Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Konkurs owocowo warzywny

  • Autor: dagusia_29 Data: 2012-10-23 21:41:40

    W przedszkolu jest konkurs i aby wziąć udział w konkursie należy wykonać   pracę  plastyczną przy użyciu materiałów przyrodniczych, warzyw lub owoców.  Praca  może mieć dowolną  formę np.  ciekawej kompozycji,  ludzika,  figurki czy obrazka. I tu moja proźba jak myślicie co by można zrobić?? Nie mam pomysłu a muszę przygotować materiały i mieć pomysł na dwie prace. Proszę o rady i pomysły.

  • Autor: cerekm Data: 2012-10-23 21:54:48

    mamy biorą udział w konkursie??

  • Autor: basiaaa1 Data: 2012-10-23 22:20:37

    Pomysłów mam dużo.

    1.  kapusta jako korpus

         głowa z jabłka 

         oczka ze śliwek lub plasterki pokrojonej marchewki

         rączki z marchewek

        guziczki z pokrojnej pietruszki

      Możesz to zrobić razem z dzieckiem .A...........  i fikuśnie przypięte włosy z sałaty . Wszystko mocujemy wykałaczkami.

        W ten sposób bawiłam się ze swoim 4 -ro letnim wnuczkiem na działce , chętnie zjadał wszystkie owoce i warzywka z kapuścianego ludzika.

    2. Paprykowy ludzik 

       papryka czerwona - korpus

       papryka zielona pocięta w paski - rączki

        czupryna - natka pietruszki lub selera

        oczka - kulki winogrona

        Wyobraźnia nie zna granic .

      3.Zwykły por -ludzik z fikuśną fryzurą

         Liscie pora powywijać w różne strony. Mocujemy nitka lub wykałaczka.

        Usta z czerwonej papryki oczka mogą być z pieprzu lub z pokrojonej marchewki.


     4. Kapusta pekińska - na leżaco - jako konik . 

         na niej ludzik zrobiony z gruszki.


    Przyjemnej zabawy z dzieckiem i udanych pomysłów.

  • Autor: dagusia_29 Data: 2012-10-24 09:39:37

    Córka była by szczęśliwa z konika proszę napiszcoś więcej - kapusta pekińska jako grzbiet a głowa?? możę gruszka na patyczkach od szaszłyków??

  • Autor: basiaaa1 Data: 2012-10-24 16:22:52


                                                                                                                                                                                  dagusia_29 -Przepraszam ,że  dzisiaj odpowiadam,ale praca.

    Gruszka -tak ,włoski z selera ,oczka z winogaron.Może być spódniczka z pora -przymocowane pasemka pora -gumką recepturką . powodzenia.

    Może samochodzik z ogórka?

    Z ananasa -Małpka dziwoląg?

    POWODZENIA

  • Autor: dagusia_29 Data: 2012-10-24 17:19:31

    Dziękuje za podpowiedzi dziś byłam w sklepie i już robiłam 1 przymiarki synek  lubi ninjago więc będzie ninja z czerwonej papryki nogi z jabłka i głowa chyba z pomidora ręce też z papryczek. Dla córki pewnie konik z kapusty pekińskiej. Główka pracuje :)

  • Autor: dagusia_29 Data: 2012-10-24 09:37:26

    Dzieci z rodzicami przygotowują pracę plastyczną w domu. Mamy pomagają w robienie ale jak znając życie i to nie 1 konkurs często rodzice robią.

  • Autor: Mama AZK Data: 2012-10-23 22:02:49

    Jamnik z marchewki (uszy z obierek), jeż z połowy jabłka (goździki w charakterze igieł), sowa z liści (oczy z "kapelusików" od żołędzi) - w ogóle z liści można zrobić piękną kompozycję. Widziałam kiedyś w internecie róże z jesiennych liści...

  • Autor: dagusia_29 Data: 2012-10-24 11:27:04

    Ja też widziałam ale to ma być z warzyw i owoców nie liści, myślę że liść może być dodatkiem ale nie elementem podstawowym.

  • Autor: basiaaa1 Data: 2012-10-23 22:29:59

    Popatrz jak się robi kwiatki z jesiennych liści . Był Na WŻ artykuł .

    http://wielkiezarcie.com/article49082.html

    Dopisano 12-10-23 22:48:14:

    Zobacz tutaj moż coś wybierzesz

    https://www.google.pl/search?q=ludziki+z+warzyw&hl=pl&prmd=imvnse&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=MACHUJbrMc7VsgbNmYDACw&ved=0CB0QsAQ&biw=1241&bih=584

  • Autor: Mama AZK Data: 2012-10-25 08:39:36

    Popatrz co znalazłam:

    http://deccoria.pl/galeria/foto,id,24424,261104,1,dekoracje-z-jedzenia.html

    baranki z kalafiorów - rewelacja ;-) Obejrzyj sobie też inne zdjęcia z tej strony - może Cię coś zainspiruje.

  • Autor: dagusia_29 Data: 2012-10-25 11:05:59

    Bardzo fajne dziękuje.

  • Autor: GniadaS Data: 2012-10-25 23:42:50

    Zajrzyj proszę na stronę www.przedszkole2kg.edupage.org . Tam w zakładce Album fotograficzny, na górze strony jest "Wybierz galerię" i po rozwinięciu tytułów jest "XII Wystawa Kukiełek Warzywnych". Może sobie podpatrzysz jakiś pomysł?

  • Autor: dagusia_29 Data: 2012-11-21 11:53:57

    Oto prace dzieci z naszego przedszkola

    http://zaczarowanapodkowa.pl/aktualnosci.php

Przejdź do pełnej wersji serwisu