Forum

Kuchenne porady

Piekarnik parowy vs. piekarnik tradycyjny, czy parowy z funkcją pieczenia.. jaki wybrać?

  • Autor: monciakrk Data: 2012-10-01 05:59:22

    Forumowicze czy znacie odpowiedź na moje pytanie jaki piekarnik wybrać ?czy piekarniki z funkcją pary są fajnym wynalazkiem?Często piekę ciasta i mięso lubię spieczoną skórkę ,ale pewnie na parze takiej nie będzie choć jedzonko będzie zapewne zdrowsze.Ogólnie na co zwracać uwagę przy zakupie piekarnika ?jakie fajne i przydatne funkcje posiadają teraz piekarniki.Mój ma 10 lat ale już potrzebuje wymiany.

  • Autor: peggy83 Data: 2012-10-01 12:47:17

    Moge napisac tylko tyle, że jeśli w przyszłosci kupię piekarnik to właśnie z funkcją pary, bo jest to przydatny gadżet jeśli chodzi o pieczenie chlebów na zakwasie :) 

  • Autor: Slawa Data: 2012-10-04 21:23:24

    Witaj Peggy, proszę napisz jak pieczesz chleb, z użyciem pary? Ja mam piekarnik w parą ale do chleba nie używałam funkcji "termoobieg+para. Proszę odpisz.

  • Autor: danand140 Data: 2012-10-01 13:45:09

    Przerobiłam w swoim życiu kuchenkę gazową z piekarnikiem gazowym,kuchenkę elektryczną z piekarnikiem el.Teraz mam kuchenkę indukcyjną z pikarnikiem el z funkcją pary. BAJKA.W życiu nigdy lepszego nie miałam.Jeśli masz mozlwość i stać Cię-kupuj. Nie będziesz załować. Spotkałam się z opinią, ze skoro para w piekarniku to drzwiczki zaparowane i nic nie widać.Guzik prawda. Widoczność 100%.Para bucha w momencie otwierania piekarnika.Uwaga na twarzyczke .Jak kupisz i uzyjesz-koniecznie daj znac jakie wrazenia.

    Dopisano 12-10-01 14:01:17:

    moja kuchenka to Electrolux

  • Autor: monciakrk Data: 2012-10-02 06:11:36

    a gotowanie gdzie taniej wychodzi na butli z gazem czy na  indukcyjnej.?

  • Autor: danand140 Data: 2012-10-02 11:05:16

    Powiem tak.Z pewnością gotowanie na gaz jest tańsze(przynajmniej na razie).mieliśmy kuchenkę elektryczną zdewastowaną przez poprzedniego właściciela mieszkania. wymiana była konieczna. pomiędzy indukcją ,a elektryczną jest spora róznica. Wszyscy straszyli, ze teraz bedą rachunki,ze ho ho. Wyszło na odwrót. Indukcja gotuje szybciej.Pobór prądu zalezy od stpnia ustawienia pola grzewczego.Zakres od 1-9 +funkcja power.3 l zupy przy ustawieniu na 4 wrze i to solidnie. A więc 3 wystarcza.Jedno jest pewne. Indukcja pobiera mniej prądu niz płyta ceramiczna.Popytaj fachowców, Poczytaj zanim kupisz.Następna sprawa to siła.Moja indukcja jest podłączona do siły. Nie wiem czy są indukcje podłączane do zwykłych gniazdek.No i garnki.Do indukcji muszą być odpowiednie garnki.Co nie oznacza, ze takich nie posiadasz.Moje poprzednie garnki były odpowiednie do indukcji( niestety tylko 3).No ale pytanie tak naprawdę dotyczy piekarnika.Piekarnik jest elektryczny i tu nie ma róznicy jeśli chodzi o pobór prądu.Ma funkcję pary i to jest rzecz fantastyczna.Trudno jest porównać gazówkę z elektrycznymi, bo w Polsce gaz jest wciąż tanszy.Wnioskuję, ze gaz masz z butli, więc teoretycznie wystarcza Ci na ok miesiąc gotowania.To zdecydowanie taniej niz m-c gotowania na prądzie.Chyba, ze planujesz wymianę sprzętu. Mozesz kupić płytę na gaz i osobno piekarnik el. z funkcją pary.No ba jeszcze lepsze są konwekcyjno- parowe.To jednak jest inna bajka i inna cena.poza gastronomią chyba mało kto ma w domu.Przy czym mało nalezy podkreślic dwukrotnie :).Staram się być obiektywna.Nie bedę mówic ,że indukcja jest najlepsza na świecie bo ja ją mam.Jestem z niej zadowolona, mi odpowiada i nie mam zadnych zastrzezeń.A mam juz ponad 2 lata.Chodzi o to, aby kazdy kupił to co mu odpowiada, na co go stac i był zadowolony.Dobrze przemyś swój zakup.Przede wszystkim to Ty musisz się cieszyć, to Tobie musi odpowiadać.To jest juz sprzęt na lata.Z całego serca zyczę Ci trafności zakupu i radości z niego na lata.A jak juz podejmiesz decyzję i kupisz to daj znac na priva.Pocieszę się razem z Tobą..

  • Autor: monciakrk Data: 2012-10-02 12:55:12

    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź więc napewno zostanie kuchenka na gaz,piekarnik do wymiany.

  • Autor: danand140 Data: 2012-10-02 14:22:06

    Jeśli moje sugestie były przydatne to bardzo się cieszę.Powodzenia w zakupach

  • Autor: as Data: 2012-10-02 22:17:44

    Czy ja wiem szwagierka miała kuchnie indukcyjna i sobie ja bardzo chwaliła. Musiała kupić nową. Kupiła gazową i chwali jeszcze bardziej. Mówi teraz, że na gazowej szybciej się gotuje niż na elektrycznej. Mówi, że indukcyjna grzała tylko dno garnka, a gazowa szybciej grzeje bo opasuje garnek wyżej ciepłem.

  • Autor: TrendCenter Data: 2012-10-05 14:29:36

    na parze nie uzyskasz efektu "spieczonej skórki" , para to raczej alternatywa zdrowego jedzenia, które zachowuje wszystkie wartości odżywcze. poza tym w piekarniku tradycyjnym danie przygotuje się szybciej! :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu