Forum

Kuchenne porady

Kaczka pekińska a barbarie.

  • Autor: Mońcia Data: 2012-06-18 19:55:52

    Witam.Planuję przyrządzić pierwszą w swoim życiu kaczkę,sprawdzony przepis już mam,problem dotyczy gatunku kaczki.W sklepach dostępna jest pekinka oraz barbarie zwana też barbie.No i właśnie.Która lepsza i czym w ogóle one się od siebie różnią ?Chodzi mi o smak,kruchość itp.Będę wdzięczna za rady,o kaczuszce marzy mój tata na swoje 70 urodzinyPlanuję ją zaserwować z kluskami śląskimi,sosem i zasmażaną czerwoną kapustą.Pozdrawiam i z góry dziękuję.

  • Autor: agulka8204 Data: 2012-06-19 12:21:22

    Witam. Ja osobiście nie robiłam kaczki ale moja znajoma robiła kaczkę pekinke nadziewaną i tyle co moge podpowiedzieć to - kaczka pekinka  ma chude miesko, a barbie jest tłustą kaczuszką.  Pozdrawiam. 

  • Autor: jolka60 Data: 2012-06-19 14:01:17

    Piekłam kaczkę wiele razy,w tym "pekinkę".Z "barbarie" nie miałam do czynienia,ale podobno jest bardzo smaczna.Jest właściwie odmianą dzikiej kaczki czy "kaczopodobna".Jeśli chcesz się czegoś więcej dowiedzieć,szukaj pod nazwą "kaczka piżmowa".

  • Autor: f-K Data: 2012-06-19 18:10:12

    Jakakolwiek kaczke wybierzesz, odetnij "ogonek". Mam wrażenie, ze gruczol kuprowy nadaje nieprzyjemny smak powstałemu sosowi. Warto przed końcem pieczenia wyjąć kaczke z sosu i dopiec z obu stron na ruszcie dla zrumienienia skory. Sos dopraw majerankiem, zagesc mąka. Wspaniale komponuje się z pomaranczami. Resztki do bigosu.

Przejdź do pełnej wersji serwisu