Forum

Kuchenne porady

Sprzęt kuchenny-> zmywarka, piecyk, zlew

  • Autor: kokarda Data: 2012-08-08 09:05:38

    Witam,

    Moja mama przygotowuje się do remontu kuchni i wymiany sprzętu. Zmywarka (60 cm najlepiej Bosch), piecyk i zlewozmywak. Czy możecie polecić jakieś modele? Czego nie kupować? 

  • Autor: Laugasel1 Data: 2012-08-08 09:33:26

    Ja mam nową kuchenkę Amica w domu, sama bym jej nigdy nie kupiła. Po roku jeden palnik już nie działa, piekarnik piecze nie równo i emalia w piecyku odpada. Zaraz będzie krzyk,że Amica najlepsza ale ja wiem swoje. Kupiłam sobie do domu Beko kuchenkę i jest naprawdę dopracowana i jestem z niej zadowolona. Dokupię jeszcze do niej lodówkę z tej samej firmy.

  • Autor: panda25 Data: 2012-08-08 09:53:42

    Zmywarka BOSCH

    Kuchenka i Piekarnik AMICA

    Mamy od ponad 10 lat i żadnych awarii.

     

  • Autor: Zośka Data: 2012-08-08 09:56:03

    Mam płytę gazową i piekarnik Beko - wybór świetny. Chciałam też lodówkę 4-drzwiową, ale mi ją odradzono, wybrałam Sharpa- wybór świetny. Zmywarka Hotpoint-Ariston- wybór zadawalający na miarę mojego doświadczenia. Instalatorzy mówili, że ludzie wybierający jedną firmę do całego sprzętu AGD, zawsze na coś narzekają, a coś bardzo im pasuje. Wniosek stąd płynie taki, że jedna firma nie wszystko robi dobrze, że trzeba zadać sobie trochę więcej  trudu by wybrać perły z góry szkiełek.

  • Autor: kokarda Data: 2012-08-08 10:06:17

    własnie takich perełek szukam :D i stąd mój post :D

  • Autor: jolka60 Data: 2012-08-08 10:40:00

    Tak się złożyło,że i ja jestem w trakcie kupna zmywarki i kuchenki.Wybór na rynku ogromny,opinie różne.Zdecydowałam się własnie na zmywarkę Bosch SMS 53N18EU.Czy to dory wybór,okaże się.Podaba mi się,wygląda na solidną (metalowa,wewnątrz również),regulowana wysokość koszy,wnętrze przestronne.

    Co do kuchenki,wybór miałam ograniczony,gdyż koniecznie chciałam z dwoma palnikami na gaz,dwoma na prąd.Kupuję Amicę (mam starą,która zepsuła się (część elektryczna) po prawie dwudziestu latach,czyli miała prawo.Tak po przeczytaniu wielu opinii sądze,że to prawda,że teraz wiele sprzętu nie wytrzymuje zbyt długopoza okresem gwarancyjnym.Kiedyś firma przynajmniej teoretycznie gwarantowała dobrą jakośc.Teraz kupując nigdy nie wiadomo,skąd pochodzą części,gdzie był sprzęt składany.Trzeba by "śledzić" jak detektyw pochodzenie części,wg symboli na nich zamieszczonych.Aha,Amica Integra 614 Mc E3 45Zp TsYD(XL) Eco

    Ze sprzętu dotychczasowego miałam i mam:

    kuchenkę,jak już pisałam,Amica,pralka Whirpool (już druga,pierwsza była składana jeszcze "na Zachodzie",druga już we Wrocławiu).Z pierwszego Whirpoola byłam super zadowolona,miałam go chyba dziesięć lat,a wyprał tyle,ile u niektórych przez 30..Lodówko-zamrażarka Siemens,na razie bezawaryjnie,prawie 10 lat.

    Miałam możliwość kupna w Niemczech i nie wiem,czy robię dobrze,że kupuję w Polsce.Tam choćby gwarancja dłuższa (na wiele sprętu 5 lat).Niestety,takiej kuchenki nie znalazłam.

    No,teraz kończę,bo właśnie jedziemy po kuchenkę.

  • Autor: jolka60 Data: 2012-08-08 16:12:27

    A.....przywieżli-kuchenę i zmywarkę.Oceniać mogę po zainsatalizowaniu i przetestowniu sprzętu,czvyli jeszcze nie dziś.

