Forum

Kuchenne porady

dżem jagodowy -pomocy

  • Autor: magkola Data: 2012-07-16 19:58:19

    Witam,

    baaardzo proszę o SPRAWDZONY przepis na dżem/konfitury z jagód - znalazłam pare przepisów, ale wszystkie bez opini, a wolę taki sprawdzony bo pierwszy raz w życiu będę robić

    z góry bardzo dziękuję

  • Autor: agulka8204 Data: 2012-07-16 20:19:45

    Witam.

    Ja w tym roku robiłam tak:

    na 1,5 l jagód dawałam szklanke cukru. Gotowałam 15-20 minut, nie chciłam bardzo gęstego. Do wyparzonych słoików, wkładałam ciąge gotującą sie, gorącą konfiturę, zakręcałam mocno, do góry dnem na recznik i owijałam zeby trzymało ciepło i tak zostawiałam do rana póki nie wystygnie. Jeden słoik już otwierałam, zeby spróbować i konfitura jest pyszna.

    Jagody wrzucałam do garnka nie podlewając woda, po zagotowaniu dodawałam cukier.

    Pozdrawiam

  • Autor: magkola Data: 2012-07-16 20:24:44

    o fajnie, a jaką ma mniej - więcej konsystencję? czy nadaje się p[otem na chlebek albo do ciasta, czy jako nadzienie do np. rogalików,bułeczek itp? ewentualnie do czego ją dajesz?

    bardzo dziękuję za odpowiedź

    pozdrowionka

  • Autor: agulka8204 Data: 2012-07-16 20:33:22

    Nie jest to taki typowy bardzo gęsty dżem, ale na ciasto, naleśniki, rogaliki i kanapke jak najbardziej. Jezeli wolisz gęstsze to można gotować dłużej lub sok odlac do słoiczków a reszte owoców osobno. 

    Inna opcja dodac konfiturex, ja tak zrobiłam 2 słoiczki ale to jednak chemia;( 

  • Autor: agulka8204 Data: 2012-07-16 20:34:32

    Dodajać konfiturex trzeba dać wiecej cukru bo wychodzi kwaśne. 

  • Autor: magkola Data: 2012-07-16 20:38:11

    oj, właśnie chcę bez chemii, bo to potem moja 2 latka będzie zajadała(mam nadzieje), chyba skuszę się na Twój sposób (ewentualnie może pokombinuje z tym odlewaniem soku) - a po jakim czasie można najszybciej konsumować?

  • Autor: agulka8204 Data: 2012-07-16 20:44:36

    Proponuje dłużej podgotować na małym gazie, ale prosze nie zapominać, że po wystygnięciu będzie bardziej gęsty niż gorący.30 minut bedzie ok. Ja juz konsumowałam po tygodniu;) Bo nie mogłam wytrzymać i musiałam spróbować;)) Mam nadzieje, ze pomogłam ;))

    http://cooking-in-fashion.blogspot.com/2011/07/sezon-na-jagody-dzem-jagodowy.html Tu link do przepisu według którego robiłam, ale bez wody i soku bo to jest zbędne.

Przejdź do pełnej wersji serwisu