Forum

Kuchenne porady

krem do bezy orzechowej

  • Autor: mw1111 Data: 2012-11-19 09:56:38

    Mam upiec 2 blaty bezy orzechowej każda z 5 białek. Do tego mam przepis na krem czekoladowy  z dodatkiem surowych żółtek. Boję się o świeżość takiego ciasta (4-5 dni) Czy poradzicie mi masę budyniową z wykożystaniem takiej ilości żółtek? Bardzo proszę o pomoc.

    Dopisano 12-11-19 11:06:36:

    upss!  KORZYSTAM !

  • Autor: alidab Data: 2012-11-19 12:41:08

    Może skorzystasz z mojego przepisu na mase budyniową : http://wielkiezarcie.com/recipe28504.html

    Pozostałe 4 żółtka możesz wykorzystać np. na ajerkoniak, ciasto kruche, drożdżowe,ciasteczka albo jako zagęstnik do podbicia sosu czy zupy ( ale czy dzisiak jeszcze ktoś tak robi?). Sposobów na zagospodarowanie żółtek jest sporo ale jak brak czasu, to mozna tez zamrozić).

  • Autor: mw1111 Data: 2012-11-19 13:52:02

    Znam Twój przepis masa jest pyszna , może pomożesz powiekszyć ją o te 4 żółtka. Blaty są duże (na prostokątnej blaszce) i będą przedzielone warstwą herbatników w spirytusie. Przyda się więcej masy.

    Z góry dziękuję za pomoc

  • Autor: alidab Data: 2012-11-19 17:09:41

    Najprościej  (przy wykorzystaniu 10 zółtek) zrobić masę z podwójnej porcji. Wtedy w jednej porcji będzie o pół żółtka mniej niż w moim przepisie a taki niuans nie ma wpływu na smak i konsystencję masy.

    Musisz mieć świadomość, że tej masy będzie jednak baardzo dużo.Moim zdaniem za dużo do tych dwóch blatów. A tyle "dobra" zmarnować się nie może i w związku z tym (mając już tyle dobrego kremu) upiekłabym np.ptysie albo jeden blat na karpatkę ale ja mam wybitny talent do zapewniania sobie frontu robót.:)))  Planuję jedno ciasto a niejako "przy okazji" robią się dwa inne.

  • Autor: mw1111 Data: 2012-11-19 17:36:45

    Dziękuję bardzo, z karpatką super pomysł. Pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu