Forum

Zdrowie i uroda

cholesterol, suplementy?

  • Autor: Szendi Data: 2012-07-13 19:17:09

    Witajcie moi Mili :) chciałabym sie Was poradzić, co sądzicie o wspomaganiu swojej diety suplementami obniżającymi cholesterol? czy to w ogóle działa? teraz tyle tego jest na rynku,widziałam  jakąś nowość - Betalip, wszędzie są reklamy. I co chwilę się słyszy o takich preparatach, chciałabym sobie jakoś pomóc, bo mam podwyższony cholesterol i sama nie wiem już co  tym myśłeć.

  • Autor: makusia Data: 2012-07-13 20:19:34

    Na szczęście nie mam tego problemu, ale mój mąż miał. Od roku smaruje pieczywo Benecolem, i cholesterol spadł i jest w normie;) Dodam że bez zażywania leków. 

  • Autor: domia Data: 2012-07-13 21:19:13

    Najlepszym wspomagaczem do walki z choloesterolem jest odpowiednia dieta i jezeli muszą być zastosowane to odpowiednio dobrze dobrane leki. Na pewno rezygnacja ze wszystkich tłustych mięs, masła, jaj, smalczyku na świeżym chlebku, ciast kremowych- połączenie jaj, masła,cukru. Znajoma leczyła swojego męża octem jabłkowym..Obniża on cholesterol. Po co kupować i obciążać dodatkowo wątrobę dodatkowymi lekami, skoro można leczyc sie jedząc..

  • Autor: megi65 Data: 2012-07-13 22:04:41

    Tiaaa .. tak walczyłam  czyli praktycznie nie lubię i jadałam żadnych tłustych mięsiw , smalcu nie lubię , żadnych bitych śmietan do ciast i ..... nic . Zapowiedziałam pani dr. że za nic nie zrezygnuję z kromki chleba z masłem i twarożek  2 łychy co rano zjadam mają  być serowe a nie '' lajtowe '' . Wykluczyłam sery zółte . Cholesterol nadal wysoki był ..

    Przez 4 miesiące łykałm małą tabletusie i cholesterol pieknie spadł  . Profilaktycznie zbadam od czasu do czasu a jak poszybuje do góry to  '' zabije go '' małą tabletusią ..

    Zycie jest zbyt piękne i smaczne ,żeby masakrować się margaryną na chlebie  czy odmawianiem sobie wszystkiego :D . Wasza walcząca z miażdzycą Megi .. ))))

  • Autor: kaśka.k Data: 2012-07-15 08:29:40

    Moja mama nie jada tłustego mięsa, smalczyku i masła bo nie lubi. Jej dieta jest bardzo niskotłuszczowa.I też ma za wysoki cholesterol. To nie do końca zależy od tego co jemy. Lekarka powiedziała że tak poprostu działa jej organizm i "nawet pomidora przerobi na cholesterol"

  • Autor: mary50 Data: 2012-07-13 22:52:29

    Bardzo dobra na obnizenie choresterolu jest witamina PP czyli niacyna.Spytac lekarza jak indywidualnie zazywac .W okresie letnim nie wskazane ze wzgledu na slonce,mozna sie poparzyc.Stosowalam mi pomoglo.Cholesterol spadl.

  • Autor: gosiekb Data: 2012-07-13 23:01:47

    Oboje z mezem podczas ostatnich badan mielismy nieznacznie podniesiony cholesterol, lekarz poradzil zebysmy jedli migdaly, ze wystarczy kilka sztuk dziennie przez jakis czas.

