Forum

Zdrowie i uroda

złamanie- co jadać?

  • Autor: agacik33 Data: 2012-09-11 19:27:23

    moi  kochani,

    jakos tak niefortunnie jechalam, ze sobie zlamałam reke na rolkach, i zastanawiam sie, co poza jogurtami i twarogiem jadac, zeby wspomóc zrastanie sie kosci reki- prawej  do tego niestety:( Macie jakies pomysły?

    pozdrawiam

  • Autor: Ewa1982 Data: 2012-09-11 19:32:00

    Ser żółty!!!

  • Autor: renataz36 Data: 2012-09-11 19:32:29

    Jak najbardziej... powinnaś jeść dużo kleików w postaci np kiślów, galaretek (mięsnych, najlepiej z cielęciny) i mięs w ktorych jest klei (biodrówka, golonka, krupniczek na ratkach) itp

    Takie porady otrzymałam kiedyś kiedy sama się połamałam od zaprzyjaźnionego lekarza. Pozdrawiam i życzę zdrówka

  • Autor: Ewa1982 Data: 2012-09-11 19:35:13

    Kleiki to bardziej na stawy.

  • Autor: mamalenki Data: 2012-09-11 19:37:54

    galaretę,kisiel,golonkę,i łapki z kurczaka mają dużo kleju...a tak na poważnie może pomoże...http://www.swiat-zdrowia.pl/artykul/zadbaj-o-mocne-kosci

  • Autor: agacik33 Data: 2012-09-11 19:51:27

    galaretę,kisiel,golonkę,i łapki z kurczaka mają dużo kleju...a tak na
    poważnie może
    pomoże...http://www.swiat-zdrowia.pl/artykul/zadbaj-o-mocne-kosci

    o faktycznie , nie tylko sam nabial  galaretki, dzieki:))

  • Autor: kokarda Data: 2012-09-11 19:39:28

    heheh pozdrowienia od lewonożnej zagipsionej do 24 września ;X

  • Autor: agacik33 Data: 2012-09-11 19:54:30

    heheh pozdrowienia od lewonożnej zagipsionej do 24 września ;X

    uuu to zdrowia:))) i szybkiego zrostu prawidłowego kości

    z pozdrowieniami znad zagipsionj prawej łapki

  • Autor: hanah30 Data: 2012-09-11 21:54:49

    Swińskie ogony, skóry wieprzowe, spacerówki- stópki wieprzowe wszelkie galarciki, żelatynki,drobiowe łapki,skórki wieprzowe wszystko co ma kolagen.

  • Autor: domia Data: 2012-09-11 22:10:44

    Dokładnie jak piszą koleżanki powyżej.. kurze łapki, wieprzowe gierki, galaciki, galaretki, jogurciki. Nagotowalam sie tych rózności w ubiegły roku dla syna, jak go połozyło ze złamana nogą i zagipsowana pod sam tyłek. oł, jak sobie przypomne przemycanie tych łapek, zeby nikt nie widział z czego ten pyszny rosołek powstał. Do rosolku dodawalam kaszę jaglaną- dobrą na stawy.  dzisiaj juz nie ruszy galaciku... Możesz sobie kupic wapno 500 z wit D. Musujące do picia jedna saszetka dziennie  w trakcie posiłku.

    Zycze szybkiego i dobrego zrostu..

  • Autor: majolika Data: 2012-09-12 13:13:36

    dokładnie, galerety pod każdą postacia.Kolagen!Ale do tego wapń łatwo przyswajalny przez organizm.mozna łykać specjalne(drogie!!!)preparaty z apteki, ale mozna tez jesć warzywa bogate w wapń.Podobno ten warzywny wapń jest najłatwiej przyswajalny i najlepszy na kości.Zielone warzywa- podobno w skórce jest go najwiecej.Świeże soki, jaja, otręby pszenicy i owsa, miód, orzechy i mleko kozie.Dodatkowo świeże warzywa i owoce zawierają enzymy poprawiające przyzwajalnosć tych substancji.W ramach ciekawostki powiem wam,ze moj juz nie zyjacy sasiad, kiedy wrocił z Syberii (wiadomo dlaczego) po wojnie dostał gruźlicy kości.Antybiotyków w Polsce jeszcze wtedy nie było.Wyleczył go jakiśfelczer.Kazał mu dosypuwac do picia węgiel z kości cieląt.I facet wyzdrowiał.No tego nie polecam, bo to niepewne  i niepotwierdzone badaniami.ale to co koleżanki pisały to tak.Życzę zdrowia.

  • Autor: bytomianka Data: 2012-09-12 14:41:58

    Gdy miałam złamaną nogę to lekarz zalecił jedzenie chudego białego sera, koniecznie na śniadanie.W chudym białym serze jest najwięcej wapnia.Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.;)

  • Autor: 52madzia Data: 2012-10-18 15:12:05

    Polecam galaretę z świńskich nóżek, i inne rzeczy które zawierają żelatynę. Ja miałam skomplikowane złamanie obojczyka i szybko ładnie się zrosło ale codziennie mama mi gotowała te galarety, brzmi niefajnie ale nawet to dobre:)

    Zapraszam na www.przewozymiedzynarodowe.eu

  • Autor: alicja_bt Data: 2012-10-18 17:03:17

    Ze złamanymi nogami wożą taniej?

Przejdź do pełnej wersji serwisu