Forum

Kuchenne porady

nadmiar pietruszki... pomóżcie

  • Autor: hira Data: 2012-10-16 10:34:22

    dostałam wczoraj sporą reklamówkę korzenia pietruszki. w piwnicy za ciepło, w lodówce miejsca jak na lekarstwo.... co z tym zrobić zeby się nie zepsuła? do tej pory używałam w zasadzie jako dodatek do zupy...

  • Autor: megi65 Data: 2012-10-16 10:41:09

    i ... nadal używaj .. :)) Hiro mnie babcia leczyła wywarem z pieruchy jak miałam problemy z układem moczowym , nie poowiem aby był to fajny napój ale skutkował , szczególnie jak babcia stała przy mnie ..

    Pieknie oczyść , starukuj i myk do pojemniczków i do zamrożenia. A jak masz nadmiar czasu i miejsca w zamrżalniku dokup marchewki i selera z nacią i mieszanka warzywna jak amrzenia do zupek i róznych sosów np . do gołąbków . Zobaczysz gdy nie będziesz miała zbyt wiele zcasu taki '' wynalazek '' z lodówki jak marzenie .... pozdrawiam

  • Autor: hira Data: 2012-10-16 10:49:18

    tak na surowo bez obgotowania? to jest myśl, mam male dziecko to będzew sam raz na zupkę. myślałam o tym zeby ugotowaćz marchewką i selerem zmiksować i pomrozić maleńkie porcje...

  • Autor: domia Data: 2012-10-16 11:07:09

    Zawsze możesz ją oczyścic, przekroic wzdłuz i położyć na grzejnik by ususzyć. W razie, gdy nie ma pod ręką świeżej pietruchy, do zupki suszona jak znalazł. Tak robie również z nadmiarem selery.

  • Autor: bogdzia Data: 2012-10-16 11:13:19

    Dokup jeszcze innych warzyw i zrób domową vegetę z przepisu Wkn, pracochłonna jest w przygotowaniu, ale nie do zastąpienia w przyprawianiu potraw. Jeśli masz suszarkę do warzyw i grzybów, pójdzie szybciej.

  • Autor: megi65 Data: 2012-10-16 11:41:18

    Można jeszcze z przemiłą sąsiadką podzielić się ..albo jakaś mała skrzyneczka , pojemnik z piaskiem albo z taką mieszanką ziemia + piasek i powkładaj parę korzeni pietruchy , podlewaj od czasu do czasu  , jak masz okno to nastąpi wgetetacja i bedziesz miała całą zimę swoją nać .. a nawet jak jest ciemna to ładnie przezimuje ..

  • Autor: Ewa1982 Data: 2012-10-16 14:20:33

    Suszyć.

  • Autor: wita Data: 2012-10-16 15:10:38

    Możesz zrobić piure z pietruszki. Pyszne, łatwe i zdrowe.

    Pietruszki należy ugotować aby były miękkie, następnie podsuszyć je na sitku  (ja to robię w piekarniku), przetrzeć przez praskę, dodać troszkę masła i zagęścić startym parmezanem. Jeśli ktoś lubi może dodać odrobinkę - tak na końcu noża - curry.

    Możesz zrobić wykwintną zupę krem z pietruszki i kwaśnych jabłek na rosole i podawać ją ze skwarkami z wędzonego boczku.

    Możesz pokroić w plasterki i szybko poddusić na odrobinie oliwy na patelni. A na samym końcu dodać świeżo zmielony kolorowy pieprz. Jako dodatek do mięs pieczystych.

     

     

  • Autor: atek Data: 2012-10-16 19:03:21

    Moja mama tarła na tarce z duzymi oczkami razem z marchwią i selerem i zasypywała solą. Potem wkładała do słoików (sól jest konserwantem) i używała zimą do gotowania rosołu i  zup wszelakich.

  • Autor: juga Data: 2012-10-16 21:26:48

    Jak masz dużo pietruszki to daj ją do kartona lub plastikowej skrzynki przykryj ją piaskiem lub ziemią i daj do piwnicy.Wytrzyma do Bożego Narodzenia albo dłużej.Pozdrawiam

  • Autor: joannab_nelly Data: 2012-10-16 21:53:56

    Witam! Pietruszkę można oczyścić, pokroić na kawałki i pomrozić. W necie wyczytałam, że można robić frytki lub chipsy. A można też wrzucić do kuchennego robota razem z marchewką i selerem, wysuszyć w piekarniku i przyprawa na zimę gotowa:) powodzenia

Przejdź do pełnej wersji serwisu