Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

mały problem

  • Autor: renia294 Data: 2012-07-28 09:22:12

    Witam wszystkich. Mam problem z działką  jest jej 9a jest to pole orne a nie mam czym orac zostaje szpadel więc szukam roślin (warzyw lub owoców) takich które moge posadzic na kilka lat jak np. truskawki. Dodam ze warzywniak mam oddzielnie.Pozdrawiam

  • Autor: aneta85 Data: 2012-07-28 09:27:14

    witam ja tez mam taka dzialeczke 5 arow i tez nie dojade mam posadzone 2 gruszki 2 jablonie 2 winogrona jasne i ciemne maliny truskawki borowke porzeczki jasne czerwone i czarne

    2 sliwki byla jeszcze czarna jerzyna( ale mroz omrozil i odrasta pomalu) orzech i maly prostokat na jarzyny ktory musze sama recznie kopac ale zajecie jest 

  • Autor: renia294 Data: 2012-07-28 09:33:32

    Drzewka owocowe oczywiście ale dopiero po trzech latach. Ta działka nie jest jeszcze moja teraz moge ja uprawiac i nie che zeby same chwasty tam rosły, szukam czegos co nie wymaga duzo pracy bo poza tym mam jeszcze 20a podwórko + warzywniak 

  • Autor: Joanna11 Data: 2012-07-28 10:04:31

    Truskawki na tym samym stanowisku mogą rosnąc 2 - 3 lata, bo później dają mniejszy plon. Dodatkowo wg. mnie wymagają trochę pracy (plewienie, ścinanie liści na zimę), chyba,że zasadzisz je na specjalnym podkładzie do truskawek, to problem chwastów i brudnych truskawek masz z głowy. Można większą ilość ogórka zasiać (bo potrzebije większy rozstaw miedzy rządkami). A może krzaki porzeczki, agrestu lub aroni - w razie czego przesadzisz. Możesz też wsadzić maliny. Na pewno coś wykombinujesz.

  • Autor: gabigold Data: 2012-07-28 14:06:39

    z tą aronią super pomysł,aronia zdrowa no i  nalewki będą a jaki pyszny dżemik wychodzi:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu