Forum

Zdrowie i uroda

Lekkie obiady na kłopoty trawienne

  • Autor: Mloda Data: 2012-08-11 22:55:42

    Witam. Zwracam się do Was z prośbą o podsunięcie mi pomysłów na zdrowe, lekkie obiady. Razem z mężem przechodziliśmy ostatnio jakieś zakażenie wirusowe lub bakteryjne, coś w stylu grypy żołądkowej i potrzebujemy jakiegoś lekkiego "żarełka" na nasze brzuszki:) Czekam na propozycje

  • Autor: hanah30 Data: 2012-08-12 09:42:34

    Poświęcić 1 tydzień na gotowane warzywa z ryżem i gotowane mięsko, ja warzywa gotowałam na parze posypane delikatnie jarzynką.Jak nie wytrzymacie tygodnia wystarczy parę dni.Polecam wypicie po obiedzie ziółek na trawienie i oczywiście zupki jarzynowe - poprawa gwarantowana.

  • Autor: słodki buraczek Data: 2012-08-12 14:32:36

    rosół!

  • Autor: hanah30 Data: 2012-08-13 09:40:01

    Córka miała zapalenie błony żołądka i nie tolerowała rosołu bo wszelakie buliony rosoły nie sa wskazane przy dolegliwościach żołądkowych.

  • Autor: majolika Data: 2012-11-30 15:27:00

    Esencjonalne wywary, buliony pobudzają wydzielanie soków zoładkowych-dlatego.

  • Autor: krysia50 Data: 2012-08-13 11:11:29

    Witam 2 m-ce temu też to złapałam i polecono mi jeść banany i pić odgazowaną coca colę. Pomogło i to już nie raz nie tylko mnie. A warzywa na parze i zupy jarzynowe jak najbardziej ale bez śmietany, Zyczę powrotu do zdrowia.

  • Autor: k90 Data: 2012-08-13 16:15:11

    Ja polecam ziemniaczki albo ryż, a do tego np. pierś z kurczaka oprószoną przyprawami i ugotowaną na parze. Albo pierś gotowaną w wodzie z dodatkiem curry. Może być też kalafior gotowany z niedużą ilością smażonej bułki tartej. Albo jakiekolwiek inne warzywa oprócz kapusty, groszku itp. Rosołu nie polecam, bo jest ciężkostrawny. 
    Prawie rok temu przechodziłam mononukleozę, leki trochę zniszczyły mi wątrobę i też musiałam przez kilka miesięcy żywić się lekkostrawnymi daniami. A na dodatek zero czekolady przez pół roku ;( Wiem, ze gotowane nie jest takie dobre jak smażone, ale przez tydzień dacie radę! ;)

  • Autor: Mloda Data: 2012-08-13 18:03:28

    Dziekuje za rady. Narazie sprawdzian zdaje "chuda" pomidorówka i gotowane warzywa. Banany pomoły tylko mnie, mąż niestety dalej sie troszkę męczy...

  • Autor: grubybenek Data: 2012-11-30 14:57:18

    http://www.almarfish.pl/e4u.php/1,ModPages/ShowPage/290

    łosoś norweski zapiekany w folii z pomidorami cherry ;) Pychota! polecam! Lekkie danie i przyjemne ;)

  • Autor: majolika Data: 2012-11-30 15:32:52

    Najbardziej lekkostrawne białko jest w rybach, gotowanych, w papilotach, na parze.Doskonały jest leszcz i zupa z niego.Oczywiście bez ostrych przypraw i ze znikomym dodatkiem np masła.Leszcze sa b. ościste i na dodatek maja tzw ości międzyżebrowe, takie drobna.Jenak w dużych leszczach mozna je wyfiletować.

Przejdź do pełnej wersji serwisu