Forum

Kuchenne porady

sałatka szwedzka - problem

  • Autor: alpabe Data: 2012-08-13 20:12:30

    Kochani, pomóżcie. W sobotę zrobiłam sałatkę szwedzką do słoików http://wielkiezarcie.com/recipe40709.html . Czy warzywa musza byc po brzegi w zalewie? U mnie płynu jest tak do połowy, niestety. Czy dobrze zrobię, jeśli wszystko wrzucę do garnka, przegotuję, a następnie włożę znów do słoików i zaleję gorącą zalewą (nową,dorobioną zmieszaną z tą "starą")?

    Jakoś nie jestem mistrzem w przetwarzaniu, liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuję.

  • Autor: majka253 Data: 2012-08-13 20:50:51

    Ja robiłam z tego przepisu w tym roku i zalewy powstało aż za dużo. Może nie odczekałaś, żeby ogórki puściły sok? Ja nie gotowałam, tylko słoiki potem pasteryzowałam. Ale dawniej robiłam sałatkę jarzynową, którą się gotowało (krótko) przed nałożeniem do słoików. Ale to już będzie całkiem inna sałatka.

  • Autor: bonieś Data: 2012-08-13 23:02:53

    Gotowane ogórki, to już nie będzie to. Ja bym jeszcze przez noc zostawiła wszystko przykryte w chłodnym miejscu, na pewno puści więcej soku. 

  • Autor: alpabe Data: 2012-08-14 07:16:22

    Ja mam od soboty wszystko w słoikach, zawekowane. Tylko własnie ta mała ilosć soku mnie niepokoi. Czy sałatka przetrwa pare m-cy, gdy nie jest do końca przykryta zalewą?

  • Autor: makusia Data: 2012-08-14 15:18:37

    Ja mam od soboty wszystko w słoikach, zawekowane. Tylko własnie ta mała
    ilosć soku mnie niepokoi. Czy sałatka przetrwa pare m-cy, gdy nie jest do
    końca przykryta zalewą?

    Proponuję zadać pytanie pod przepisem:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu