Forum

Kuchenne porady

Jak zrobić krochmal domowym sposobem?

  • Autor: abidiasz Data: 2012-11-30 10:46:54

    Wymyśliłam sobie zacząć krochmalić koszule mężowskie.Często przewozi je w samochodzie, mimo, że bardzo starannie je prasuję gniotą się niemiłosiernie. Szukałam krochmalu w sprayu, ale wolałabym jednak innym,tańszym sposobem. Poradźcie, proszę.

  • Autor: makusia Data: 2012-11-30 10:49:00

    Wymyśliłam sobie zacząć krochmalić koszule mężowskie.Często przewozi
    je w samochodzie, mimo, że bardzo starannie je prasuję gniotą się
    niemiłosiernie. Szukałam krochmalu w sprayu, ale wolałabym jednak
    innym,tańszym sposobem. Poradźcie, proszę.

    Myślałam że każdy wie, że krochmal robi się ze skrobi ziemniaczanej:) Ugotuj tak jak gotujesz kisiel:) 

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-11-30 12:07:03

    Widać nie każdy wie makusiu, jak na pierdoły wątek zakłada:)) Wystarczy zapytać wujka google jak ugotować krochmal i mamy od razu super odpowiedź .

    http://wiano.eu/article/195

    Zaraz mi się dostanie, ale musiałam to napisać

  • Autor: makusia Data: 2012-11-30 12:08:51

    Widać nie każdy wie makusiu, jak na pierdoły wątek zakłada:)) Wystarczy
    zapytać wujka google jak ugotować krochmal i mamy od razu super odpowiedź
    . http://wiano.eu/article/195 Zaraz mi się dostanie, ale musiałam to
    napisać

    Oj tam, oj tam, zaraz pierdoły. Co dla jednego oczywiste, dla innego nie koniecznie. Człowiek całe życie się uczy:) 

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-11-30 12:11:54

    Ale ta stronka co podałam bardzo ciekawa:)  Przy okazji  powIEM że wujek google, to bardzo pożyteczna bestia:)

  • Autor: makusia Data: 2012-11-30 10:58:48

    http://www.tipy.pl/artykul_2006,jak-zrobic-krochmal.html

    Fajny patent, trzeba przetestować:)) Ja gotuję gęsty i później wlewam do wody, mieszam i po płukaniu moczę rzeczy przeznaczone do krochmalenia, wykręcam i suszę:) 

  • Autor: mggi63 Data: 2012-11-30 11:06:46

    Ja w ten sam sposób,aczkolwiek nie wykręcam do oporu

  • Autor: Jola666 Data: 2012-11-30 12:28:15

    Ja też tak robię krochmal bo te dostępne na rynku są do bani ale....dodaję kapkę lub dwie olejku zapachowego :)

    Do płkania w pralce robię go w formie trochę gęstrzej .Pozdrawiam :)

  • Autor: makusia Data: 2012-11-30 12:36:34

    Ja też tak robię krochmal bo te dostępne na rynku są do bani
    ale....dodaję kapkę lub dwie olejku zapachowego :) Do płkania w pralce
    robię go w formie trochę gęstrzej .Pozdrawiam :)

    Właśnie ten olejek to super pomysł:)

  • Autor: abidiasz Data: 2012-11-30 13:28:25

    Właściwie to po co nam fora, jak jest wujek google. Mama Różyczki w prawie każdym swoim poście neguje potrzebę korzystania z forów, i to w sposób niemiły i niekulturalny. Niesympatyczna z ciebie osoba, Mamo.Jestem raczej kumata i z wyszukiwarki korzystać umiem, ale czasem miło jest podyskutować z innymi.  

  • Autor: Jola666 Data: 2012-11-30 13:36:20

    Czemu  ?! O czemu@!? sie do mnie podpiełaś Kochana? ja nic nie neguję ja kocham wszystkich ludzi i jak coś piszę to znaczy ,że wiem z własnego doświadczenia .Jak nie wiem to się nie odzywam  i tyle ,albo pytam mądrzejszych :) A do mamy to ona wie ,z wlasnego doswiadczenia albo wójka google ma na sniadaniach czwartowych u siebie ,tak,że dobrze go zna  ? :)

    Pozdrawiam :P

  • Autor: abidiasz Data: 2012-11-30 13:52:02

    A jakoś tak mi wyszło, przepraszam, Jolu. Ale i tak wiadomo,że chodziło mi o Wielce Mądrą Mamę Różyczki. Mam ochotę założyć następny głupi wątek: "kto jeszcze nie lubi MR?" ale wyrzuciliby....pozdrawiam, Jolu. 

  • Autor: gabigold Data: 2012-11-30 14:43:33

    o kurcze ,znależli by sie tacy:D

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-11-30 15:17:58

    To zakładaj nikt Ci nie broni :))) Wcale mi nie zależy czy jestem tutaj lubiana czy nie, ważne ze mnie lubią w realu.A tutaj jestem po to, by się dzielić przepisami z innymi i prowadzić swoją książkę kucharską.:)Szkoda że Ty  nic nie wstawiasz, ale co tutaj oczekiwać od Ciebie, jak Ty głupiego krochmalu nie umiesz ugotować.

  • Autor: abidiasz Data: 2012-11-30 19:57:41

    Zapomniałam,że dla ciebie miarą wartości człowieka jest ilość dodanych przez niego przepisów. Niestety, ja nie mam tyle czasu co ty. Jęczysz w swoim wątku,że taka zapracowana jesteś, a ciągle tylko na forach siedzisz i psujesz ludziom humor.

  • Autor: Jola666 Data: 2012-11-30 15:23:34

    Nie mam nic do Mamy :) Wogole nic do nikogo nie mam chyba ,ze chodzo Pana B :P Do Niego mam :)

    Google jest dla nas wszystkich ,jak ktos poda jakis ciekawy link to sie nie obrazam tylko sie uczę (jak juz tego nie wiem ) Jak Mama cos wypatrzy jako pierwsza ok ,jak ja cos zapodam ze zręcznym opisem tego co w zasadzie jest ogolnie znane też myślę,że ok .Ja akurat nie mam za bardzo czasu i się mądrze :P tak z jeden raz w miesiącu  we wszystkich tematach na raz  :))

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-11-30 15:14:46

    Widać nie umiesz korzystać droga pani L, jak zakładasz co chwila wątki , odpowiedzą Ci  , albo nie, po to jest wyszukiwarka żeby z niej korzystać: ) I nie ma się co tutaj obrażać, tak samo było jak miałaś stare konto, szkoda tylko że je usunęłaś.Poznałam Cię po stylu pisania, przedtem też wołałaś pliss z byle bzdetem:)

    Dla mnie jak chcesz to zakładaj wątki i pytaj o wszystko, na pewno już w nich nic nie napiszę.:)

  • Autor: abidiasz Data: 2012-11-30 20:01:47

    Wybacz, mylisz mnie z kimś. Znalazłam WŻ niedawno, ale powiem szczerze - żałuję, że pisałam na tym forum. Owszem, krochmalu ugotować nie potrafię, ale za to inne potrawy wychodzą mi całkiem nieźle,i to bez dodatku vegety, kostek rosołowych i innych ulepszaczy, od których roi się w twoich przepisach. Nawiasem mówiąc ta twoja kuchnia to nic nadzwyczajnego - zwykłe, proste przepisy, tak jak gotuje się w zupełnie przeciętnym polskim domu.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-11-30 21:03:54

    I tu się mylisz, nigdy nie byłam miłośniczką kostek rosołowych, kiedyś vegetę używałam częściej , teraz sporadycznie, nie wiem gdzie Ty wynalazłaś te ulepszacze w moich przepisach.. Nie musisz korzystać z moich przepisów, przecież nikt nikogo do tego nie zmuszam, moja kuchnia jest prosta , bo i ja jestem prosta ! garba nie mam:)).Jednak sporo osób korzysta z tej mojej prostej kuchni z przeciętnego domu, więc chyba smakuje.

    Jesteś na tym forum od połowy września, a już w poradach założyłaś 6 wątków, takich gdzie możesz użyć wyszukiwarki i samemu znaleźć sobie farsz na pierogi, zupę z dyni , kluski z ziemniaków , czy sałatkę warstwową, to naprawdę  jest bardzo łatwe i jakie przyjemne, bo wtedy masz bardzo duży wybór.:) a   w wątku odpowiedzą Ci 4 osoby lub 5 i koniec .I naprawdę to nie jest żadna złośliwość z mojej strony, tylko cenna rada, czy Ty widziałaś żebym ja zakładała wątki żeby mi ktoś czegoś szukał, sama sobie szukam i mam z tego satysfakcję , bo przy okazji mogę natrafić na super przepis, którego jeszcze nie odkryłam.

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-11-30 21:23:00

    Moja droga to właśnie zwykła prosta kuchnia króluje w kuchni na całym świecie, a nie jakieś tam wyszukane mimry z mamrami. Z tego co można zobaczyć to sama się zachwycałaś kluseczkami wg Babci MR

  • Autor: makusia Data: 2012-11-30 21:54:54

    Moja droga to właśnie zwykła prosta kuchnia króluje w kuchni na
    całym świecie, a nie jakieś tam wyszukane mimry z mamrami. Z tego co można
    zobaczyć to sama się zachwycałaś kluseczkami wg Babci MR

    Dokładnie:)

  • Autor: makusia Data: 2012-11-30 21:54:18

    Wybacz, mylisz mnie z kimś. Znalazłam WŻ niedawno, ale powiem szczerze -
    żałuję, że pisałam na tym forum. Owszem, krochmalu ugotować nie
    potrafię, ale za to inne potrawy wychodzą mi całkiem nieźle,i to bez
    dodatku vegety, kostek rosołowych i innych ulepszaczy, od których roi
    się w twoich przepisach. Nawiasem mówiąc ta twoja kuchnia to nic
    nadzwyczajnego - zwykłe, proste przepisy, tak jak gotuje się w zupełnie
    przeciętnym polskim domu.

    Tematem wątku jest krochmal, więc o nim rozmawiajmy. 

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-11-30 21:16:53

    więc trzeba było napisać, że chcesz duskutowac o krochmalu, a nie dowiedzieć się jak go zrobić. To zmienia postać rzeczy. :) Ja nie dziwię się, że MR irytują takie wątki. Ludzie są leniwi i nie chce im sie czytać w googlu wolą dostać przygotowane wszytsko na tacy.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-11-30 21:26:07

    Agnieszko, wyjęłaś mi to z ust.:)

  • Autor: makusia Data: 2012-11-30 21:53:15

    więc trzeba było napisać, że chcesz duskutowac o krochmalu, a nie
    dowiedzieć się jak go zrobić. To zmienia postać rzeczy. :) Ja nie dziwię
    się, że MR irytują takie wątki. Ludzie są leniwi i nie chce im sie
    czytać w googlu wolą dostać przygotowane wszytsko na tacy.

    Gdyby tak wszyscy z tego Google korzystali, to fora by zamarły:)

  • Autor: mamalenki Data: 2012-11-30 14:43:02

    jest coś takiego jak ługa w płynie kosztuje 4 zł z groszami i starcza na baaardzo długo,ja mężusiowi koszule tym traktuje i są super a na dodatek ładnie pachną i leiej się prasują

Przejdź do pełnej wersji serwisu