Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Z okazji i bez...

  • Autor: anrubi Data: 2012-11-11 08:54:41

    Szacunek dla flagi

    Przyszło do mnie pocztą mailową, więc się dzielę. Mocne porównanie. I jak ktoś słusznie zauważył w komentarzach YOUTUBE, że "tego właśnie powinniśmy nauczyć się od Amerykanów"...

  • Autor: gabigold Data: 2012-11-11 09:34:29

    Tez to dostałam i masz rację, widzimy czasem jak nasi szanuja flagę , 

  • Autor: cerekm Data: 2012-11-11 09:50:01

    odjelo mi mowe....;/

  • Autor: makusia Data: 2012-11-11 10:45:05

    Wiesz co miałam coś napisać, ale przemilczę :((

  • Autor: bonieś Data: 2012-11-11 11:01:47

    Szacunek dla flagi to też jakiś fragment patriotyzmu. Dobrze, ze zamieściłaś ten wątek Anetko, skłoni on do przemyśleń wiele/wielu z nas, choć pewnie będą i tacy, co się z tego pośmieją. 

  • Autor: beata66 Data: 2012-11-11 11:12:02

    Troszkę odbiegnę od tematu. Skoro dzieci i młodzież nie znają słów hymnu, nie wiedzą jak się zachować podczas wprowadzenia czy wyprowadzenia sztandaru to będą miały szacunek do flagi? Dzieci stają się dorosłe i niestety tu ma zastosowanie stare porzekadło " Czym skorupka za młodu nasiąknie..." A co do filmiku- smutne, żenujące i niestety prawdziwe. 

  • Autor: cerekm Data: 2012-11-11 11:48:48

    mysle tak samo jak Ty ....nieraz mi kolezanki wypominaja ze jestem starej daty ale...wiekszosc dzieci teraz staje sie " dorosla " i "madra" ale niekoniecznie w tych tematach co trzeba....;( niestety...to wina ich rodzicow...

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-11-11 12:02:41

    mysle tak samo jak Ty ....nieraz mi kolezanki wypominaja ze jestem starej daty
    ale...wiekszosc dzieci teraz staje sie " dorosla " i "madra" ale niekoniecznie
    w tych tematach co trzeba....;( niestety...to wina ich rodzicow...

    Nie ma co winić tylko rodziców, patriotyzmu i szacunku do flagi powinni uczyć też w szkole.Dzieci powinni od małego należeć do zuchów i harcerstwa, tam uczą szacunku do flagi i sztandaru.

  • Autor: anrubi Data: 2012-11-11 14:21:45

    Kwestia wychowania to trudny temat. Z modlitwą podobnie, kto ma uczyć - wyłącznie kościół czy jednak rodzice z naciskiem na matkę?! Przeżyłabym większy koszmar, gdyby nasz syn wyrósł na bandytę :(

    Na filmiku zauważyłam poczet sztandarowy, stojący obok, ale to chyba inna rola...

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-11-11 11:49:51

    A z kim ten dziadek miał składać flagę? Widać że się mota i nie wie co z nią zrobić.Może też powinno kilku w białych rękawiczkach stać,  tylko do składania flagi.

  • Autor: bonieś Data: 2012-11-11 12:01:52

    Właśnie w tym problem, ze u nas nie ma tego zwyczaju szacunku dla flagi. W centrum uwagi jest tablica, flagą nikt sie nie przejmuje,została potraktowana jak kawałek materiału potrzebny do przykrycia, a kiedy stała sie niepotrzebna, zwinięta jak szmata i jeszcze kłopot, gdzie ją cisnąć. Gdybyśmy szanowali nasze barwy, to dziadek miałby pomoc.

  • Autor: hanah30 Data: 2012-11-11 14:05:30

    A harcerzy to już u nas nie ma? przecież mogliby składać flagę

  • Autor: bonieś Data: 2012-11-11 14:16:18

    Widocznie nikt nie uznał ich obecności za potrzebną, bo jakoś na filmiku nie widać zadnego.

  • Autor: makusia Data: 2012-11-11 13:24:00

    A z kim ten dziadek miał składać flagę? Widać że się mota i nie wie co
    z nią zrobić.Może też powinno kilku w białych rękawiczkach stać, 
    tylko do składania flagi.

    Jasne że powinni stać, a tutaj potraktowali flagę jak papier pakunkowy...wstyd:((

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2012-11-11 13:39:18

    Smutne to ...zwłaszcza że to ludzie dorośli prawdopodobnie elita środowiska

  • Autor: kiki1101 Data: 2012-11-11 13:43:37

    A z kim ten dziadek miał składać flagę? Widać że się mota i nie wie coz
    nią zrobić.Może też powinno kilku w białych rękawiczkach
    stać, tylko do składania flagi. Jasne że powinni stać, a tutaj
    potraktowali flagę jak papier pakunkowy...wstyd:((

    Powinni stac, w bialych rekawiczkach i zachowac nalezny szacunek..

    Pamietam, lata temu, kiedy nioslam flage amerykanska, zwrocono mi uwage, kiedy dotknela ona podlogi, wtedy zobaczylam jak bardzo szanuja swoj symbol narodowy

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-11-11 16:15:22

    Najważniejszą rolę w wychowywaniu dzieci wykonują rodzice(u mnie ja),ale jak wychować to starsze pokolenie(60 wzwyż.)....

  • Autor: anqe Data: 2012-11-11 17:59:10

    sprawa szacunku bolesna, aczkolwiek w tym przypadku przykład idzie z góry nie wiem kto był organizatorem ale są dostojnicy władz i kościoła a to nie są ludzie którzy dopiero weszli w dorosłe życie, podejrzewam, że pomyśleli o własnych "tyłkach" dobrym jedzeniu i napitku ale zabrakło już szarych komórek na to co ważne, tak jak piszesz MR harcerzy Ci u nas nie brak można było poprosić kilku aby odebrali flagę i ładnie złożyli - niestety jednak trzeba było do tego myślenia nie tylko o sobie a o innych, nie wszyscy posiadają taką umiejętność.   

  • Autor: czarnykot Data: 2012-11-11 19:25:00

    a ponoć jesteśmy krajem z tradycjami...odkąd ustanowiono Dzień Flagi to na każdym słupie w moim mieście powiewa, nie tylko przy Urzędzie gminy, jak niegdyś bywało, mieszkam obok Straży Pożarnej, budynek ogromniasty, ale jak sięgam pamięcią tu zawsze powiewała...i tylko u jednych sąsiadów...muszę się poprawić

Przejdź do pełnej wersji serwisu