Forum

Gawędy o jedzeniu

Jak upiec chleb ProBody niskowęglowodanowy wysokobiałkowy?

  • Autor: monciakrk Data: 2012-08-13 07:52:55

    Witam serdecznie i mam pytanie czy ktoś piekł może taki chlebek?tzn niskowęglowodanowy i wysokobiałkowy?Wczoraj właśnie zakupiłam taki chlebek nazywa się ProBody jest świetny w smaku ma mało kalorii ,na długo syci ale jest bardzo drogi malutki bochenek 5 zł z którego wyjdzie ok 6-7 kromek.Aktualnie jestem na diecie i ten chleb to idealne rozwiązanie ale ta cena.Posiadam maszynę do wypieku chleba i sporo chęci do ewentualnego wypieku ale nie potrafię takiego upiec ,składniki są podane i tu na samym początku problem białko pszenne z kąd wziąść?.Czy ktoś z forumowiczów posiada taki przepis na podobny chlebek?

    Podaję informacje ze strony producenta

    • ProBody
    ProBody
    zamówProBody

    Pieczywo ProBody jest szczególnie atrakcyjne dla klientów poszukujących produktów Low Carb - dzięki zmniejszonej o ok. 90% zawartości węglowodanów i ok. 300% większej ilości białka w stosunku do zwykłych chlebów pszenicznych. Chleb ten zawiera także dużą ilość błonnika pokarmowego.

    Własności odżywcze ProBody wynikają z innowacyjnej formuły mieszanki w skład której wchodzi m.in.: mąka sojowa, pełnoziarnista mąka orkiszowa, białko pszeniczne, siemię lniane, śruta sojowa, nasiona słonecznika, sezam, błonnik jabłkowy, otręby pszenne i zakwas z pełnego ziarna orkiszu.

    Dzięki wartościom odżywczym ProBody pasuje do niskowęglowodanowego sposobu odżywiania się i innych porównywalnych planów żywienia. Wskazane jest by szczególnie w wieczornym posiłku ograniczyć spożywanie węglowodanów. Teraz dzięki ProBody mozna spokojnie deletować się kolacją z dodatkiem pysznego pieczywa.

    100g ProBody zawiera przeciętnie:
    białko 21,4g
    węglowodany(w tym cukier) 6,1 (2,4)g
    tłuszcz(w tym nasycone kwasy tłuszczowe) 16,8 (2,2)g
    błonnik 11,8g

    ProBody to:

    - smaczny chleb, niezwykle długo zachowujący świeżość

    - doskonałe pieczywo na tosty

    - idealny składnik niskowęglowodanowego sposobu odżywiania się i innych planów zdrowego żywienia

Przejdź do pełnej wersji serwisu