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2012-08-08 17:13:31

    Jolus w Niemczech gwarancja nie jest dluzsza niz w Polsce.Kupowalam dosc sporo sprzetu ostatnio,bo sie przeprowadzalismy w tamtym roku.W Niemczech gwarancja jest 2 lata w kazdym sklepie elektronicznym,jesli chcesz 5-letniej gwarancji to doplacasz do tego niestety.Miesiac temu kupowalismy telewizor i pan pytal czy chcemy norme czy 5 -letnia gwarancje,do tej piecio-letniej trzeba by bylo doplacic cos ponad 80€.

  • Autor: jolka60 Data: 2012-08-08 17:36:10

    Olu,być może.Mam tak,że mieszkam przy granicy,a pracuję w Niemczech.Rozważałam właśnie opcję gwarancja -w Niemczech,czy w Polsce.Wiem,że w Polsce też można przedłużyć gwarancję,też za dopłatą.Co zdecydowałam,to mam.Jeśli chcesz,to trzymaj za mój wybór kciuki.Na pewno mi się to przyda

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2012-08-08 18:10:55

  • Autor: Beata500 Data: 2012-08-08 10:55:15

    Ja muszę kupic pralkę , lodówkę i kuchenkę elektryczną. Co do zakupu kucheni jestem zdecydowana na Amicę. Natomiast pralkę i lodowkę miałam do tej pory Boscha i byłam zadowolona , ale cztery lata temu kupłam pralkę Boscha córce i po awarii okazało się , że Bosch to jest tylko obudowa , a zawartość to Mastercook.

  • Autor: Fiddle Data: 2012-08-08 11:57:46

    zmywarki nie posiadam...

    kuchenka Mastercook z piekarnikiem

    lodówka BOSCH

    pralka BEKO

    na nic nie narzekam...

  • Autor: belkot68 Data: 2012-08-08 12:17:50

    http://www.euronics.it/acquistaonline/zoom.ep?id=902002211&altImage=902002211.jpg

    Jak dużo gotujesz to polecam 5 palnikowa kuchenkę,Dla mnie rewelacja.Tylko nie ze stali bo paskudnie sie czysci.

  • Autor: kokarda Data: 2012-08-08 15:43:26

    polecasz białe? lepiej utrzymać w czystości?

  • Autor: belkot68 Data: 2012-08-08 21:04:20

    polecasz białe? lepiej utrzymać w czystości?

    Białych nigdy nie widziałam tylko  jasny beż,emaliowane.Na stal jak kapnie sos pomidorowy lub woda z solą to się robią paskudne zacieki,poza zwyklym myciem trzeba jeszcze polerować.Myjąc uważać żeby nie porysować,nawet szorstką stroną gąbki bo wszystko widać.

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-08-09 07:33:07

    ja mam stal i nie narzekam. Kuchenki nigdy nie polerowałam.

  • Autor: mysha2006 Data: 2012-08-09 21:57:31

    Ja też nie mam pojęcia o czym piszesz. Nie robią mi się żadne zacieki, wystarczy spryskać kuchenkę jakimkolwiek detergentem i po chwili przetrzeć. Logiczne, że nie można trzeć szorstką stroną gąbki, ale jak się dba to nic nie trzeba trzeć :)

  • Autor: belkot68 Data: 2012-08-10 17:19:28

    Ja też nie mam pojęcia o czym piszesz. Nie robią mi się żadne zacieki,
    wystarczy spryskać kuchenkę jakimkolwiek detergentem i po chwili przetrzeć.
    Logiczne, że nie można trzeć szorstką stroną gąbki, ale jak się dba to
    nic nie trzeba trzeć :)

    To masz szczęscie ze nie wiesz o czym pisze .Płytę myję po każdym użyciu ,bo to jest logiczneNie  mam potrzeby tarcia szorstką stroną i nie wiem dlaczego tak piszesz.Plamy mi zostaja ( i nie tylko mi bo pytałam w sklepach)po wodzie z solą i soku pomidorowym i pryskanie srodkami do acciaio nic nie daje.Z czasem robią się mniej widoczne.

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-08-10 17:40:41

    to dziwne trochę u mnie nie ma takich plam ale moja kuchenka ma 12 lat to może kiedys jakies lepsze robili:):) Zrobiłam wiele soków pomidorowych i przecierów nie raz sos mi wykipiał. Kuchenkę mam lśniącą bez plam

  • Autor: mysha2006 Data: 2012-08-10 17:42:41

    Widocznie trafiłaś na jakąś gorszą wersję inoxu.

  • Autor: belkot68 Data: 2012-08-11 08:24:28

    Widocznie trafiłaś na jakąś gorszą wersję inoxu.

    Być może,ale  zapłaciłam za samą plytę 350eu. więc za te pienadze to powinna ''tańczyć i spiewać''Zreszta wystarczy wpisac w wyszukiwarkę ''czyszczenie kuchenki z stali nierdzewnej pl.''i zobaczyć ile osó ma t tym problem.

  • Autor: mysha2006 Data: 2012-08-11 18:27:01

    Wiesz, ja nie mam zwyczaju "wpisywać w wyszukiwarkę" i szukać bo nie widzę sensu. Mam 2 ręce i rozmum i do wielu rzeczy dochodzę sama na metodzie prób i błędów. Takie wyszukiwanie jest chyba po to, żeby stwierdzić, "a skoro tyle ludzi ma ten sam problem to nic z tym nie zrobię". Tylko,  że ja przez ekran monitora nie widzę tych ludzi, nie wiem jak np. dbają o swoje sprzęty min. więc dla mnie to żaden autorytet. Co do kwoty, którą zapłaciłaś, niestety żyjemy w czasam kiedy coś bardzo drogiego może być zwykłym bublem, tak samo jak i na tanich rzeczach można bardzo pozytywnie się zaskoczyć. I tyle z mojej strony w temacie :)

  • Autor: belkot68 Data: 2012-08-11 23:02:32

    Wiesz, ja nie mam zwyczaju "wpisywać w wyszukiwarkę" i szukać bo nie widzę
    sensu. Mam 2 ręce i rozmum i do wielu rzeczy dochodzę sama na metodzie
    prób i błędów. Takie wyszukiwanie jest chyba po to, żeby
    stwierdzić, "a skoro tyle ludzi ma ten sam problem to nic z tym nie zrobię".
    Tylko, że ja przez ekran monitora nie widzę tych ludzi, nie wiem jak
    np. dbają o swoje sprzęty min. więc dla mnie to żaden autorytet. Co do
    kwoty, którą zapłaciłaś, niestety żyjemy w czasam kiedy coś
    bardzo drogiego może być zwykłym bublem, tak samo jak i na tanich rzeczach
    można bardzo pozytywnie się zaskoczyć. I tyle z mojej strony w temacie :)

    To jest wątek o sprzęcie kuchennym a nie o twoim rozumie i zdolnosciach.Ja zdania o plytach ze styali nie zmienie i tyle z mojej strony w temacie.Miłego wieczoru

  • Autor: Joanna11 Data: 2012-08-10 19:06:05

    Ja byłam zmuszona wymienić pralkę 2 miesiące temu, miałam Whirlpool`a 5 lat - ogólnie był to nie udany zakup. Gdy zastanawialiśmy się nad nową dowiedzieliśmy się w sklepie,że Bosh Bosh`owi nie równy...niestety. Są modele, które są w katalogu Bosha i nie ma problemu z serwisowaniem i tym podobne, a są tańsze modele, które mają tylko obudowę markową i podzespoły średniej jakości. Wybrałam Electroluxa "Time manager" i jak na razie (odpukać) jestem zadowolona. Lodówka i zamrażarka również Electrolux. Płyta gazowa i piekarnik elektryczny Mastercook - nie polecam.

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-08-10 21:28:26

    to chyba zależy na jaki model pralki bądź innego sprzętu sie trafo. Ja miałam Whirpoola 9 lat był ok wymieniłam na innego tylko dlatego, że chciałam mieć trochę większy bęben. Wymieniłam oczywiście też na Whirpoola i nie narzekam pralka bardzo dobra.

  • Autor: liyery486 Data: 2012-08-08 13:33:43

    Jeśli masz sporo środków na ten remont to kupuj osprzęt Tekka albo Miele. Jeśli mniej to bierz lodówkę Liebherr albo Electrolux, piec Electrolux, zmywarkę Whirpool.

