Forum

Pomysł czy Problem?

Miary, wagi i wymiary w kuchni

  • Autor: mamamirelki Data: 2012-11-27 14:44:46

    Mam ogromną prośbę do Wszystkich Zdolnych, którzy zamieszczają swoje przepisy. My, Mniej Zdolne, wzorujemy się na Waszych przepisach i niekiedy brakuje nam wiedzy/wyobraźni i stąd moja gorące prośby:

    1. bardzo proszę o podawanie wymiarów tortownic i blach użytych do wypieków

    2.czy użyto termoobiegu/ czy jest w danym przepisie niezbędny

    3.nie wszyscy mają wagi, a szklanki raczej bardzo podobne, to może by dodawać gramaturę też "na szklanki"

    Z góry dziękuję.

    Pytanie do ekspertów -  niekiedy w przepisach pojawia się brązowy cukier. Czy mogę prosić o konkretne wskazania kiedy go stosować i jaki (widziałam kilka w sklepie PP). Chcialam jeszcze zapytać, jaki tłuszcz jest najlepszy do wypieków, ale obawiam się, że ktoś może "przyczepić się o reklamę". Ale ja się naprawdę nie znam na tym... Pomocy!

  • Autor: vikunia Data: 2012-11-28 10:35:12

    Jak w przepisie jest podany brązowy cukier to go stoduję.... jeśli mam:) A jak akurat pudełko puste to daję biały i też jest OK. A co do tłuszczu to najlepiej na prawdziwym  masełku nie mniej niż 82% tłuszczu) ciasta robić.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-11-28 11:38:55

    Popieram:)ostatnio wcale nie kupuję margaryny,wszystko na maśle piekę i przyrządzam.

  • Autor: Jola666 Data: 2012-11-30 12:55:16

    Jestem nogą w pieczeniu ciast :( Widziałam u Nas sporo przepisów na przewspaniałe ciasta ale ....faktycznie nie ma czasem opisu dla osób ,które sa mniej zdolne w tej dziedzinie a szkoda ......

    Kobitki bardzo Was proszę : Wy macie doświadczenie i pewne rzeczy są dla Was oczywiste ! Dla nas nie .....

    Pozdrawiam :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu