Forum

Zdrowie i uroda

Przeterminowane lekarstwa

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-06-27 21:44:26

    Czy każda apteka ma obowiązek przyjąć przeterminowane lekarstwa. ? Zaglądnełam dziś do szafki z lekarstwami i tak po przeglądzie dat ważności uzbierał mi się spory worek. Zastanawiam się czy te płynne syropki wylać do kibelka a butelki wyrzucić do recyklingu. Zastanawiam się tez nad kroplami do oczu. Czy jeśli jest ważna data ważności trzymać je czy wyrzucić ( były juz uzywane).

  • Autor: kiki1101 Data: 2012-06-27 21:48:57

    na kroplach do oczu jest zawsze informacja po jakim czasie od otwarcia nalezy je wyrzucic niezaleznie od daty waznosci

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-06-27 21:49:52

    a to zaraz zobaczę dzięki za podpowiedż :)

  • Autor: ewka63 Data: 2012-06-27 22:07:44

    Każda apteka powinna przyjąć, nie każda chce. Syrpki, jesli są ziołowe, można do kibelka, jeśli inne, do zwrotu w aptece.

  • Autor: Klaudia.o Data: 2012-06-27 22:11:59

    Nie, nie każda. Tylko taka, która posiada specjalny pojemnik- wykaz takich placówek dostępny jest na stronie urzędu miasta (przynajmniej u mnie). Ostatnio pojawił się problem, nawet wyznaczone apteki nie chciały przyjmować przeterminowanych leków ze względu na problem z ich odbiorem, ale być może sprawa już się wyjasniła.

  • Autor: Satina Data: 2012-06-28 07:32:01

    U mnie w mieście przyjmują stare leki- używane, nieużywane itp.:) Nie wolno wyrzucac do śmieci leków, bo raz mogą dostać się w niepowołane ręce i zakażają środowisko jak się rozkładają:)

    Ja ostatnio robiłam porządek w apteczce i wszytsko wrzuciłam do siatki i zaniosłam do apteki.

  • Autor: Paola_r Data: 2012-06-28 08:32:26

    U .nas co roku w styczniu, w lokalnej gazetce jest wykaz aptek, które przyjmują przeterminowane leki do zutylizowania. Zwykle są to te same apteki. Jedną mam przy bazarku osiedlowym. Raz mieli problemy z podpisaniem umowy na odbiór. Po 2 tygodniach oznakowany pojemnik jednak stanął.

    Obowiązku nie ma. A najgorsze, co można zrobić, to wyrzucić leki do śmieci. To, że nieekologicznie, to większość kontrolujących domowe apteczki na pewno wie. Ale zawsze jest możliwość, że w śmietniku znajdą je dzieci i zaczną się nimi bawić "w sklep", "w aptekę", "w przychodnię". Kilka lat temu dzieciaki zatruły się psychotropami wyrzuconymi przez nieodpowiedzialnych przy jakiejś przychodni. Było o tym głośno w mediach.

    Opakowania wyrzucam w całości, tylko kartonowe pudełeczka zdejmuję. Niczego na wszelki wypadek nie wylewam, tylko wrzucam do pojemnika razem z buteleczkami.

  • Autor: isauura Data: 2012-12-08 20:05:00

    U mnie w większości aptek są pojemniki na przeterminowane lekarstwa

    Polecam witrynę www lokaty długoterminowe

Przejdź do pełnej wersji serwisu