Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Zioła problem..

  • Autor: panda25 Data: 2012-06-21 09:46:02

    Część Żarłoki :)

    A ja znowu mam zagwostkę a mianowicie ZIOŁA, jak widać na poniższym obrazku trochę tego jest.

    Bazylia, Rozmaryn, Lubczyk, Tymianek, Oregano, Mięta.

    02.07 wyjeżdżamy na ponad miesiąc na wakacje i nie wiem co z tymi moimi fantami zrobić.

    Zamrozić jak koperek czy pietruszkę czy co?

    Suszyć? Ale jak? Nie mam zielonego pojęcia.

    POMOCY!

  • Autor: Kicia150 Data: 2012-06-21 10:50:21

    Witaj, fajnie wyglądają te ziółka.Przepraszam,że włączam się w wątek i nie odpowiem na Twoje pytanie. Mam natomiast do Ciebie pytanie do czego używasz poszczególnych ziól i w jakiej postaci (czy je siekasz,czy wrzucasz całe listki,łodyżki)?Zawsze podobał mi się taki ziołowy ogródek,ale mam taką niewiedzę typu co i jak i do czego ( z tego co wiem  z niektórych ziół dodaje się same listki,inne można stosować w całości). Ja używam dużo ziół,ale w postaci gotowych,suszonych kupionych w sklepie,a chętnie wyhodowałabym je sama. Pozdrawiam

  • Autor: hanah30 Data: 2012-06-21 11:01:50

    http://wielkiezarcie.com/recipe51377.html znalazłam coś takiego myślę że bazylia też będzie dobra a ziółka chyba mrożone lepsze jak suszone w Aldim są mrożone w woreczkach

  • Autor: agacia Data: 2012-06-21 11:33:00

    Ja też słyszalam,że mrożone są lepsze od suszonych i mrożę  je tak jak pietruszkę.Część ziół ususzyłam na próbę, związane w pęczki suszyłam na balkonie jak było slońce.

  • Autor: jolka60 Data: 2012-06-21 17:58:57

    Piękne ziółka.Też,jak poprzedniczki,proponuję je zamrozić.Będą jak świeże.

  • Autor: rene1 Data: 2012-06-22 16:15:53

    Radziłabym nadmiar ziół pościnać zamrozić,a doniczki wytawić do ogródka ,jeśli jest albo na ten czas poprosić sąsiadkę o przechowanie na balkonie.Moje ziółka rosną w ogrodzie więc nie mam problemu powodzenia Miłych wakacji życzę.

  • Autor: panda25 Data: 2012-06-22 16:29:49

    Będę mrozić.  :)

    Reszta na parapet na zewnątrz i teściowa będzie doglądać :)

    Co do używania

    Lubczyk- do zup, sosów, sałatek

    Rozmaryn- do indyka, pieczonego mięsa, ziemniaków pieczonych, sosów

    Tymianek- do ziemniaków, do zup, sosów

    Mięta- lemoniada, i dla małej do herbaty

    Oregano- do sosów pomidorowych i sosu typowo do pizzy, kanapek

    Bazylia- do pizzy, do pomidorów z mozzarelą, do pesto, kanapek

     

    Dziękuję Wam za wszystkie podpowiedzi... :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu