Forum

Zdrowie i uroda

omdlenia!!!!

  • Autor: zeta12 Data: 2012-08-03 07:58:16

    Wczoraj moja córka trafiła do szpitala, ponieważ zemdlała. Zdarza jej się to co jakiś czas. Pomimo przebytych wcześniejszych badań nic nie stwierdzono. Otrzymałam skierowanie do Przychodni Leczenia Omdleń. Może ktoś z Was orientuje się gdzie w Bydgoszczy jest taka przychodnia???

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2012-08-03 08:25:55

    W jakim wieku jest córka? Wiem z własnego doświadczenia, że  w trakcie dorastania /miałam tak do 10 lat/ często też mi się to zdarzało. Podobnie było z moim synem, kiedy miał kilka lat. Konsultowałam to wówczas z lekarzem, powiedział, że tak często się zdarza w okresie dojrzewania, że wyrośnie z tego. I tak się stało, przeszło.

    Piszę Ci to tylko po to, abyś się nie zamartwiała na zapas, a nie żebyś zrezygnowła z wizyty w tejże przychodni.

  • Autor: zeta12 Data: 2012-08-03 09:08:28

    Córka ma 22 lata

  • Autor: megi65 Data: 2012-08-03 11:43:49

    Macierzyństwo na horyzoncie ?? :)

  • Autor: Fiddle Data: 2012-08-03 17:09:11

    Macierzyństwo na horyzoncie ?? :)

    może jest w ciąży? :)

  • Autor: as Data: 2012-08-03 10:59:43

    Piszesz, że badania miała robione wiec chyba nie z powodu anemii. U neurologa pasowało by sprawdzić jeśli nie była (rezonans, EEG). Może ma niskie ciśnienie. Może niski poziom cukru. Spróbujcie przyuważyć kiedy jej się to zdarza. Czy jest stały czynnik np w czasie okresu.

  • Autor: Zuzanna248 Data: 2012-08-03 15:50:09

    a, to już dorosła osoba..... ja np. jak coś się wydarzy złego, jak jakiś wypadek kogoś bliskiego, wiadomość nawet wystarcza, to pierwsza rzecz - robi mi się słabo, potem mija i już mogę działać..... może też reakcja na silne zdenerwowanie, a może rzeczywiście spadek cukru.....miała badanie ? to się chyba nazywa "krzywa cukru"

  • Autor: minola Data: 2012-08-03 16:13:48

    U mnie omdlenia są spowodowane za szybkim pulsem i arytmią serca . Dostałam leki i jest ok. Może warto aby córka poszła do kardiloga .

  • Autor: peggy83 Data: 2012-08-03 16:29:56

    Mój sąsiad mdlał i okazało sie, ze to z powodu... stresu i nawału problemów... a że jest typem samotnika, to nawet z nie miał z kim pogadać i tak mu się zbierało.... Wiem, ze miał robione przeróżne badania, w tym rezonans i w koncu badali mu dokładnie bodajże szyjny odcinek kręgosłupa, chodziło o jakieś komórki, i z tego wywnioskowali, ze to wina stresu. Przepraszam za te "jakieś" i "coś tam coś tam" ale dokładnie nie jestem w stanie nic powiedzić, bo znam to tylko z opowiadania osób postronnych. W każdym razie sąsiad znalazł pracę, lepiej mu sie wiedzie, zaczął się pokazywać wśród ludzi i teraz mu sie to nie zdarza... może coś pod tym kątem.

    Przyczyn omdleń moze byc naprawdę wiele i rozciągają sie od tych najgorszych po te całkiem błache....

  • Autor: kasiulka_kop Data: 2012-08-03 18:08:28

    Dokładnie przyczyn może być bardzo wiele...skoro wyniki nic nie wnoszą byc może przyczyna tkwi gdzie indziej. Ja należałam do os mdlejących już od dziecka a teraz jestem w wieku podobnym do Pani córki. Zdarzalo mi się to kilkakrotnie a specjaliści niewiele pomogli także skupilam się na wsłuchowaniu we wlasny organizm. Czasem sobie z czymś nie radzimy, stresujemy, zamykamy w sobie...może warto porozmawiać z córką o jej życiu, problemach i frustracjach być może tu tkwi przyczyna. Odkąd ja przewartościowałam sobie wszystko nie daje sie tak łatwo słabościom i nie załamuję się pomimo gorszych dni i tych zdrowotnie. A naprawdę z powodu omdleń i zamartwiania się wiele wycierpiałam także grunt to powtarzać sobie jestem silna i nie dopuszczać do omdleń, zwolnić tempo jesli oczywiście to nic poważniejszego no i oczywiście zdrowe odżywianie to podstwa ;]

  • Autor: kurkuma Data: 2012-08-03 18:45:41

    Jak powiedziano wcześniej - przyczyn może być wiele. Proponuję jednak sprawdzić czy nie wchodzi w grę osłabienie nadnerczy. A sprawdzenie jest niezwykle proste. Potrzebny jest po prostu aparat do mierzenia ciśnienia. Należy zmierzyć ciśnienie kiedy córka już od dłuższego czasu siedzi, a później musi wstać i natychmiast (w pozycji stojącej) ponownie zmierzyć ciśnienie. W warunkach fizjologicznych wartość ciśnienia powinna wzrosnąć, przy niedoczynności nadnerczy - ciśnienie spadnie. Ten spadek ciśnienia może być przyczyną omdleń no i przede wszystkim wskazuje, że coś dzieje się z nadnerczami.

  • Autor: danand140 Data: 2012-08-03 21:04:04

    Myślę, że szpital uniwersytecki Jurasza 

  • Autor: anqe Data: 2012-08-06 00:56:59

    zadzwoń do NFZ z Twojego rejonu tam udzielą Ci dokładnych informacji wraz z numrem telefonu i wykorzystanych limitów przyjęć pacjentów, ja zawsze jak mam skorzystać z porady specjalisty tak robię i nie tracę wówczas czasu na wyszukiwanie w necie przychodni tylko dostaję dokładny wykaz i obdzwaniam

    Zdrowia dla córki życzę 

Przejdź do pełnej wersji serwisu