Forum

Gawędy o jedzeniu

żywność GMO -przegłosowana ustawa!!

  • Autor: stillnox Data: 2012-11-16 08:47:02

    Po cichu, bez rozgłosu,bez udziału mediów  -- 8 listopada 2012 roku koalicja rządząca PO i PSL przegłosowały w sejmie ustawę dopuszczając tym samym żywność modyfikowaną GMO w Polsce!

    Wiadomo czym jest GMO .... i jakie są jego skutki, już kiedyś Ktoś tutaj opisywał o tego typu ingerencji w środowisko.
    Jakie jest Wasze zdanie, uwagi, opinie, wątpliwości ......

  • Autor: bonieś Data: 2012-11-16 09:23:37

    Sczerze mówiąc, bardzo się tego boję. Teraz już człowiek kompletnie nie będzie wiedział, co do ust wkłada. A jakie skutki dla naszego zdrowia to bądzie miało w bliższej i dalszej przyszłości, czas pokaże. W każdym razie mam wielkie obawy przed mutacją, która może wymknać się kiedyś spod kontroli i nie bądziemy mieli na nią żadnego wpływu. 

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-11-16 09:37:58

    O ile mi wiadomo była kiedyś podpisywana petycja w internecie, no ale cóż co chcieli to zrobili i mają gdzieś różne petycje  i zdanie  innych:( Tak samo bedzie z petycją podpisaną w sprawie koncernów farmaceutycznych o których pisała bonieś. Można teraz zobaczyć jak wszyscy  w rządzie się liczą z ludźmi, najważniejsze że sami mają pełne koryto i nie jedzą byle czego.

    Moja koleżanka mieszka na Mokotowie i koło jej domu otworzyli  prywatną garmażerkę dla Vipów, w której zaopatrują się p.Kwaśniewska, p Oleksy,p Olejnik i inni, weszła z ciekawości zobaczyć co tam jest i mało jej oczy na wierzch nie wyszły.Szynka z komina i jeszcze jakieś inne szyneczki królowały w cenie od 60 -110 zł za 1/kg. Przeciętnego Polaka nie stać na takie rarytasy:(

  • Autor: peggy83 Data: 2012-11-17 08:16:16

    O ile mi wiadomo była kiedyś podpisywana petycja w internecie, no ale
    cóż co chcieli to zrobili i mają gdzieś różne petycje 
    i zdanie  innych:( Tak samo bedzie z petycją podpisaną w sprawie
    koncernów farmaceutycznych o których pisała bonieś. 

    Mamo Różyczki, ale w sprawie np. ACTA się udało. Dalaczego? Bo ludzie wyszli na ulice, bo im zależało. I ustawa padła, co najlepsze poszło to na całą Europę ! A jeśli chodzi o żywność... widać lubimy jeść byle co, byle żołądek zapchać. Bo gdyby znowu ludzie się zorganizowali w jakieś protesty na większą skalę - założe sie, ze by to nie przeszło....

  • Autor: aloalo Data: 2012-11-16 10:18:22

    No, cudownie. Kolejny prezent dla Polaków od "partii miłości"... Ale chyba o to chodzi, zeby nas wykończyć.

    Ale,  ale byle do 67 i już emerytura! Jupi! ... Ręce opadają.

  • Autor: peggy83 Data: 2012-11-16 11:32:24

    Noooo świetnie... :(((

  • Autor: aloalo Data: 2012-11-16 14:59:54

    Przeyczytałam.

    Oglądałam kiedyś wiele filmów na youtube na temat GMO. 

    To jeden z krótszych  http://www.youtube.com/watch?v=PDSjP091WI0&feature=related 

  • Autor: bonieś Data: 2012-11-16 15:11:45

    A to inny

    http://www.youtube.com/watch?v=7PaLnp8MCkw

  • Autor: smakosia Data: 2012-11-16 21:02:57

    Też oglądałam te filmy. 

  • Autor: pwyso Data: 2012-11-16 15:31:50

    ... wszystkie "śliskie" rzeczy załatwia się po cichu bez rozgłosu, bo lobby takie czy inne miało by problemy, lepiej się podniecać cały wczorajszy dzień, że jakiś durny samolot wylądował na lotnisku w warszawie, a w tym czasie tysiące dzieci nie zjadło ciepłego posiłku, bo rodziców nie było stać, albo zachlali ...

    dlatego rację miały te osoby, które się wypowiadały na forum dotyczącym firm farmaceutycznych, żadne petycje nic nie dadzą jeżeli ważniejszy jest biznes ...

  • Autor: peggy83 Data: 2012-11-20 10:15:18

    Takie cos dostałam na FB... masakra!

  • Autor: neferet Data: 2012-11-25 15:28:09

    "Nie da się zakazać pszczołom zapylania między sąsiednimi polami" - Jakim pszczołom? Przecież pszczoły wymierają! Ale to takie małe, kto by sie tym przejmował...

    Naprawdę czasem czuję się totalnie bezsilna. Tylko usiąść i beczeć :(

  • Autor: piszczalka Data: 2012-11-25 17:10:13

    Tez to dostalam :((

    Szkoda słow

  • Autor: TrendCenter Data: 2012-12-07 17:33:35

    Tak jest ze wszystkim, co nowe. Kiedy na rynek wchodziły mikrofalówki, podniósł się szum, że potrawy w nich gotowane szkodzą. Dziś chyba nie ma restauracji bez mikrofalówki, a i w wielu domach są i maja się dobrze. Potem weszły komórki. Znów alarm, że stacje przekaźnikowe promieniują i szkodzą, nawet w telewizji pokazywano protesty ludzi, którzy nie chcieli takich stacji w pobliżu swoich siedlisk. A któż dziś nie ma komórki? Teraz "na tapecie" jest GMO. A prawda jest taka, że GMO spożywamy wszyscy od dawna. Te wszystkie piękne, zdrowe warzywa i owoce to niby tylko od nawozów? A nowe ich odmiany - czyż nie jadamy nektarynek (krzyżówka brzoskwini ze śliwką), klementynek (mandarynka z pomarańczą), wreszcie pomelo? To samo z paszami dla zwierząt produkowanych na bazie soi, która w 98% jest modyfikowana genetycznie. Nie trzeba się bać GMO, trzeba za to czytać różne opinie fachowców. Ludzie boją się "na zapas" wszelkich nowości, zupełnie niepotrzebnie. Dawniej bano się pralek, kombajnów, dojarek elektrycznych, ba, prądu. Każda epoka niesie ze sobą nowości i trzeba się z tym pogodzić. 

  • Autor: Beata500 Data: 2012-12-07 19:27:19

    Trzeba wziąć pod uwagę , że dodawanie do pasz soi niemodyfikowanej spowoduje wzrost cen około 40% .

Przejdź do pełnej wersji serwisu