Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

podręczniki

  • Autor: majka253 Data: 2012-07-15 16:43:51

    Wakacje, wakacje, ale czasami przypominam sobie, że jednak  niedługo muszę kupić podręczniki do szkoły (2x podstawówka i 1x gimnazjum). Gdzie kupujecie podręczniki? Część na pewno kupię używanych, ale do trzeciej klasy jest pakiet i to musi być nowe, a starsi mają do wszystkiego ćwiczenia i to wiadomo też trzeba nowe. Ciekawa jestem czy kupujecie w księgarniach, czy może przez internet.  Może być taniej? Polećcie mi jakieś księgarnie internetowe, żeby były pewne,  w których zamawiałyście.

  • Autor: ani75 Data: 2012-07-15 16:54:46

    Tez myslałam o tym ostatnio gdzie kupić by było jak najtaniej.Synowi do gimnazjum kupimy w antykwariacie ćwiczenia nowe w księgarni a córce do I klasy pakiet zastanawiam się nad ofertą z Weltbild przez internet.Chętnie też posłucham Waszych podpowiedzi.

  • Autor: majka253 Data: 2012-07-15 17:06:51

    Ja właśnie przeglądałam oferty w Weltbild i tam jest odrobinę taniej, tylko nigdy nie zamawiałam tam książek i nie wiem czy mogę im zaufać i dostanę to co zamówię. 

  • Autor: lexi27 Data: 2012-07-15 17:12:14

    Weltbild jak najbardziej godny zaufania - zawsze dostajesz to co zamawiasz. Jeszcze mi sie nie zdarzyło, abym dostała pozycje inna niż zamówiona.

  • Autor: lexi27 Data: 2012-07-15 17:09:18

    Ja kupuję drugi rok z rzędu w krakowskiej księgarni www.aksiazka.pl. Po pierszym zakupie za ponad 200 zł dostałam kartę stałego klienta i teraz mam dodatkowo 15% zniżki na podręczniki. Ksiażki można odebrać osobiście w jednej z kilku księgarni w Krakowie lub otrzymać expresowo do domu za naprawdę niewielki koszt wysyłki, biorąc pod uwagę, że kupuje się wiekszą ilośc podręczników i ćwiczeń. Dzięki rabatowi zaoszczędziłam w tym roku 39 zł (porównując z ofertą wydawnictw), a to uważam, że naprawdę dużo.

  • Autor: dorcia700 Data: 2012-07-15 17:13:42

    polecam ksiegarnie Gandalf i MARMAG www.ksiegarniapodreczniki.pl

  • Autor: kate5134 Data: 2012-07-15 20:19:44

    Jeśli kupowałam przez internet to w księgarni Gandalf i zawsze wszystko było ok.

  • Autor: as Data: 2012-07-15 21:19:16

    Ja mam 3 x podstawówka. Podręczniki zamawiają nauczyciele i sprzedają niby z 15% zniżka ale nie sprawdzałam nigdy ile kosztują w księgarni. Moje dzieci idą do drugiej i trzeciej klasy. bliźniakom nie kupuję czytanek tylko mam używane i zaoszczędzam na tym 91,8. Tym razem chłopcom postarałam się tez o używane katechizmy i tez zaoszczędziłam min 30zł. Jeszcze we wrześniu Pani zamówi dla wszystkich książki do Angielskiego. Pewnie ok. 60 zł za szt.

  • Autor: nitka Data: 2012-07-15 21:40:43

    to co sie da kupuje uzywane lub od kogos częsc na alegro z moich doswiadczen wiem ze na alegro oplaca sie kupowac tylko na poczatku wakacji potem jest coraz drozej tak czy siak czekaja nas nie male wzdatki

  • Autor: lexi27 Data: 2012-07-16 08:47:01

    Na allegro trzeba uważać z uzywanymi podręcznikami. Kupiłam w zeszłym roku córce podręcznik - Technika kl. III SP i okazało się , ze i tak musi mieć nowy, bo ten który ja kupiłam był na starej podstawie programowej i nie było w nim połowy ćwiczeń. W tym roku też już jest nowy program i nie opłąca się kupować uzywanego podręcznika do tego przedmiotu.

  • Autor: gena Data: 2012-07-15 22:51:04

    http://www.cook-book.sklep.pl/shopping_cart.php w tamtym roku zamawiałam niskie ceny żadnych problemów

  • Autor: Kicia150 Data: 2012-07-16 10:37:47

    Można też bezpośrednio w  sklepie internetowym konkretnego wydawnictwa. W tym roku kupowałam córce komplet repetytorium do gimnazjum niestety w księgarni ze względu na to,że musiała je mieć ''na już'' . Jak się okazało kupując te książki w wydawnictwie w t.zw. bloku miałabym co trzecią książkę gratis.

  • Autor: caroline1983 Data: 2012-07-16 22:02:15

    Kupowałam w sklepie internetowym WSiP - powyzej 100zł dostawa gratis, oprócz tego sporo promocji.

  • Autor: Monika09 Data: 2012-07-16 22:10:16

    W ubiegłym roku również kupowałam w internetowym sklepie WSiP. Dwa lata temu w obecnym Weltbildzie. W tym roku również przymierzam się do zakupu w Weltbildzie. Zamawiam u nich kilka razy w roku i zawsze przysyłają to co było zamówione. Dostawa podręczników jest gratis. 

  • Autor: Monika09 Data: 2012-07-17 19:12:12

    A jednak zamówiłam w GANDALFIE. Ceny zdecydowanie niższe i przesyłka gratis. Teraz czekam na kuriera z książkami.

  • Autor: marycha21 Data: 2012-07-17 11:57:38

    Witam,

    ja kupuję podręczniki w księgarniach internetowych. Polecam gandalf.com.pl i bonito.pl. W tej drugiej często podręczniki są troche tańsze niż  innych a i koszy dostawy też przystępne.

    Oczywiście jeśli jest możliwośc staram się odkupić używane ale nie zawsze jest to możliwe.  Pozdrawiam :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu