Forum

Zwierzyniec

Jak odchudzić psa-yorka?

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-09-11 16:49:04

    Witam,mam wielki problem z moim kochanym Guciem,daję mu tylko suchą karmę -royala dla małych kastratratów lub royala mini light w ilości podanej na opakowaniu,niestety on jest wciąż głodny,tylko stuka w miskę:(a brzuch ma coraz większy:(może mało ruchu,ale jakby więcej pobiegał to apetyt miałby więszy...co robić?

  • Autor: ASTI Data: 2012-09-11 19:10:21

    Ja mam ten sam problem z moją 7-letnią kotką. Ma wyznaczoną dawkę jedzenia przez weterynarza ale to dla niej za mało i gdy nie dostaje więcej jedzenia niszczy wszystko w całym domu .

  • Autor: belkot68 Data: 2012-09-11 20:38:27

    Yorki to teriery a więc psy mysliwskie które potrzebuja dużo ruchu nie tylko spacerek  koło domu na siusiu i z powrotem na kanapę.Moja spaceruje ok.5 km. dziennie i biega na plaży jak wariatka.Jak pada i nie możemy  isć pobiegać jest nieszczęsliwa.W domu też ciągle przynosi sznurek lub piłeczke żeby jej rzucać.

  • Autor: kiki1101 Data: 2012-09-11 21:51:30

    nie jestes sama...moj york tez jest wciaz glodny i drapie w drzwi. Niestety, niskokaloryczne karmy nie pomagaja, co jakis czas je zmieniam z nadzieja ze trafie na ta wlasciwa. Nie wiem czy to prawda ale slyszalam ze do psiego/kociego jedzenia dodaja srodek uzalezniajacy, ktory powoduje ciagle uczucie glodu..Zauwazylam tez, ze w okresie letnim moj piesek jest bardzo leniwy i po prostu nie chce chodzic na spacery, siku i jazda do domu, a wybudza sie na zime..Obecnie wazy ponad 3 kg - to troche za duzo jak na teacup.

    Niekoniecznie bedzie mial wiekszy apetyt po dluzszym spacerze ale na pewno spali troche kalorii, sprawdz tez wartosc odzywcze karmy.. yorkie maja tez tendencje do tycia

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2012-09-11 23:33:41

    Więcej spacerów i może staraj się go rozruszać w domu. Yorki tak jak inne psy lubią biegac jak się im rzuci zabawkę. My często udajemy , ze chcemy naszemu Lesterowi odebrać zabawkę, wtedy walczy jak lew ;)

  • Autor: momik Data: 2012-09-12 19:06:12

    Na pewno więcej ruchu, a żeby wydawało się Guciowi, że jest syty podziel tą dzienną porcję na mniejsze i podawaj 2 lub 3 razy dziennie nie zapominając o wodzie, możesz karmę też namaczać- będzie szybciej syty.

    I czy masz pewność, że on jada tylko karmę nic ponad to?

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-09-12 19:22:02

    On nie ma znowu takmało ruchu,nie chodzę co prawda z nim kilka km,ale biega po podwórku kilka razy dziennie,w domu też zagryza szczury(te wielkie z ikea),nie interesują go gumowe zabawki,tylko myszy i szczury...a karmę podaję mu w kilku porcjach,i tak jest wiecznie głodny...

  • Autor: momik Data: 2012-09-12 19:57:47

    a co wet powiedział? czy mówiłać o przyroście wagi? na pewno bo kastracji nastąpiły mziany w gospodarce hormonalnej, więc tym bardziej wet powinien wszystko wyjaśnić i pomóc; poczytaj o redukcji wagi na forum krakvetu http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=14124 być może w jakiś sposób te informacje będą pomocne

    PS

    szczury (te wielkie z Ikea) rulezz - moje buldozaury je uwielbiają :) mini zabaweczki te po 1,99 to też rewelacja !

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-11-17 20:26:07

    gucio dzisiaj

  • Autor: pwyso Data: 2012-11-17 20:32:08

    mój też jest wiecznie głodny hehehe ...

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-11-17 20:32:49

    Piękności:)

  • Autor: pwyso Data: 2012-11-17 20:36:19

    taki większy york

     

  • Autor: kokarda Data: 2012-12-07 18:36:30

    taki który zjadł kilka yorków :D

  • Autor: TrendCenter Data: 2012-12-07 14:21:48

    Z kastratami zawsze jest problem, jeśli chodzi o nadwagę. Może warto zmienić karmę na inną (innej firmy)? Psiak powinien też zażywać więcej ruchu. I nie należy go dokarmiać przy stole. Niektórzy mówią: co tam jeden chipsik czy herbatniczek, albo chrząstka... Ale to też tuczy. Można też od czasu do czasu zafundować mu dużą wołową kość (może być większa od niego), żeby miał zajęcie - zapewne przestanie się upominać o jedzenie.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-12-07 18:06:41

    Nigdy nie dawaliśmy mu ludzkiego jedzenia,ruchu to może nie ma za wiele,racja:)Karma zmieniona,dostaje weterynaryjną,odchudzającą:)poza tym leczymy go na tarczyce,chociaż badania już są w normie:)troszkę już spadł z wagi,ale on ogólnie jest duży,więc nie odchudzę go do 1,5 kg:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu