Forum

Zdrowie i uroda

wypadanie włosów

  • Autor: reniapos Data: 2012-10-31 10:02:07

    Chciałabym znów Waszej rady, tym razem dotyczącej wypadania włosów, który to problem dotyczy właśnie mnie. Jaki szampon byłby dobry, może jakaś odżywka?(używam cały czas jednego przeciwłupieżowego) Z braku czasu idę i biorę to co zwykle. Tabletki odpadają bo zapominam regularnie brać i w ogóle nie jestem zwolenniczką faszerowania się tabletkami. Włosy mam dosyc grube,ale w okresie jesienno-zimowo-wiosennym są szczególnie osłabione i tak trwa to każdego roku. Trochę jeszcze włosów mam i nie chciałabym ich sie pozbyć do końca. Pozdrawiam.

  • Autor: dorotaibasia Data: 2012-10-31 11:36:55

    hmmm...kosztuje to trochę pracy, ale warto...jesli tylko masz możliwość kupienia to polecam czarną rzepę, a konkretnie sok z niej...rzepę trzeba obrać, zetrzeć na drobnej tarce i odcisnąć sok, który należy wetrzec w skórę głowy, włosy zawinąć folią i ręcznikiem, posiedzieć troszke w takim turbanie a potem umyc włosy. śmierdzi okrutnie, czasem szczypie w skórę głowy ale działa rewelacyjnie. dostępne szampony i odżywki z wyciągiem z czarnej rzepy już nie mają takiego działania....

    poza tym ampułki seboradin, do kupienia w aptece

    http://www.aptekadomowa.com/seboradinampulkiregenerujace14szt-p-6061.html

    albo kolejny domowy sposób- zółtko (surowe oczywiście) utrzeć z kilkoma kroplami soku z cytryny i naftą kosmetyczną-taką papkę wetrzeć we włosy, równiez zawinąc turban, a potem umyc włosy...

    niestety po jednym zabiegu nie można liczyc na spektakularną poprawę:)

    a może problem tkwi w braku niezbednych składników w organiźmie i warto zrobić podstawowe badanie krwi...

  • Autor: Mloda Data: 2012-10-31 23:28:36

    koleżanka prowadzi bloga o zdrowiu i urodzie i tam poleca szampon Serobadin. podaję link, jakbys chciała przeczytać sobie recenzję:

    http://zdrowamodnakobieta.blogspot.co.uk/2012/10/recenzja-szamponu-seboradin-przeciw.html

  • Autor: ekkore Data: 2012-10-31 12:30:34

    Herbata ze skrzypu polnego.

    działa rewelacyjnie.

    Pierwszy tydzień pić po dwie zaparzone saszetki, drugi po jednej.

  • Autor: heiworth Data: 2012-10-31 16:16:57

    Jak najbardziej polecam - zgadzam się w 100% wypróbowanych na sobie .Przez trzy tygodnie tak jak pisze ekkore...a poźniej jeszcze co jakiś czas sporadycznie po jednej saszetce .....u mnie zadziałało

  • Autor: reniapos Data: 2012-11-01 00:04:43

    Pierwsze słyszę! niewiem czy tu kupie taka  herbatkę, ale spróbuję poszukać. Chciałabym by na mnie też zadziałała.Dziękuję!

  • Autor: reniapos Data: 2012-11-03 09:51:15

    Herbatki ze skrzypy nie znalazłam. Kupiłam natomiast kapsułki ze sproszkowanym skrzypem. Dawka w jednej wynosi 440 mg. Pisze tam żeby brać jedną tabletkę trzy do sześciu razy dziennie. Przesyłam link z tym produktem.http://www.hollandandbarrett.com/pages/product_detail.asp?pid=405&prodid=1

  • Autor: megi65 Data: 2012-10-31 14:05:04

    Reniuś ! Nie przejmuj się ... ile ci tych włosów na dobe wypada ?? . Każda  kobieta ma swoim zyciu tak cykl ''linienia '' . Zdrowo odzywiaj sie .. rzepa jak najbardziej i inne specyfiki .. Mi nic nie pomagało .. To co miało wypaść wypadało , tylko obserwowałam czy to nie łysienie plackowate .. Na szczęscie nie ...))

    Powód anemia .... wycięto to co pożerało czerwone krwinki  i .. włos sie trzyma , zajady zniknęły i płytka paznocia jak stal .. )

     

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-10-31 14:29:09

    Jak masz pieniadze idź do kosmatologa na mezoteriapię'

  • Autor: Mika K Data: 2012-10-31 16:45:16

    Jeśli dziennie tracisz ok 100 włosów to jest normalna fizjologia.Ogólnie ja polecam maskę do włosów henna wax do kupienia w aptece do włosów blond lub ciemnych.Koszt ok 30 zł duże i wydajne opakowanie.Sama stosuję raz w tygodniu na ok 1 godz.i spłukuję efekt bardzo dobry.Do tego można brać tabletki z samą biotyną np.zdrovit 50 tabletek ok 10 zł.U mnie zadziałało rewelacujnie.

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-10-31 21:34:59

    Dla mnie ta maska Henna wax to najgorsze ustrojstwo jakie miałam w zyciu. Włosy po tym były sztywne jak druty i za chiny ludowe nie dały się rozczesac. Doustne tabletki pomagaja, ale po długim czasie brania. Miałam kiedyś taki okres w życiu że wypadały mi włosy garściami. Badania wszystkie były dobrze. Brałam witaminy i nic, dopiero gdzieś po 3 mc się uspokoiło.Myślałam, że może ktoś mnie zauroczył.

  • Autor: reniapos Data: 2012-11-01 00:06:14

    Jak nazywają się te tabletki?

  • Autor: malka200 Data: 2012-10-31 16:40:28

    ja używam vichy - szampon i ampułki. Zaczęły mi wypadać w ciąży, teraz karmię i też używam. Szampon drogi ale mega-wydajny, u mnie tylko to się sprawdziło.

  • Autor: anrubi Data: 2012-10-31 20:44:38

    Moja znajoma, która ma nadczynność tarczycy również zainwestowała w VICHY. Było warto, bo aktualnie włosy zdecydowanie odżyły i ma ich po prostu więcej :)

  • Autor: mysha2006 Data: 2012-10-31 17:15:18

    Moim zdaniem najlepiej działać od środka. Szampon i odżywki mogą poprawić wygląd włosa ale nie wierzę w działanie wzmacniające. Najlepiej wybrać się do dermatologa. Mnie zapisała witaminy, ampułki do picia i wcieranie specjalnego płynu w skórę głowy. W tej chwili biorę tylko biotebal 5. Brałam Belissę ale moim zdaniem bez szału, więcej nie kupię.

  • Autor: emeska1974 Data: 2012-10-31 17:32:04

    Biotebal 5 bralam pol roku  - na mnie nie dziala

  • Autor: reniapos Data: 2012-11-01 00:07:46

    Belissę też brałam i jak piszesz szału niema u mnie też.

  • Autor: emeska1974 Data: 2012-10-31 17:31:21

    Ja wypróbowałam wszystko co tu polecają i wiele wiele wiecej - na mnie nie działa NIC, nawet hormony!!!! może trzeba być lysą? Fajne peruki są:) A tak na serio jak jest jakis wiekszy problem to nic nie pomoze jak mi. Ja już przestałam się przejmować a wlosy mam 3 na krzyz jak to mówią no i co mam zrobić? Zabić się?? inni mają większe problemy - wolę miec mniej wlosow niż nie mieć nogi czy ręki - pomyśl o tym!

