Forum

Zdrowie i uroda

Termometr

  • Autor: Kicia150 Data: 2012-11-01 20:37:09

    Witam, przeprasza ,że dziś o takiej przyziemnej sprawie,ale mam problem.U mnie w domu przeziębienie nie odpuszcza i przekazujemy sobie dalej.Wczoraj zbiłam ostatni termometr rtęciowy i dziś kłopot  ze zmierzeniem temeratury u córki. Przejsciowo poradziłam sobie pożyczając,ale jutro trzeba kupić i tu mam problem ,bo nie wiem jaki.Weszłam na allegro i zgupiałam zupełnie z nadmiaru ich rodzajów.Przyznam,że jeśli chodzi o rtęciowe miałam do nich zaufanie,natomiast słyszałam,że elektroniczne są bardzo wrażliwe na różne czynniki i przez to podają nieprecyzyjnie temperaturę np.na wilgotność. Kiedyś słyszałam w jakiej auducji,że  należy zwilżyć końcówkę termometru przed pomiarem. Proszę o opinie na ten temat,może podpowiecie jakiś model ,firmę. Dzięki Wam kupiłam ciśnieniomierz Omron i jestem bardzo zadowolona. Dziękuję.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-11-01 20:59:49

    Ja kupuję co jakiś czas takie tanie w aptece i jak baterie się konczą,to kupuję nowy(nie mozna w tych tanich modelach baterii wymieniać),ale pogadam z córka-farmaceutką,który z tych droższych warto kupić,na pewno super są te bezdotykowe,ale ponad 100 raczej trzeba dać..

  • Autor: Kicia150 Data: 2012-11-01 21:12:53

    Oj,to będę bardzo wdzięczna za fachową opinię.Kiedyś miałam taki tani ok.10zł,ale pomiar był zupełnie z kosmosu,więc wyrzuciłam i to mnie trochę zraziło do nich.

  • Autor: czarnykot Data: 2012-11-01 21:46:55

    kiedy dzieciaki zaczęły 'kręcić' z temperaturą M kupił bezdotykowy Microlife...na czoło...2 sekundy i pomiar zrobiony...dokładnością porównywalny z rtęciowym i elektronicznym podpachowym omron...nie wiem dokładnie,  ile kosztował, cosik niewiele ponad sto zeta chyba...

  • Autor: Shanna Data: 2012-11-01 21:51:50

    Tez mam taki..cyk i juz wiadomo. Bateria starcza na dlugo. pomiar dodatkowo odznaczony kolorami : zielony- jest ok, pomaranczowy- stan pogdoraczkowy, czerwony- goraczka. Kupowalam w zeszlym roku na allegro. Kosztowal 110 zl. ale warto bylo. Smialo polece.

  • Autor: Kicia150 Data: 2012-11-01 23:03:40

    Jeśli można zapytać,które macie modele termometrów Microlife?Patrzyłam na allegro i jest ich też kilka radzajów.Słyszałam,że douszne są lepsze niż te do czoła,ale nie wiem,czy to prawda.Dodam,że moja rodzina to ludzie pełnoletni(poza córką 16lat),więc interesuje mnie termometr taki uniwersalny,nie dla dzieci.

  • Autor: czarnykot Data: 2012-11-01 23:17:54

    sprawdziłam...NC 100... moje dzieci już niemałe: 18 i 15

    rzuciłam okiem na allegro..jest też dwufunkcyjny Microlife i do ucha i do czoła, niewiele droższy...sprawdziłam swój dousznie, bom na etapie pomiarów z przeziębienia, w uchu 3 kreski więcej niż na czole...

  • Autor: as Data: 2012-11-02 15:11:40

    Ja mam jakiś tani  do ucha i jest do bani. Za każdym razem inny wynik.

  • Autor: Kicia150 Data: 2012-11-02 17:34:55

    Wyobrażcie sobie,że dziś udało mi się kupić termometr rtęciowy i w dodatku w aptece. Nadal jestem otwarta na propozycje elektronicznych,ponieważ znajac życie ten ,który  dziś kupiłam długo  mnie nie zagości(pierwszy  po ślubie miałam chyba 10 lat,po nim nie zliczę ile ich  było) i muszę kupić jakiś przyzwoity.

  • Autor: jannaj Data: 2012-11-02 20:52:33

    Nie chcę Cię zniechęcać, ale te rtęciowe też są chińskie i pokazują nie wiadomo co. Byłam uradowana, że kupiłam rtęciowy (bo swego czasu niby miała być zakazana sprzedaż). Na moim termometrze mały odcinek rtęci o dlugości ok 3-4kresek zatrzymał się w okolicach 38 stopni i nie da się go "strzepać".

     

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-11-02 08:11:43

    Ja też  tym z rtęcią bardziej ufałam. Jak się roznbił kupiliśmy sobie taki sam tylko zamist rtęci w środku ma alkohol. Polecam :):)

  • Autor: kiki1101 Data: 2012-11-03 04:08:31

    juz ponad dwa lata mam bezdotykowy na czolo i jest to termometr jakiego szukalam dla malego dziecka. Moge mierzyc temp w nocy nie budzac malej czy tez  sprawdzic temp w pokoju.

    Shanna ma taki "cyk" termometr do ucha. Ten typ rowniez wyprobowalam, niestety u mnie nie sprawdzil sie, po pierwsze temp roznila sie o 2-3 st a to duzo, po drugie musialam odpowienio ustawic ten termometr w uchu bo inaczej pokazywal jakas bzdurna temperature, po trzecie nie moglam jej zmierzyc spiacemu dziecku. Przyjeli spowrotem....

  • Autor: pwyso Data: 2012-11-03 07:48:04

    ja polecam beurer ft 60 bardzo dobry termometr

Przejdź do pełnej wersji serwisu