Forum

Kuchenne porady

Ekspres ciśnieniowy silver crest

  • Autor: rybcia125 Data: 2012-11-16 20:45:08

    Witam czy ma ktoś z was taki ekspres, mam robot kuchenny z tej firmy i jestem z niego zadowolona ale zastanawiam się czy ten ekspres też jest użyteczny

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-11-16 22:33:29

    wg.mnie nie,jak juz kupowac ekspres to z mlynkiem,a po drugie,taki,zeby szklanka do latte sie zmiescila.

  • Autor: eweco Data: 2012-11-17 21:39:30

    Ja mam nie jest najgorszy ,ale mleko spienia się osobno w innym kubku lub szklance.

  • Autor: makusia Data: 2012-11-19 13:02:19

    wg.mnie nie,jak juz kupowac ekspres to z mlynkiem,a po drugie,taki,zeby
    szklanka do latte sie zmiescila.

    Gosiu, a jaki polecasz? Też szukam takiego z młynkiem właśnie;)

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-12-03 16:13:45

    Polecam Philipsa:)jest partnerem serwisu:)oba mam SAECO,jeżeli chcesz konkretny model,to mogę podać:)

  • Autor: makusia Data: 2012-12-03 16:18:13

    Już mam Gosiu, za radą Megi  express DeLonghi, pijemy już pyszną świeżo zmielona koffi:))

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-12-03 16:19:47

    Ale się obudziłam:)))pozdrawiam

  • Autor: makusia Data: 2012-12-03 16:20:33

    Ale się obudziłam:)))pozdrawiam

    Nie szkodzi, jestem zadowolona;)) Ale dziękuję za chęci

  • Autor: lenka075 Data: 2012-11-18 20:04:08

    Ja mam taki ekspres od dwóch lat. Jestem baaardzo zadowolona. Działa bezawaryjnie. Młynek jest mi zupełnie zbędny, ponieważ lubimy zmieniać kawy nawet w ciągu jednego dnia, więc używam przeróżnych mielonych, jak i tych w saszetkach ( wygodne przy gościach, o różnych mocach i smakach i nie trzeba czyścić sitka po każdej kawie ;-)) Jedyna wada, że duże kubki się nie mieszczą, ale przy latte mi to nie przeszkadza, ponieważ do spieniania mleka i tak jest dysza, jak w wielu ekspresach, więc najnormalniej dolewam sobie do dowolnej szklanki ;-) W tej cenie ciężko kupić coś lepszego :)

  • Autor: Karmen3 Data: 2012-11-18 20:29:29

    Ja mam z tej firmy robot kuchenny i jestem bardzo zadowolona. Przed chwila przegladalm ten ekspres na necie i powiem ze moge go polecić, pracowalam jako baristka i wiem ze zaden ekspres z młynkiem nie zrobi tak dobrej kawy jak taki w którym własnoreczxnie sie ubije kawe. Ta pani na tej reklamie że tak powiem troche dziwnie to mleczko spieniała, ale to juz inna kwestia, a zebuzrobic dobre latte najpierw spieniamy mleczko wlewamy do szkanki odstawiamy w tym czasie robimy kawę i wlewamy nie trzeba uzywac łyżki warstwy i tak sie zrobia.

  • Autor: kate501 Data: 2012-11-19 09:04:26

    Też się nad nim zastanawiałam nad nim, jednak już w sobotę o 11 już tych ekspresów nie było.

  • Autor: matani Data: 2012-11-19 11:13:06

    A w moim lidlu dziś stało ich pełno ;) widać ludzie mało wymagający w moim mieście.

    Ja mam Krupsa od chyba 4 lat, na razie działa bezawaryjnie, fakt że wieksze kubki trochę muszę wciskać. Końcówki spieniającej nie używam, bo miałam wrażenie, że zamiast mleka mam mleko z wodą (działa na zasadzie wdmuchiwania pary do mleka i w ten sposób tworzy piankę). Mleko spieniam tak: wlewam do garnuszka, stawiam na gaz i cały czas trzepię sprężynką z Ikei, aż mleko dojdzie do ok. 70 stopni (na czuja ;) ) i mam cudnie spienione mleczko, używam 0,5%, latte spokojnie można z niego zrobić.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-12-03 16:15:34

    Z dyszy do spieniania najpierw spuszczam wodę,podstawiam mleko ,jak już sama para leci...

  • Autor: matani Data: 2012-12-04 08:51:04

    Dzięki za podpowiedź, muszę wypróbować ten patent, może się jeszcze ze spieniaczem przeproszę ;)

  • Autor: Kuchnia Kasi Data: 2012-12-03 15:17:12

    Kupilam 3 dni temu, jeszcze nie udalo nam sie zrobic dobrej w smaku kawy. Czuje mocno plastik :-( Wierze ze pocwicze z nim jeszcze troche i dojde do perfekcji...

  • Autor: aloalo Data: 2012-12-03 19:54:39

    Ja też dość długo czułam plastik. Nie wystarczyło pięcioktotne (wg instrukcji) przepuszczenie wody. Po kiklku razach minęło i smak jest rewelacyjny a plastiku ani dudu :) Cierpliwości i przepuść jeszcze parę filiżanek wody.

  • Autor: bruschetta Data: 2012-12-07 19:57:55

    A czy ktoś ma może takie cudo jak delonghi combi? http://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/delonghi-bco-410-combi.bhtml

    Na początku zastanawiałam się, czy by się nie zdecydować na któryś przelewowy albo ciśnieniowy. Problem wziął się stąd, że część domowników lubi espresso i inne dobroci z ciśnieniowego, a ja bym wolała taką z przelewowego. Przypadkiem trafiłam na tego delonghi i nie wiem czy warto to kupić? Doradzicie coś? Mogę na to przeznaczyć do 600zł, może ewentualnie kupić jeden taki, a drugi taki? ;)

  • Autor: ildivo Data: 2013-04-11 13:34:51

    Moim zdaniem spokojnie możesz kupić dwa, ewentualnie poszukać jakiegoś modelu kombo – czyli ciśnieniowego i przelewowego w jednym. Jednak ja bym ci polecił raczej ekspresy przelewowe, bo skoro mówisz o tym że masz rodzinę itd. To pomyśl sobie co będzie kiedy nagle 4 osoby rano chcą kawę do śniadania. Z przelewowym nie będzie problemu, ale z ciśnieniowym… Jeżeli kupisz model bez młynka i z opcją na jedną filiżankę, to czas na śniadanie będziecie poświęcać na robienie kawy i stanie w ‘kolejce’ do ekspresu. Dlatego jestem zwolennikiem typu kombo bo ubóstwiam kawę z ciśnieniowego ale rano pijamy całą rodziną (no może bez najmłodszej córki, bo ona jest za młoda na tą przyjemność) kawę z przelewowego, bo to jest zwykła oszczędność czasu.

  • Autor: koneffka Data: 2013-08-23 10:10:45

    Na pewno pomysł zakupu ekspresu łączącego funkcje przelewowe i ciśnieniowe nie jest zły. Nie wiem jednak, jak to funkcjonuje w praktyce, bo dla mnie najlepszy jest ekspres ciśnieniowy i taki posiadam (prosty a działa dobrze). Ale oczywiście rozumiem, że każdy ma prawo lubić co innego. Tyle, że z łączeniem typu „dwa w jednym” różnie bywa. Może więc lepiej będzie rzeczywiście kupić dwa ekspresy i w ten sposób zaspokoić potrzeby wszystkich członków rodziny?

  • Autor: quesadilla Data: 2017-12-28 13:30:11

    Jedno urządzenie wystarczy, aby napić się dobrej kawy. Minimalne wymogi to kawa w ziarnkach i młynek https://www.zadowolenie.pl/agd-male/ekspresy-do-kawy-i-akcesoria/mlynki-do-kawy. Nawet najprostszy spełni zadanie.

Przejdź do pełnej wersji serwisu