Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Krzewy i drzewa owocowe.

  • Autor: dagusia_29 Data: 2012-07-09 21:57:16

    Mam działkę i bardzo chce mieć dużo owoców i mam pytanie do was kiedy najlepiej sadzić widziałam krzaki borówki na forum i ja też takie chce proszę o dobre rady i czy mam czekać do Wiosny? jesienie??

  • Autor: as Data: 2012-07-09 21:58:38

    Maliny my sadziliśmy jesienią.

  • Autor: Zośka Data: 2012-07-10 08:26:21

    jeśli roslina sprzedawana jest w doniczce, albo osłonce foliowej, to każda pora jest dobra oprócz zimy.Tej wiosny, w kwietniu, sadziłam maliny, porzeczki, aronię i drzewka owocowe (nagie korzenie) i truskawki (frigo) i wszystko się przyjęło. Nawet ze sztobrów porzeczki pięknie rosną.  Dobry czas na sadzenie jesienią to koniec września - nie ma dzikich upałów i rośliny zdążą się ukorzenić przed zimą. Będą owocować lepiej niż te zasadzone na wiosnę. Problemem są jednak dobre sadzonki. Proponuję pozyskiwać je ze szkółek, nawet kilka sztuk.

  • Autor: dagusia_29 Data: 2012-07-10 08:51:12

    Dziękuje za rady też słyszałam że źródło jest ważne bo czasami można mieć niespodziankę. Wyrasta nie to co miało być. a czy możesz polecić jakieś odmiany??

  • Autor: Zośka Data: 2012-07-10 11:56:04

    drzewka mi jeszcze nie owocowały . Kupiłam po 2 szt nektarynek, moreli, brzoskwiń późnych i wczesnych, wiśni ze trzy odmiany x 2 i pigwowce. Inne, takie jak jabłonie, grusze, czereśnie już wcześniej posadziłam. Nazwy niektórych odmian nic, kompletnie nic mi nie mówią, a tych, których szukałam nie znalazłam w okolicy.  Jesienią zamówię przez internet.  Napisz jakie drzewka i krzewy chcesz mieć w swoim ogrodzie, wtedy będzie łatwiej ludkom pochwalić się co mają dobrego w ogrodzie. Może jeszcze ja skorzystam.... Ja w każdym bądź razie muszę poszukać zapisków z nazwami.

      Moją śliwą z dzieciństwa było wysokie drzewo z ciemnymi, owalnymi z nalotem owocami. Były w lipcu, gdzieś w połowie. Drzewo ociekało żywicą, czasem była a owocach... smaczne, bardzo smaczne, łatwo odchodzące od dość dużej pestki. Kto wie co to za odmiana? Może Herman, albo Ruth Gershteter?

  • Autor: dagusia_29 Data: 2012-07-10 21:48:36

    Właściwie to prawie wszystkie owoce choć na pewno od razu nie kupię.Ale tak na początek to Jabłonie, Gruszki, Brzoskwinie, Winorośla, Morele, Czereśnie.

    Widziałam na all sadzonki JAGODA GOJI kolcowój chiński,owoce długowieczne i tak myślę czy w naszym klimacie łatwo ją uprawiać. Słyszałam że taka zdrowa.

  • Autor: iza 6 Data: 2012-07-10 13:45:53

    borówke można o kążdej porze sadzic bo jest sprzedawana w doniczkach potrzebuje podłoża kwaśnego lub trocin i należy obficie podlewać

  • Autor: matani Data: 2012-07-11 09:52:02

    Podobno najlepiej mieć dwie, bo lepiej owocują. Ja mam dwie, jedna ma po kilka jagódek, a druga obsypana... hm. No i trzeba nawozić nawozem dla borówek. Ja przynajmniej tak robię.

    Jakieś 4-5 lat temu posadziłam 2 sadzonki jagody kamczackiej kupionej na all, w tym roku po raz pierwszy ma owoce (jeszcze zielone), zobaczymy co to za cudo. A borówki kupione w sklepie ogrodniczym owocowały już w następnym roku (mało bo mało, ale coś było). 

Przejdź do pełnej wersji serwisu