Forum

Galeria

co oznaczają te znaki i gdzie je można spotkać ? pomóżcie

  • Autor: ulcia76 Data: 2012-09-19 16:48:34

  • Autor: kasiadzida Data: 2012-09-19 17:06:49

    nie mam pojęcia

  • Autor: cerekm Data: 2012-09-19 17:07:38

    GOPR, WOPR ...?

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-09-19 17:26:38

    Punkty ratownictwa.

  • Autor: alicja_bt Data: 2012-09-19 17:28:49

    GOPR i WOPR mają niebieskie krzyże na białym tle, może  to oznaczenie punktu medycznego np na plaży

  • Autor: dorotaibasia Data: 2012-09-19 17:31:23

    wopr? z czerwoną chorągiewką zakaz kąpieli? z białą można się kąpać? to jedyne co mi przychodzi do głowy...a tak przy okazji która to klasa? :)

  • Autor: Hhanka1 Data: 2012-09-19 17:43:59

    Napewno jest to WOPR czerwona flaga zakaz kąpieli, a biała można się kąpać

    http://www.bezpieczniej.republika.pl/k.htm

  • Autor: alicja_bt Data: 2012-09-19 17:32:20

    Patrząc na to zadanie przypomina mi się zadanie gdzie na obrazku był pęk słomy i wystawała z niego róża, w końcu doszliśmy do tego że to chochoł. W ćwiczeniach autorzy czesto zamieszczają archaizmy których większość ludzi nie zna. 

  • Autor: anqe Data: 2012-09-20 22:21:09

    podejrzewam, że archaaizmy to nic złego, kiedyś moja koleżanka przyniosła ćwiczenia syna do polskiego (II klasa podstawówki) w ćwieczniu należało treść zastąpić jednym wyrazem i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie treść właśnie czyli jak się nazywa osoba która? 1 - zabiła matkę, 2 - zabiła ojca, 3- zabiła samego siebie odpowiedzi oczywiście matkobójca, ojcobójca, samobójca tyle, że miała problem jak to wytłumaczyć 8-io latkowi

  • Autor: Klaudia.o Data: 2012-09-19 19:08:12

    1) zakaz kąpieli w zbiorniku wodnym

    2) można się kąpać

  • Autor: ulcia76 Data: 2012-09-20 14:06:43

    dziekuje bardzo :-)

  • Autor: jannaj Data: 2012-09-19 20:58:36

    Wczoraj czy przedwczoraj w Teleekspresie przytoczono zadanie z matematyki z drugiej klasy, które nie trzymało się ku.... i du.....

    Nie było to jednak nic nadzwyczajnego bo ćwiecznia "Nowe już w szkole" zawierają przykłady oznaczone "wężem". Są to zadania bez rozwiązań, abstrakcyjne, słowem bez ładu i składu.

    Treść zadań jest mniej więcej tego typu: "Jaśli Ania waży 29 kg, a Julia 30 to na którym piętrze mieszka Jaś".

    Niby wszystko super, ale nie wiem, czy taki poziom abstrakcyjności jest potrzebny 8-letnim mózgom.

  • Autor: ulcia76 Data: 2012-09-20 14:05:40

    bardzo dziekuje za odpowiedzi, prawde mówiąc pierwszy raz takie znaki widziałam, to czwarta klasa podstawówki, córka nie napisała tego podpunktu, przyjdzie ze szkoły to sie dowiem co to było, może to faktycznie te kapieliska, a swoją drogą czlowiek ciągle się uczy ale dlaczego przed dzieckiem wyszlam na niedouczoną ?

  • Autor: matani Data: 2012-09-20 15:32:24

    Dlaczego na niedouczoną? Uważam, że dziecko ma prawo wiedzieć, że rodzic nie wie wszystkiego, ale chętnie się nauczy (nawet od dziecka), poszuka i się dowie. Najgorzej byłoby, gdybyś pokazała postawę "nie wiem i nic mnie to nie obchodzi" :) Podobno przy dziecku nie mówi się o sobie "jaka jestem głupia", bo dziecko może uwierzyć :)

  • Autor: jannaj Data: 2012-09-21 10:43:36

    Moja matka całe życie cierpiała na kompleks niższości. Teksty w stylu  tamten to jest mądry a tu człowiek taki głupi" (o sobie) były i są wypowiadane przez nią często. Nigdy nie uważałam matki za głupią, ale mam jednak wrażenie, że ta jej postawa udzieliła mi się i cały czas ma na mnie wpływ.

    Często mam wrażenie, że ktoś coś robi lepiej, jestem zawsze nie do końca pewna swoich działań, jakieś niepowidzenia np na uczelni dołowały mnie totalnie.

    Z inej beczki - Młody do mnie kiedyś ryknął: "Ty nigdy nic nie wiesz o tym komputerze, jak się coś pytam to zawsze nie wiem i nie wiem". I fakt, jak siedział przy komputerze i coś mu nie wychodziło to, ja zajęta obowiązkami, mówiłam "Nie wiem, nie znam się, Tatuś przyjdzie i naprawi". Tak, że moje lenistwo obróciło się przeciw mnie".

    Podsumowując: Lepiej powiedzieć dziecku: "sprawdzimy, poszukamy bo nie jestem tego pewna niż nie wiem, nie umiem, jestem głupia".

     

  • Autor: as Data: 2012-09-20 22:26:58

    Jak ja coś nie wiem to przyznaję sie dzieciom do tego. Razem wtedy szukam odpowiedzi. Dla mnie nie wiedzieć to nie jest wstyd. Nie ma ludzi wiedzących wszystko.

Przejdź do pełnej wersji serwisu