Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Malowanie mieszkania

  • Autor: reniutka1 Data: 2012-07-21 22:42:04

    W najbliższym czasie mam w planach malowanie mieszkania. Może znacie jakieś strony, na których można obejrzeć propozycje kolorów ścian, a może sami podsuniecie mi pomysł na kolory, które macie w mieszkaniach

  • Autor: reniutka1 Data: 2012-07-21 22:44:28

    Chętnie obejrzę zdjęcia wstawione przez Was

  • Autor: Monia1805 Data: 2012-07-21 22:46:01

    ja również :)

  • Autor: megi65 Data: 2012-07-22 21:27:24

    Fot co prawda nie strzelę  ale polecam ci farby '' Cztery Pory Roku '' .

    W gościnnym mam pszenicę na jednej stronie a po przeciwnej dojrzała morela .. W jesienne pochmurne dni daje sporo swiatła :)))

    A kuchnia z jadalnią to liście brzozy ....kojące dla oczu ...

  • Autor: ewka63 Data: 2012-07-22 08:27:01

    Witaj, wejdź sobie na stronę Duluxa, mają tam przykładowe wystroje wnętrz i mozna samemu zmieniać i dobierać kolory :)

  • Autor: Joanna11 Data: 2012-07-22 14:18:11

    Polecam http://www.dekoral.pl/paleta-kolorow/

    A co do kolorów....każdemu podoba się co innego i zależy co to za pomieszczenie, jak jest nasłonecznione itp. Na pewno coś znajdziesz co Tobie się spodoba

  • Autor: Monika09 Data: 2012-07-22 14:57:47

    Malowaliśmy w czasie długiego majowego weekendu przed komunią córki.

    Pokój dziewczynek - malutki i bardzo słoneczny - na lazurowo. Wyszło przepieknie, dziewczyny jak wróciły od babci były zachwycone.

    Nasza sypialnia - bardzo słoneczna - na fiołkowo. Goście komunijni byli zachwyceni, my również.

    Pokój gościnny - żywa zieleń.

    Pokój męża brata - na żółto, on lubi tradycyjne kolory.

    Kuchnia na łososiowo, a łazienka została biała, bo planujemy ją remontować.

    Oprócz tego łapacz na groszkowo i jeszcze cała piwnica z mieszanki resztek farb, które zostały. Ale kolory wyszły OK. Jak na piwnicę to powiedziałabym, że super.

    Nie robiliśmy kilku kolorów w jednym pomieszczeniu, bo to wydłuża pracę, a i tak ledwie zdążyliśmy.

    Chociaż ja bardzo chciałm, żeby malować na kolorowo. Może następnym razem.

  • Autor: reniutka1 Data: 2012-07-22 15:36:45

    Dziękuję za podpowiedzi. Ja też mam zamiar zrobić kilka kolorów w jednym pokoju

  • Autor: Fiddle Data: 2012-07-22 15:50:04

    kilka kolorów w jednym pokoju to fajny pomysł. :)

    my mamy tak kazdy pokoj pomalowany. i sypialnie, i dzieciecy, i kuchnie, i goscinny, i lazienke. ;d

  • Autor: reniutka1 Data: 2012-07-22 17:02:55

    A możesz wstawić jakieś zdjęcia? Chętnie coś podejrzę

  • Autor: Fiddle Data: 2012-07-22 19:59:53

    aparat w naprawie. ;/ zepsuty.

    ale my jak malowaliśmy i urządzaliśmy mieszkanie sugerowalismy sie zdjeciami z netu.

    np sypialnie mamy praktycznie identyczną jak ta (u mnie jest to kolor kwiatu amarantusa i kawy z mlekiem)

    i pokój Emi i Kuby tak samo, jedna ściana jagodowa, druga wrzosowa, trzecia jagodowa i czwarta wrzosowa a sufit biały... :)

  • Autor: reniutka1 Data: 2012-07-22 22:08:04

    Na jakiej stronie można takie zdjęcia znależć?

  • Autor: Fiddle Data: 2012-07-23 12:28:51

    wpisujesz w google "jak pomalować pokój dziecięcy, jak pomalować sypialnię " itd , możesz też znaleźć nas stronie farb ;)

  • Autor: ireth Data: 2012-07-23 13:43:37

    My jesteśmy teraz na etapie remontu. Właśnie skonczyliśmy malować ściany. Farby kupiliśmy Duluxa z serii Kolory Świata. Salon pomalowaliśmy na kolor "Masala chai" czyli po prostu jasny brąz (taka kawa z mlekiem), sypialnie pomalowaliśmy na dwa kolory: trzy ściany zdobi "imbirowa herbata" a jedną "szafranowe szaty". Kolorek bardzo ciekawy bo jest to połączenie pomarańczowego, czerwonego i różowego. Bardzo cieplutki. Natomiast kuchnia i dwa przedpokoje pomalowane są na kolor "greckiej chałwy" czyli taki kremowy.

    Farby lateksowe, całkiem wydajne, dwie warstwy spokojnie wystarczyły aby pokryć dokładnie ściany i co ważne faktycznie mają taką wydajność jaka widnieje na opakowaniu. Żadnej farby nie musieliśmy dokupywać.

    P.s. nie wiem kto wymyśla te nazwy kolorów i ile mu za to płacą...

  • Autor: agulinia Data: 2012-07-23 15:09:33

    Hehe nazwy niezłe :) Ale tak serio to musi ładnie wygladać Twoje mieszkanie, bo to takie przytulne odcienie.

  • Autor: mamalenki Data: 2012-07-24 10:57:53

    ja też malowałam Duluxem-Kolory Świata.W kuchni (ciemnej)-biała czekolada,w sypialni i u malej-morelowy nektar a w salonie-słoneczny pocałunek i cynamomowy deser hehe fajne nazwy.Malowałam dwa lata temu,ale ściany czyściutkie bo farba lateksowa i świetnie odbija światło

  • Autor: ani75 Data: 2012-07-25 07:00:40

    możesz poprzeglądać fotoforum Leroy Merlin ,może coś Ci wpadnie w oko http://waszewnetrza.leroymerlin.pl/pokoj-dzienny,2,29.html

Przejdź do pełnej wersji serwisu