Forum

Gawędy o jedzeniu

Herbaciany watek

  • Autor: olenka_chicago Data: 2012-07-26 02:47:59

    Mam zamiar suszyc w tym roku liscie na owocowe herbatki, czy macie propozycje na ciekawe mieszanki.

    Napewno bede robic z suszonych lisci malin,truskawek z dodatkiem suszonych owocow. Wiem ze z czarnej porzeczki sa pyszne ale nie ma w usa czarnei pozeczki spotkac tak latwo, z jakich jeszcze lisci bedzie dobra herbata? 

  • Autor: Lea2 Data: 2012-07-27 02:06:40

    Napewno dobra herbatka będzie z liści i kwiatów fiołka, kwiatów bławatka, płatków róży cukrowej, jaśminu, hibiskusa, kwiatów bratka polnego, liści i kwiatów koniczyny czerwonej, kwiatów nagietka, kwiatów rumianku, kwiatów akacji, kwiatostanów lipy, kwiatów macierzanki, kwiatów mniszka, kwiatów pierwiosnka, kwiatów lawendy, kwiatów dziurawca, kwiatów fiołka trójbarwnego, kwiatów jasnoty białej, kwiatów słonecznika, liści i kwiatów ogórecznika, kwiatów dzikiego bzu, geranium. Komponować można różne mieszanki herbat dodatkowo wzbogacając je jeszcze skórkami z pomarańczy, cytryny, jabłek, pigwy, kwiatów i owoców róży cukrowej, owoców dzikiego bzu, korzenia imbiru, wanilii, cynamonu, lukrecji i innych owoców. Najlepsze są takie kombinacje herbat wielokwiatowych z lśćmi i owocami. :)

  • Autor: trylobicik Data: 2012-07-27 17:25:45

    Ja bym dodała do tej listy jeszcze melisę i miętę. Ostatnio mam czerwoną herbatę z dodatkiem pigwy i trawy cytrynowej, więc może też trawa cytrynowa.

  • Autor: Lea2 Data: 2012-07-29 14:41:59

    To są już tak znane i popularne ziółka, że nawet ich nie wymieniłam. Niemniej warte są polecenia. :)

  • Autor: olenka_chicago Data: 2012-07-28 02:46:00

    Dziekuje za sugestie, nie wiedzialam ze mozna robic herbatki z tak wielu ziol/kwiatow. Jest tu kilka ziol o ktorych nigdy nieslyszalam

  • Autor: corrina Data: 2012-07-28 11:11:47

    Moja ulubiona mieszanka połaczona w równych proporcjach to: liść poziomki, liść czarnej porzeczki, kwiatostan głogu, owoc jarzębiny, liść jeżyny.

Przejdź do pełnej wersji serwisu