Forum

Kuchenne porady

mikser ręczny Zelmera - ma ktoś?

  • Autor: Fiddle Data: 2012-07-08 12:09:27

    zawiodłam się na lidlowskim sprzęcie, mianowicie miałam blender. Używałam go 2 tygodnie, gdy się spalił. Wymieniłam na nowy. Okazało się, że ten na ktory wymieniłam ma pęknięty kubek , w którym można było miksować. Wymieniłam po raz drugi. Po 2 miesiącach uzytkowania popsuła się trzepaczka . Nie chce bić piany . Teraz nie chcieli wymienić , bo uznali , że to ja sama psuję te blendery , a tak naprawdę było inaczej. Nie polecam.

    Pamiętam że kiedyś moja mama miała mikser Zelmera właśnie ręczny, z tym, że starszy model (takich już nie produkują). Służył jej 20 lat. Bardzo polecała.

    Chcę sobie kupić właśnie mikser ręczny Zelmera, z tym że inny model , bo tych starych już nie produkują. Zastanawiam się nad modelem 381 i 481 : ma ktoś któryś z nich?

    Zależy mi tylko i wyłącznie na możliwości bicia piany czy śmietany i ucierania ciasta. Do innych rzeczy mam robot kuchenny, ale jest wielki ,  dużo miejsca zajmuje i długo się go myje . Chcę coś "do ręki". Miksera z misą obrotową jednak nie chcę, chcę normalny, ręczny mikser. Zawiodłam się na blenderze i teraz trudno mi zaufać nowościom ;)

  • Autor: alicja_bt Data: 2012-07-08 12:28:28

    Mam i używam zelmerów ręcznych, jeden ma okoł 15 lat drugi trochę mniej są niezawodne. Robie nimi nawet ciasto na chleb. Oba są bez miski . Kupilam niedawno bocha ze względu na większą moc(450) ale jednak wole zelmery. 

  • Autor: dorcia700 Data: 2012-07-08 12:53:51

    ja mam zelmera 481 ale bez miski. używam go już dobre 7 lat.działa bez zarzutu.polecam

  • Autor: ani75 Data: 2012-07-08 13:03:20

    Też mam Zelmera dostaliśmy go 15 lat temu na prezent ślubny służy mi do tej pory choć jest już przewiązany sznurkiem bo obudowa mi kiedyś pękła ,myślę że jeśli kiedyś będę wymieniać na nowy to też kupię coś z Zelmera.

  • Autor: Alicja9 Data: 2012-07-08 14:03:10

    No własnie, ludzie biorą w sklepach badziewie z Chin a nasz Zelmer upada. Zelmer stanowi konkuręcję dla innych dobrych firm więc ktoś go chce zniszczyć. Mam wyroby Zelmeru od kilkudziesięciu lat i nigdy nie były naprawiane. Pozdrawiam i zachęcam do kupowania.

  • Autor: wita Data: 2012-07-09 13:50:08

    Tyle, że od kilku już lat Zelmer przeniósł pewną część produkcji do Chin!

    Obniżając koszty produkcji podwyższył jednocześnie ceny, bo  wysoka cena gwarantuje utrzymanie wizerunku solidności i jakości wyrobów. Strategia okazała się słuszna, produkty cieszą się zaufaniem klientów, a czy słusznie to nikt nie wie, ponieważ nikt już nie produkuje AGD na "wieczne trwanie".

    Moim zdaniem nie ma wielkiej różnicy w solidności pomiędzy produktami tej samej klasy - nie należy tylko kupować sprzętu ze słabym silnikiem i nieporęcznego.

     

     

     

  • Autor: majka253 Data: 2012-07-08 14:05:29

    Ja mam Zelmera 481 ok. pięciu lat i sprawuje się bardzo dobrze. Wcześniej też miałam Zelmera, który był bardzo wiekowy, ale na niego przyszła pora i nie dało się go już naprawić. Dawniej taki sprzęt działał długo, a teraz tak  produkują, żeby dotrwał tylko do czasu gwarancji, a potem trzeba kupić nowy, bo naprawiać się nie opłaca.

  • Autor: cerekm Data: 2012-07-08 14:31:39

    ja mam ZELMERA z misa od wielu lat, jest super!

  • Autor: Joanna11 Data: 2012-07-08 14:46:04

    Ja mam taki mikser, model 481. Jak dotej pory działa bezproblemowo i jestem zadowolona. Ogólnie rzecz biorąc Zelmer to dobra firma i warta polecenia.

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2012-07-08 15:56:55

    tez mam i jestem zadowolona, zresztą wszystkie sprzęty/urzadzenia mam z Zelmera, wspieram zawsze produkcję rodzimą

  • Autor: karasia Data: 2012-07-08 16:22:41

    Te stare zelmery, jeszcze  z przed kilku lat może i są dobre; też mam takiego 10 latka i wciąż działa bez zarzutu. 3 lata temu kupiłam sobie też zelmera 481 z misą i jak tylko się gwarancja skończyła to się spalił a następnie połamała się misa. Podobny los spotkał odkurzacz zelmera - więc nigdy więcej zelmera. Sprzedawca powiedział mi, że całe drobne AGD Zelmer składa już w Chinach więc Zelmerowi dziękuję. Teraz mam Boscha i mam nadzieję będzie OK.

  • Autor: Monika09 Data: 2012-09-20 21:15:50

    No własnie. Mój pierwszy Zelmer z misą działał długo i był bardzo, bardzo wyeksploatowany, więc nie dziwię się, że padł. Ponieważ byłam z niego zadowolona kupiłam ponownie zelmera z miską model 381 i jestem zawiedziona. Pracował 2,5 roku i właśnie szukam drugiego, bo ten lada chwila się spali (śmierdzi). Nigdy więcej robota marki Zelmer.

  • Autor: trylobicik Data: 2012-07-08 17:25:16

    Mam Zelmera i jestem bardzo zadowolona. Wytrzymują przeciętnie ponad 10 lat, a ja naprawdę ich nie oszczędzam.

  • Autor: Ania35 Data: 2012-07-08 19:15:16

    Ja mam model 381 z kubkiem- blenderem. Używam co prawda tylko ponad rok, ale piekę i miksuję bardzo często. Jestem bardzo zadowolona z miksera. Szczerze polecam. Pozdrawiam i życzę udanego zakupu.

  • Autor: Ju$tysia222 Data: 2012-07-08 22:14:47

    Mam model 481. Maj jakieś 4 lata, działa bez zarzutu mimo, że już zaliczył spotkanie z podłogą.... :) Mieszadła będą niebawem do wymiany bo sie przecierają, ale to chyba normalne po takim czasie. Końcówka rozdrabniająca (ta z nożykiem) też działa jak trzeba. Wykorzystuję zwykle do mieszania ciasta, naleśników, ubijania piany. Także Zelmera osobiście polecam. Mam też maszynkę tej firmy do mielenia - też jest super. Wykorzystuję do mielenia mięsa, pieczywa na bułkę tartą, twarogu, ziemniaków gotowanych i surowych na placki, warzyw. A sałatki do słoików na zimę robi siez taką maszynką błyskawicznie!! :)

  • Autor: danka45 Data: 2012-07-08 23:48:42

    Do ubijania jak najbardziej polecam, jeśli jednak duzo pieczesz nie wytrzyma Ci dłuzej jak 2 , 3 lata... To już nie ten solidny poczciwy Zelmer co kiedyś Pozdrawiam

  • Autor: Anka53 Data: 2012-07-09 15:01:10

    Pozdrawiam . Ja rowniez mam zelmera481-to juz moj trzeci zelmer -przecietnie po dziesieciu latach wysiadaja.Ale bardzo sobie je chwale .

  • Autor: Scooby Data: 2012-07-10 06:50:44

    Ja mam model miksera 371.6 jest to Zelmera z misą obrotową.Fakt,faktem nie używam go często ale jestem z niego zadowolona bo mam go już 14lat i nigdy nie był w naprawie.Nie miałam z nim żadnych problemów.Te tanie z tych marketów to nie opłaca się kupować bo to niewiadomo jakiej firmy i pochodzą troche i sie psują.Moje motto brzmi tak:KUP JEDEN A PORZĄDNY!

  • Autor: martynka 13 Data: 2012-09-20 22:57:37

    Mój pierwszy mikser, to był właśnie zelmer i służył mi bardzo długo. Podobnie jak Alicja zamieniłam na boscha z wiekszą mocą. A że używam go bardzo często, więc jeszcze na gwarancji pada. Średnio raz w roku wymieniają mi na nowy. To już mój czwarty.

Przejdź do pełnej wersji serwisu