    http://www.kardiolo.pl/migdaly.htm

  • Autor: Zośka Data: 2012-07-14 00:52:09

    w diecie kardio- powinny się znależć produkty zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 i 6 w stosunku 1:1-4. Zapewniają one normalizację HDL i LDL oraz trójglicerydów. Dodatkowo  mają działanie przeciwzapalne, co nie jest bez znaczenia dla układu krwionośnego i....chorób reumatycznych.  I tak, włącz do diety olej tłoczony na zimno 1-2 łyżki dziennie(lniany, konopny, rydzowy, z pestek dyni, rzepakowy) do sałatek, twarożków, itp.  Majonez w sałatkach powinnaś zastąpić jogurtem z dobrym olejem z dużą ilością omega -3. Świetnym suplementem jest tran. Zawiera kwasy z grupy omega3 - EPA i DHA, gotowe, jakich potrzebuje organizm. W sprzedaży są Gold omega 3, albo tran, który również zawiera wit A i D  Cholesterol obniżany jest przez błonnik - pieczywo wieloziarniste, razowe. Doskonałym źródłem błonnika może być mielona łuska gryki (do zup i sałatek)oraz suszona skórka jabłkowa (mielona) do wypieków.  Orzechy włoskie surowe nie podgrzewane, no i ryyyybbbbyyyy morskie......Zrezygnuj z żółtych serów, tłustych mięs,produktów smażonych. Dodatkowo, by było jeszcze ciekawiej, czytaj czy twoje przyprawy zawierają polepszacz smaku- glutaminian sodu. Ostatnio znalazłam w sklepie przyprawy Visana, które go nie zawierają.

    I będziesz zdrowa jak ryba, bez tabletusi, bo one mają zawsze skutki uboczne.

  • Autor: hanah30 Data: 2012-07-14 11:33:55

    Wysoki poziom cholestoleru jest wynikiem spożywania wieprzowiny tak było w moim przypadku gdy ograniczyłam wieprzowinę w diecie cholesterol spadł.

  • Autor: ptyśka Data: 2012-07-14 17:13:43

    Leki na obiżenie cholesterolu powinno się brać tak naprawdę do końca życia. To ostateczność.

    Polecam zbadać cały lipidogram, również mam podwyższony cholesterol, mimo że jestem bardzo szczupłą wegetarianką, ale okazuje się, że mam po prostu dużo "dobrego" cholesterolu HDL.

    Na obniżenie chol. polecam jadanie ryb morskich bogatych w NNKT (omega 3 i 6) dwa razy w tygodniu i/lub suplementy omega-3 (najlepiej w połączeniu z magnezem i czosnkiem!!!).

    Polecane produkty spożywcze prócz ryb to właśnie czosnek, orzechy, płatki owsiane, wszystkie produkty bogatobłonnikowe, a z produktów wzbogacanych Benecol-margaryna i Danacol (do picia).

    pozdrawiam,

    mgr dietetyki

  • Autor: MJane Data: 2012-08-05 21:13:26

    Dużo omega-3 ma też zwykły olej rzepakowy. 2 łyżki pokrywają dzienne zapotrzebowanie na omega-3 i tym samym olej rzepakowy także obniża pozoim cholesterolu.

  • Autor: as Data: 2012-08-05 21:27:06

    Teraz podobno naukowcy udowodnili, że omega 3 nie zmniejsza cholesterolu i bądź tu mądrym.

  • Autor: MJane Data: 2012-09-02 19:40:46

    Wręcz przeciwnie - ze wszystkich stron zapewniają, że jednak obniża :) Dlatego zalecane jest spożywanie tłuszczów roślinnych właśnie, np. oleju rzepakowego własnie

  • Autor: Paola_r Data: 2012-07-15 01:26:17

    Grejpfrut na początek. Potem badanie. Po drodze Zero wspomagaczy.

    Zrób dokładną diagnostykę, skąd się biorą stany. Może ze stresu? Może z diety?

  • Autor: wadera Data: 2012-07-18 14:23:35

    Ja cholesterol zbiłam dietką-a więc owsianka lub jaglanka na chudym mleczku na śniadanie,z mięs drób i ryby,wszystko gotowane a nie smażone-i dyużo warzyw i owoców.Lekarze pozwolili mi odstawić nawet tabletki od nadciśnienia-i już 1,5 roku mam wzorcowe wyniki.

    Ale mojemu mężowi dietka nie pomaga-inny organizm-i niestety musi brać tabletki i od cholesterolu i od ciśnienia.

Przejdź do pełnej wersji serwisu