Forum

Kuchenne porady

dobre żeberka w zupie

  • Autor: barbami Data: 2012-09-22 14:42:10

    Jaka jest zasada gotowania zupy na żeberkach? Moja córka lubi zupy pod warunkiem, że jest mięsko. Gotuję więc żeberka, ale rzadko kiedy wychodzą tak jakbym chciała. Co trzeba zrobić, żeby było dobre? Kiedyś gotowałam żeberka z 1,5 godziny w wodzie z solą, liściem laurowym i zielem angielskim. Potem usłyszałam, że mieso  powinno się gootwać bez soli. Ale jak tak robiłam to mięso tez nie było takie jak chciałam. Zazwyczaj jest jakieś takie gumowe trochę. Co zrobić, żeby było mięciutkie, smaczne i dobrze się rozwarstawiało, żeby nie było takie żujące? Może za długo gotuję to mięso. Już sama nie wiem.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-09-22 16:15:22

    Mnie zawsze wychodzą żeberka w zupie miękkie, nigdy ich nie gotuję w wodzie z solą. Zalewam je wodą i wstawiam na palnik, jak się zagotują, zbieram pianę i dodaję włoszczyznę. I tak się razem gotują z warzywami i przyprawami, aż będą miękkie.Wyjmuje je  na talerz, wyciągam kości i kroję.Gdy zupa jest gotowa wrzucam je do niej na końcu.

  • Autor: pwyso Data: 2012-09-22 16:32:32

    MR ma rację nie można solić mięsa podczas gotowania bo ciężko mu potem zmięknąć ...

  • Autor: Ania35 Data: 2012-09-22 18:01:10

    Ja też gotuję żeberka tak jak MR i zawsze są miękkie i pyszne! Powodzenia

  • Autor: barbami Data: 2012-09-22 19:56:52

    Tak jak pisałam wcześniej-nawet jak gotowałam bez soli to te mięso nie było idealne. Może ja za długo gotuję. Ile Wy gotujecie?

  • Autor: kate5134 Data: 2012-09-23 08:45:48

    Ja też gotuję tak jak koleżanki pisały wcześniej. Czy to żeberka, czy inne mięsko, zalewam wodą, gotuje na małym ogniu, zbieram pianę, wrzucam ziemniaczki, warzywa, dopiero doprawiam i zawsze każdy rodzaj mięska w zupie jest mięciutki, aż się rozpada lub zaczyna odchodzić od kostki.Żeberka gotuję łącznie tak 1,5 godzinki, ale w zależności ile kawałków mięsa i jakiej wielkości.

  • Autor: megi65 Data: 2012-09-23 08:50:59

    Wszystko co napisały moje poprzedniczki jest jak najbardziej trafne  jest jeszcze małe ale .... rocznik wieprzka . Mieso powinno być zawsze jasno różowe , to swiadczu o dobrej młodej , dobrej jakości wieprzowinie , jak jest zdecydowanie czerwone a nawet bardzo miąskiem żebro obrośnietę ... nie kupuje .. :))

  • Autor: malina_a Data: 2012-09-23 19:14:15

    Wszystko co napisały moje poprzedniczki jest jak najbardziej trafne 
    jest jeszcze małe ale .... rocznik wieprzka . Mieso powinno być zawsze jasno
    różowe , to swiadczu o dobrej młodej , dobrej jakości wieprzowinie ,
    jak jest zdecydowanie czerwone a nawet bardzo miąskiem żebro obrośnietę
    ... nie kupuje .. :))

    Amen :D

Przejdź do pełnej wersji serwisu