  • Autor: mysha2006 Data: 2012-10-31 17:36:22

    Nie na wszystko w życiu trzeba się godzić. to normalne i zdrowe, że ludzie chcą poprawiać coś w swoim życiu czy u siebie. "Inni mają większe problemy" to dla mnie nie wytłumaczenie, mam inne podejście do życia. Byłaś z tym u lekarza, robiłaś badania?? Samo się nie poprawi :)

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-10-31 21:38:01

    :) masz 100 % racje. Wcześniej napisałam o mezoteriapi bo podobno to jest bardzo skuteczna metoda leczenia łysienia i przynosi bardzo dobre efekty

  • Autor: reniapos Data: 2012-11-01 00:09:29

    Mezoterapia? muszę poczytać conieco na ten temat bo niemam pojecia co to jest.

  • Autor: malinka16 Data: 2012-10-31 19:01:14

    Ja polecam sok z natki pietruszki i jablka


    o tym soku powiedziała mi córka,jej koleżanka prawie wyłysiała ,próbowała różnych specyfików i nic nie pomagało,dopiero jak zaczęła pić codziennie ten sok ,jej włosy przestały wypadać i ma teraz piękna bujną fryzurę
    sok robi sie tak
    1  duzy pęczek natki pietruszki
    1 jabłko

    pietruszke i jablko przepuszczamy  przez sokowirówkę ,przelewamy do szklaneczki i natychmiast pijemy taka kuracje stosujemy min przez 3 miesiace

    soczek w smaku jest lepszy niz sklepowe kubusie,ja go pilam przez 1 miesiac niestety z lenistwa zaprzestalam ,ale na pewno na wiosne wroce do niego

  • Autor: Mama AZK Data: 2012-10-31 22:14:52

    Muszę tego spróbować, chociaż nie bardzo sobie wyobrażam jak można zrobić sok z natki pietruszki.... Nie mam typowej sokowirówki, jedynie coś w rodzaju nakładki do robota kuchennego. W moim przypadku chyba lepiej dałoby się to ukręcić taką końcówką do robienia koktajli, ale nie wiem czy to by było TO. Jak sądzisz?

    Mój problem z włosami bierze się z tarczycy (niedoczynność). Zawsze miałam bujne i gęste włosy, a od paru lat obserwuję ze smutkiem jak robi mi się ich coraz mniej i mniej... Ciekawe czy taki sok by mi pomógł...

  • Autor: malinka16 Data: 2012-11-01 09:22:39

    Muszę tego spróbować, chociaż nie bardzo sobie wyobrażam jak można
    zrobić sok z natki pietruszki.... Nie mam typowej sokowirówki, jedynie
    coś w rodzaju nakładki do robota kuchennego. W moim przypadku chyba lepiej
    dałoby się to ukręcić taką końcówką do robienia koktajli, ale
    nie wiem czy to by było TO. Jak sądzisz? Mój problem z włosami
    bierze się z tarczycy (niedoczynność). Zawsze miałam bujne i gęste
    włosy, a od paru lat obserwuję ze smutkiem jak robi mi się ich coraz
    mniej i mniej... Ciekawe czy taki sok by mi pomógł...

    Wydaje mi sie ze w tych urzadzeniach co podalas tez sie da zrobic taki soczek tylko wtedy do drobno posiekanej natki pietruszki i jablka musisz dac troche wody,moze byc mineralna i dopiero wtedy miksowac .Poczytaj sobie na innych forach na temat picia tego soku, dziewczyny  tam pisaly ze im pomogl nie tylko przestaly wypadac wlosy ,ale i wyrosly nowe ,potrzeba tylko cierpliwosci ,bo ten sok trzeba pic codziennie niestety

  • Autor: Mama AZK Data: 2012-11-01 12:40:44

    bede musiała kupic hurtowa ilosc natki ;-) A tak na powaznie to pewnie najlepsza jest swieza z doniczki... Dzieki za podpowiedz, poczytam tez na innych forach. Probowalam juz paru metod, ale z marnym skutkiem, wiec moze sprawdzi sie metoda naturalna...

  • Autor: Mama AZK Data: 2012-11-04 20:40:33

    No więc sprawdziłam doświadczalnie, po przestudiowaniu różnych stron internetowych - sok daje się zrobić w blenderze (chyba tak się nazywa ta nakładka do robota), rzeczywiście trzeba dodać wody i wychodzi bardziej lub mniej płynny. Dziś był w konsystencji zielonej śmietany, ale smakuje bardzo dobrze ;-) Osobiście polecam jabłka z matową, czerwono-żółtą skórką. Są słodkie i dobrze pasują do natki.

  • Autor: Ewa1982 Data: 2012-10-31 21:46:44

    Ja od 2 lat borykam się z wypadaniem włosów i efekty kiepskie. Z wszystkich preparatów jedynie co mogę polecić, to szampon Dermena.

  • Autor: czarnykot Data: 2012-10-31 23:00:50

    osobiście polecam Radical we fiolkach...kiedy mój syn poszedł do gimnazjum zacząl plackowato łysieć...ze stresu...ale żaden dermatolog nie stwierdził jasno, co to jest...pomogła mi Pani Małgosia z zielarskiego...tylko recepty wykupuję w aptece, reszta u P. Małgosi...przetestowałam na sobie...nawet fryzjerka była zadziwiona..

  • Autor: reniapos Data: 2012-11-01 00:12:03

    Dzięki dziewczyny. Zawsze mogę na Was liczyć.Buziolki dla każdej z osobna!

  • Autor: anrubi Data: 2012-11-01 09:01:51

  • Autor: Scooby Data: 2012-11-02 12:38:22

    Ja też mam ten sam problem.W necie wyczytałam,że to może byc tez jak ktoś się denerwuje,poprostu z nerw,wypadają włosy.Mnie znajoma poleciła witamine A+E,ale ja nie jestem zwolenniczka brania leków.Super,że poruszyłas ten temat.Pozdrawiam.

  • Autor: Martyna1984 Data: 2012-11-04 03:22:31

    hejka!! moge polecic cos co sprawdzilam na wlasnej osobie:)) czyli poprostu SIEMIE LNIANE:)) uwiez mi,ze pijac przez okolo co najmniej miesiac 1 szklanke dziennie,wzmocnisz nie tylko swoje wlosy,ale rowniez paznokcie:) a organizmowi dostarczysz samych dobrych wartosci:)) szczerze polecam!!!! Ja osobiscie gotuje 15 min siemie w ziarenkach (wsypuje na gotujaca sie wode) odcedzam przez siteczko i czekam az sie ostudzi.Przewaznie staram sie popijac przed sniadaniem,poniewaz dziala oslaniajaco!!!Jedynym minusem oprocz smaku jest ciagnaca sie konsystencja:)ale mozna sie przyzwyczaic:))) 

    Rowniez mozesz sprobowac popijac tran:) tylko w okresie zimowym!!!!rowniez polecam!!Moj maz popija olej z watroby dorsza!Poczytaj o obydwu i sama zdecyduj:)))) Mam nadzieje,ze pomoglam?:)

  • Autor: reniapos Data: 2012-11-04 09:02:18

    Witaj Siemie lniane piłam przez kilka dni ale wtedy miałam problem z lekkim zaparciem. Pomogło. Zalewałam wodą goraca i po jakiejs godzinie pochłaniałam całą zawartośc, razem z ziarnami(najbardziej smakowały mi ziarenka)

    Spróbuję Twojego sposobu z siemieniem, ale zastanawiam się czyby nie mozna zjesc owych ziaren? Moze nie zaszkodzą? Nie wiedziałam że len ma tez takie działanie. Bardzo dziękuję.Z tranem będzie trudniej ze wzgędu na zapach. Poszukam w tabletkach. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

  • Autor: czarnykot Data: 2012-11-04 09:24:20

    tran możesz kupić w kapsułkach, więc z połykaniem nie będzie problemu, moje dziecię rozgryza z taką pasją! patrzeć nie mogę a siemie lniane spróbuj uprażyć na suchej patelni, tylko uważaj, bo pesteczki lubią tańczyć po całej kuchni...ja dodaję, do czego tylko mogę

Przejdź do pełnej wersji serwisu