebieskie dla mnie śmierdzi jak proszek do prania.

    ja myje praktycznie całe ciało płynem do higieny intymnej Ziaja brzoskwiniowa, ładnie pachnie:D

    jak się synek urodził to zaczęłam kupować dla niego mydła dla dzieci. Najpierw Bambino-uczulało,potem Kajtek-uczulało,Nivea Baby-uczulało. Kupiłam Białego Jelenia i zero uczuleń ;)

    także dzieciolki myję zwykłym, Białym Jeleniem, w ubikacji mam Luksję jakąś tam owocową :)

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2012-06-27 02:53:04

    U mnie w lazience uzywam do mycia rak mydla w plynie(chociaz kostkowe lepsze moim zdaniem,ale nie lubie balaganu na umywalce) i to bardzo rozne marki,Palmolive,Fa,czasem kupuje z nizszej polki w sieci DM mydla firmy Balea,lubie ich mydla na lato,mialam juz z limonka i zielona herbata,a ostatnio widzialam mydlo malinowe,zawsze na lato maja cos nowego i chetnie wyprobowuje,bo u mnie idzie sporo mydla do rak.A zapomnialam w Rossmannie kupilam mydlo Isana z hibiskusem i trawa cytrynowa,to rowniez wariant na lato,ktory sie zapewne zgubi po uplynieciu lata.

    Do mycia ciala uzywam mydla w kostce ,takiego na wage recznie wytwarzanego i tutaj musze juz dosc sporo wydac,bo nie jest tanie.Ostatnio jak bylismy w Polsce to kupilam kilka rodzajow i starczylo nam mniej wiecej do konca kwietnia.Kilogram takiego mydla to okolo 110-140zl,zalezy jakie.Kostki sa roznej wielkosci,bo zalezy ile chce zeby mi ukrojono mydla,ale mniej wiecej wagowo to sa kostki od 110-130 gramow.Polecam te na bazie koziego mleka,cytrynowe z pilingiem,mialam dwa rozne rodzaje,jedne z zatopiona naturalna gabka ,ktora fajnie scierala i drugie z drobinkami maku,mialam mydlo czekoladowe i takie nawilzajace pachnace bardzo swiezo,sa tez mydla dla mezczyzn z odpowiednim Ph.Naprawde polecam,po tych mydlach praktycznie nie trzeba dodatkowo nawilzac skory,skora jest delikatna.Teraz byla szwagierka w Polsce to znowu kupila mi kilka,ale pod koniec lipca tez sie wybieraja do Polski,wiec znowu poprosze o mydelka.

    Jesli nie mam dostepu do tych mydel,to kupuje zele pod prysznic,zazwyczaj Palmolive,Fa,Nivea,nie przepadam natomiast za zelami Dove,chociaz czasem sie skusze,a potem mecze sie aby jak najszybciej sie skonczyl.Zawsze mnie skusi zapach.

Przejdź do pełnej wersji serwisu