    Absolutnie nie kupuj nic od Polara ani Zelmera. Do Amici i Aristona też nie jestem zbyt dobrze nastawiony.

    Nie polecam zlewów granitowych, lepiej po prostu ze zwykłej stali nierdzewnej.

    Opinia na podstawie własnych błędów.

    pozdrawiam :)

  • Autor: kokarda Data: 2012-08-08 15:36:39

    a czemu zlew granitowy się nie spisuje? własnie na taki próbowałam mamę namówić

  • Autor: Figutka Data: 2012-08-08 16:28:24

    Podobno zostają na nim plamy np. po kawie czy czerwonym winie. Też się do niego przymierzałam ale chyba jednak nie kupię.

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2012-08-08 17:17:52

    Moze ja podpowiem,moje dwie znajome maja zlewy granitowe.Jedna kupowala kilka lat temu  i ma przebarwienia i nie mozna ich usunac za bardzo.Druga znajoma,kupowala 2 lata temu,mowila,ze teraz to na pewno inne ,bo to juz nowsza technologia itp.Ten sam problem niestety,przebarwienia,plamy sie robia paskudne i zlew wyglada jakby byl wiecznie brudny.

    Ja w tamtym roku sie przeprowadzalam ,zamawialismy kuchnie nowa itd,zdecydowalam sie na normalny zlew metalowy jednak.

  • Autor: Laugasel1 Data: 2012-08-08 23:07:49

    Ja też uważam że Amica jest przereklamowana w Polsce, Tutaj to najtańszy sprzęd i ma bardzo kiepską opinię.

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2012-08-08 17:24:58

    Pralka i suszarka Siemens.

    Zmywarka -Siemens

    Piekarnik i plyta ceramiczne-Gorenje

    Lodowka no frost i z szuflada cool fresh-Gorenje

    Druga lodowka ,ktora mam w piwnicy-Bosch

    Zlew metalowy nierdzewny  chyba firma Franke jak sie nie myle.

    Okap kuchenny rozsuwany -Constructa

    Jak mi sie cos jeszcze przypomni to napisze.

  • Autor: gabigold Data: 2012-08-08 19:09:58

    ja mam zmywarkę Boscha ,mam ją już 4 lata i jestem b zadowolona ,wczesniej sprawdzałam na necie ile ktory typ   zabiera prądu, wody itd....tą wybrałam i innej już nie chcę:)

  • Autor: asieksza Data: 2012-08-08 20:47:00

    A moja zmywarka Bosch trzyletnia właśnie stoi zepsuta - myje w zinej wodzie. Sama grzałka kosztuje ponad 400 zł plus naprawa. Brrr. Mam lodówkę Polar 15- letnią i nie jest najgorsza, trochę pożółkla ale działa.

  • Autor: czarnykot Data: 2012-08-08 21:18:03

    kuchnia Amica z płytą ceramiczną ma chyba z 15lat, działa w sumie bez zarzutu poza ustawianiem zegara, bo ten wariuje po wykipieniu rosołu i muszę "celować" w cyferki, niełatwo jest:( lodówka Ardo też 'chodzi' z 15 lat, ale chce mi się nowej, poprzednia pralka Boscha poszła w kąt, bo zachciało mi się ładowanej od góry, wiec mam Electroluxa, do ****, nie dopiera, ciągle z niej śmierdzi, ostatnio kazałam ją wyrzucić, bo czułam smrodek od momentu wejścia na podwórko, mąż z litości podłączył ją po wąż ogrodowy i tak dał jej czadu, że wszystkie śmietki poszły w trawnik...i nie śmierdzi ufff

    za wątek dziękuję, bo broniąc się ręcyma i nogami skłaniam się ku zmywarce...po ciągłych wizytach niezliczonej ilości kolegów i koleżanek mam pełen zlew, notabene ze stali, pełen zacieków, których nienawidzę i też chcę zmienić na bezzaciekowy...są takie????

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-08-09 07:37:11

    Ja też broniłam sie rękami i nogami przed zwywarką. Od 2 lat jestem jej posiadaczką i teraz sobie myślę szkoda, że tak póżno się na nią zdecydowałam.

  • Autor: Mama AZK Data: 2012-08-08 21:08:40

    My od 10 lat mamy Siemens - kuchenkę elektryczną, piekarnik i zmywarkę. Działają bez zarzutu i nie wyglądają na swój wiek ;-) Jeśli mama może zainwestować w sprzęt, to moim zdaniem warto (a Bosch i Siemens to praktycznie to samo). Wydatek może spory, ale za to na długie lata.

    Na pewno nie polecałabym zlewozmywaka ze stali nierdzewnej, bo bo każdym zmywaniu naczyń pozostają ślady po kroplach wody. Dlatego ja zdecydowałam się na zlewozmywak z fragranitu. Myślę, że teraz jest całe mnóstwo ciekawych i nowszych technologicznie oraz kolorystycznie rozwiązań. Mój zlewozmywak jest kremowy, więc od czasu do czasu muszę go trochę wybielić, bo inaczej zrobiłby się brązowy od fusów z herbaty ;-) Ale i tak go wolę od stalowego - miałam i taki i ciągle go pucowałam....

  • Autor: belkot68 Data: 2012-08-08 22:21:40

    Ja mam zlewozmywak Franke ze stali ale on ma fakturę jakby plastra miodu (w katalogu były różnej wielkosci wzory) i nie widac żadnych nacieków i zarysowań.

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-08-09 07:38:18

    na moim też nie widać.

  • Autor: Mama AZK Data: 2012-08-09 21:36:05

    Być może teraz są inne modele - ten mój jest bardzo stary, kupiony ponad 15 lat temu i całkiem gładki... Został w starym mieszkaniu, a ja z uwagi na złe doświadczenia nie chciałam kupować takiej samej opcji do nowego lokum.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-08-08 21:43:00

    Ja mam cały sprzęt boscha,jest ekonomiczny i wytrzymały,innego bym nie kupiła,zlewozmywak Dante,moze byc,choc lepszy Franke.

  • Autor: mamalenki Data: 2012-08-09 11:10:31

    Ja też mam zmywarkę,pralkę ,płytę gazową i piekarnik Boscha,nie narzekam,ale przy kupnie zwracałam uwagę gdzie były składane.Zmywarka i pralka w Niemczech,płyta i piekarnik w Polsce.Zlew mam stalowy firmy Teka(ok.300 zł)pokryty tzw. mikroteksturą,nie rysuje się,a nalot po kawie i herbacie czyszczę cifem.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-08-08 21:44:08

    Czy to ma byc pod zabudowe sprzet,a plyta gazowa czy elektryczna?

  • Autor: kokarda Data: 2012-08-08 23:19:32

    woolnostojący ;) płyta gazowa

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-08-09 07:44:15

    Ja mam kuchenkę gazową z piekarnikiem elektrycznym Indesit. Wiele lat mi służy. Piekarnik ma rożen i dlatego się na nią zdecydowalam. Nie ma to jak dobry kurczak z rożna. :). Zmywarka Siemens nie narzekam 2 lata ale innego sprzetu tej firmy bym nie polecila szczególnie lodówek. Lodowka Indesit z niej jestem najbardzieje zadowolona choć trochę kosztowała to mój najlepszy zakup w życiu. Lodówka jest i wysoka i szeroka i za tą szerokość ją najbardzij cenię. Mogę postawić swobodnie 2 duże garnki i sie mieszczą. Komora na warzywa olbrzymia mogę wsadzić tam swsobodnie arbuza i inne warzywa. Lodówkę mam No frost i zamrażalnik. Jestem naprawdę zadowolona.

  • Autor: jannaj Data: 2012-08-09 20:00:04

    Mam zmywarkę Simens - 6 lat, na razie żyje (odpukać). Koniecznie musi być 60 cm, w 45-piątce nie pomieszczą się gary.W mojeje zmywarce nie ma niestety możliwości zaprogramoania póżniejszego mycia. Chodzi mi o to, że czasami załaduję sprzęt na noc z myślą, żeby włączyć rano a niestety zapominam.

    Zlew inox z jakąś fakturą - rzeczywiście jest odsad od herbaty i kawy. Teraz kupiłabym napewno głębszy bo woda się rozbryzguje na wszystkie strony i niszczą się meble.

    Piekarnik w zabudowie Mastercook, taki sobie, ale model mam ekonomiczny.

