Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

ozdabianie wieczek słoiczków

  • Autor: hira Data: 2012-10-27 07:44:09

    narobiłam w tym roku dużo wymyślnych przetworów i tak sobie myślę że część z nich byłaby dobrym prezentem na gwiazdkę czy mikołaja.

    zastanawiam się jak ozdobić wieczka zeby nie były takie "łyse". widziałam na allegro różne "kapturki", ale były dość drogie. niestety nie umiem sama zrobić takich na drutach czy szydełku, haftowanie też odpada,tak samo serwetki przewiązane wstążęczką.

    jaki materiał najbardziej by się nadawał do uszycia czegoś takiego?amoże bibułka lub ozdobny papier przewiązany ładnym sznureczkiem czy tasiemką?

    na pewno robiłyście coś takiego, podrzućcie parę pomysłów...

  • Autor: dagusia_29 Data: 2012-10-27 08:30:00

    Moja koleżanka kiedyś kiedyś z kolorowych chusteczek i gumki recepturki, może być też kawałek materiału lub inna bibułka. . Oczywiście jeśli możesz użyć świątecznych możesz też zrobić karteczkę z napisem co jest w środku i rok ewentualnie od kogo żeby wiedzieli do kogo zgłosić się po więcej lub po przepis.

    Wpisz w google - ozdoby na słoiki lub ozdoby na wieczka od słoików - grafika

  • Autor: Mońcia Data: 2012-10-27 10:00:35

    Ja wynajduję stare materiały,bluzeczki,sukienki i inne ciuszki których nikt już nigdy nie ubierze,odrysowuję od szklanek kółka różnej wielkości,wycinam i mam piękne ,kolorowe kapturki na słoiki.Bibuła też się do tego świetnie nadaje.Przewiązuje to kolorowymi tasiemkami.Na słoiki nalepiam naklejki na zeszyty,takie jakie można kupić w każdym sklepie z artykułami szkolnymi.Takie przetwory to naprawdę wspaniały prezent.

  • Autor: lexi27 Data: 2012-10-27 12:25:47

    Bardzo fajnie wyglądają takie słoiczki, których wieczka ozdobione są organzą w motywy świąteczne. Ja kupiłam w ubiegłym roku na allegro całą rolkę złotej organzy w śnieżynki. Idelanie pasowała zarówno do pakowania prezentów jak i do ozdabiania słoiczków.

  • Autor: hira Data: 2012-10-27 15:59:20

    właśnie niedawno spróbowałam z organzą,ale wjednolitym kolorze i jakoś mi nie pasi to ze jest taka przezroczysta,bardziej mi się podobało z białym papierem pod spodem jeszcze dodatkowo

    może zakombinuję z połączeniem kolorowa bibuła+organza...

    ale do pakowania prezentów będzie wsam raz,sama bym na to nie wpadła;-D

  • Autor: krówka_ciągutka Data: 2012-11-21 20:08:37

    Ja obwiążuje lnianym sznureczkiem papierowe serwetki. i tyle

  • Autor: Wkn Data: 2012-11-22 10:42:56

    Dokładnie tak jak inni piszą - jeśli nie masz czasu lub głowy do dziergania specjalnych serwetek, wystarczy gumka lub sznurek i papierowa serwetka i kwadratowy kawałek materiału. Efekt jest zadowalający :)

    Są jeszcze takie papierowe ażurowe serwetki, na których układa się ciasteczka lub ciasta. Świetnie nadają się na kapturki - wystarczy związać ozdobną wełną lub kawałkiem rafii.

  • Autor: Miina Data: 2017-02-01 13:50:28

    Zwykła serwetka, recepturka i jutowy sznurek dają świetny efekt :) Przetwory dla siebie ozdabiam tylko prostą etykietką, zależnie od fantazji...

  • Autor: Alll Data: 2017-02-01 16:48:22

    Chyba fajne ;)

  • Autor: iwciaG Data: 2017-02-01 20:00:28

    zdecydowanie fajne i cudaśne.....uwielbiam :))

  • Autor: Lea2 Data: 2017-02-01 20:14:40

    Superowe i takie kolorowe :)

  • Autor: młodakuchci Data: 2017-02-10 12:57:57

    świetnie wyglądają, ja też kupuje te specjalne chusteczki, gumka i wyglądają super, drukuje też nakleiki.

Przejdź do pełnej wersji serwisu