    Płyta też Mastercook (typu gaz na szkle) - prawdziwa katastrofa. Ruszty spadają z ząbków i jest czasami niebezpiecznie.

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-08-09 22:01:23

    Ja się woda rozbryzguje to nie jest wina kranu?

  • Autor: jannaj Data: 2012-08-10 16:34:24

    Pewno trochę tak, ale moja teściowa ma głęboki kran i jest dużo bardziej komfortowy w użyciu.

  • Autor: alpabe Data: 2012-08-09 14:50:28

    W ubiegłym roku kupilam kuchenkę do zabudowy i piekarnik Beko. Pieakrnik nierówno piecze, dodatkowo mam nieszczelny, bo ucieka bokiem para. Czekam na serwis. w kuchence jeden palnik tez mi coś szwankuje.

    Zmywarka Siemens, na razie ok (tfu, tfu).

    Lodówka Ariston hotpoint(3, 5 roku)-ok

    Pralka  Ariston hotpoint Supersilence (czy jakos tak) tez ok,cicha i pojemna ma 4 lata, jedna awaria-zabłąkana skarpetka.

    Zlew granitowy Franke - 3,5 roku, 2 dni temu pękł, niestety. Ale da radę naprawić. Myję go mleczkiem i ciemne plamy schodzą, jak mam poważniejsze zabrudzenia, to zostawiam mleczko na kilka godzin.

    Generalnie ubolewam nad tym inoxem, bo fatalnie się czyści. Ostatnio wyczytałam w instrukcji zmywarki,zeby nie uzywać nowych gąbek, bo mogą porysować. I już teraz wiem, dlaczego z jednej strony moj piekarnik ma pełno rys.... 

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-08-09 22:03:19

    Ja spryskuje piekarnik cifem w sprayu czekam kilka minut 3-5 i wycieram piekarnik recznikiem papierowym nic nie trzeba trzeć i szorować.

  • Autor: mysha2006 Data: 2012-08-09 22:06:33

    Ja też tak robię. Raz na jakiś czas spryskuję czystą kuchenkę i lodówkę takim specjalnym spayem do inoxu, po chwili przecieram ręcznikiem papierowym i wszystko lśni rewelacyjnie. 

  • Autor: mysha2006 Data: 2012-08-09 22:03:51

    Kuchenka gazowa, piekarnik elektryczny-Mastercook. Dużo fajnych bajerów, piekarnik rewelacyjnie piecze.

    Lodówka Indesit, jestem z niej bardzo zadowolona, równomiernie rozprowadzone jest zimno więc nie muszę pilnować co gdzie musi stać, warzywa i owoce bardzo długo zachowują świeżość.

    Zmywarki nie mam i nie będę miała :) Jeszcze nikt nie był w stanie mnie do niej namówić.

  • Autor: mamamirelki Data: 2012-08-11 18:12:34

    Kokarda, dziękuję za wywołanie tematu! To mój pierwszy wpis, ale jestem wierną czytelniczką WŻ.

    Wielokrotnie śledzę Wasze opinie na temat sprzętu agd i , nie kryję, że mają one wpływ na moje decyzje.

    Gdyby ewentualnie ktoś jeszcze sprecyzował dokładnie, czy (dotyczy to zlewu) faktura i tekstura  typu jedwab i len, to są te powierzchnie o których mowa. A więc gładka /mat/połysk/ i zlew z lekko karbowany?

    Sprzedawca w markecie przekonywał nas, że te nie gładkie są cudowne.

    Pozdrawiam wszystkie forumowiczki i w imieniu tysięcy anonimowych czytelniczek dziękuję za cenne rady.

  • Autor: Celestyna Data: 2012-08-16 12:56:25

    Skoro mowa o sprzęcie AGD to ja polecam kuchenki Amica i Mastercook. Ta ostatnia firma chyba ma najtańsze i najlepiej wyposażone produkty. Kiedy weszłam na http://www.niezawodne-agd.pl/kuchenki to zachwyciłam się kuchenką KG3480 i jej systemem samoczyszczącym Do tej pory zawsze musiałam szorować piekarnik po każdej zapiekance, a tu sprzątnie jest łatwiejsze. Za takie rozwiązania dostają ode mnie sporego plusa

Przejdź do pełnej wersji serwisu