Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Na prezenty czas.....

  • Autor: swiatowska Data: 2012-12-02 09:01:25

    Ja do Was jak zawsze w dym.....gwiazdka się zbliża pasowało by cos kupić latoroślom pod choinkę a że chłopak ma lat 12 to oczywiście gra komputerowa na co ja stanowcze nie ......a jak nie gra to co?Podzielcie się wiadomościami.

  • Autor: gabigold Data: 2012-12-02 09:08:37

    Znam to,a może ksiażka, jakaś ciekawa biografia ulubionego piosenkarza czy zespołu?, kiedys kupilismy taka grę o nazwie Jenga, super zabawa dla całej rodziny, polecam:)

  • Autor: Mońcia Data: 2012-12-02 09:39:24

    A dlaczego nie gra?Jeśli chłopak chce i taki prezent sprawi mu radość to nie widzę sensu uszczęśliwiania go na siłę czymś innym.

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-12-02 11:44:40

    Dzieckiem jest się raz w życiu, a niechciane prezenty nie cieszą:)

  • Autor: emeska1974 Data: 2012-12-02 11:50:54

    Nie ma sensu kupować czegoś czego dziecko nie chce bo spowoduje to frustarcję i niepotrzebny smutek. Święta są po to aby się cieszyć i fajnie spędzać czas. Książką z pewnością się 12 latek nie zadowoli no.. chyba że jest wyjątkowym. Także radzę mimo wszystko kupić tę grę.

  • Autor: pa1982 Data: 2012-12-02 12:13:45

    witam,ja też nie jestem zwolenniczką siedzenia dzieci przed komputerem,mam dwóch chlopców w wieku 10 i 12 lat i tak jak w zeszłym roku oboje zażyczyli sobie lego, uważam że skladanie klocków jest lepsze niż gra na komputerze.poza tym oboje lubią czytac więc zaopatrzyłam się też w książki dla nich,starszy chciał książki o kosmosie a mlodszy jakieś opowiadania przygodowe dla chlopców.pozdrawiam

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-12-02 14:23:20

    ja uwazam że wszystko jest dla ludzi nie uchronimy dzieciaków przed komputeryzacją :) Nie ma lepszych i gorszych zabaw. szystkie rozwijają dziecko. Świetnie mozna połaczyć komputer z budowlami z klocków lego. Jeśli wiemy czym się zajmuje dziecko przy kompie to może to być bardzo pouczające.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-12-02 17:46:13

    Zgadzam się,a poza tym chłopiec w takim wieku musi mieć o czym porozmawiać (zaimponować nawet)z kolegami w szkole,a każdy z nich gra na kompie przeważnie w tą samą grę,,,

  • Autor: swiatowska Data: 2012-12-02 12:23:47

    Ja absolutnie nie jestem przeciwniczką gier komputerowych tylko że wszystko musi mieć umiar a on sie chyba juz uzależnił od komputera .Więc jak ma szlaban na komputer to potrafi cały wieczór ksiązkę czytać ,grac z młodsza siostrą w karty ......no i czasem posprzatać w pokoju.

  • Autor: pa1982 Data: 2012-12-02 12:27:05

    moje chlopaki też czasem grają na komputerze ale mają gry z internetu szkoda by mi bylo pieniędzy na grę ze sklepu,a na gwiazdkę też dostaną gry planszowe,już kupiłam grę o nazwie TABU.

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-12-02 14:24:41

    Kup mu tą grę i naucz jak korzystać z komputera. My mamy hasła na komputerach i dzieciaki nie mogą siedzieć przy kompie kiedy chcą.

  • Autor: anulkaD Data: 2012-12-02 13:02:08

    w ubiegłym roku chrzesniak dostał coś takiego do boksowania,taki długi worek,ale to trzeba miec miejsce do powieszenia.teraz chce miec hulajnogę,albo grę komputerowa.

  • Autor: linka35 Data: 2012-12-02 13:41:31

    Ja mam syna 13 lat. zażyczył sobie jakąś fajną , kolorową bluzę. W tygodniu polatamy po sklepach i sobie wybierze, bo i tak musi przymierzyć.

  • Autor: dorotaibasia Data: 2012-12-02 13:31:41

    święta to szczególny czas i okazja i dlatego chyba powinniśmy (w miarę mozliwości i z zachowaniem zdrowego rozsądku) spełniac marzenia dzieci

    znam domy w których dzieci grają bez opamiętania, zarywają noce itd...ale na szczeście wiekszość moich znajomych ustaliła  z dziećmi żelazne zasady korzystania z kompa i sie ich trzymają...wtedy i wilk syty i owca cała

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-12-02 14:20:06

    Zgadzam się z dziewczynami niechciane prezenty nie cieszą. Ja zawsze pytam dzieciaków co chcą. Grzecznie proszę o listy do MIkołaja proszę, żeby napisały dużo róznych rzeczy, bo w tym dniu Mikołaj wszystkm dzieciom daje prezety i może zdarzeć się tak, że czegoś zabraknie w fabryce Mikołaja. Zabezpieczam się w ten sposób przed tym jakbym czegoś nie mogła dostać, albo coś by było dla mnie za drogie. W ten sposób też mam od razu prezety na Mikołaja.

  • Autor: marta150783 Data: 2012-12-02 15:52:50

    My swojemu synowi, który ma 11 lat kupiliśmy helikopter zdalnie sterowany, fajna sprawa. Dokupimy mu jeszcze strój bramkarski do piłki ręcznej i jakąś książkę no i oczywiście słodycze.

  • Autor: emeska1974 Data: 2012-12-02 15:59:13

    taki helikopter to totalna porażka - podziała kilka dni - wiem co mówię bo kiedyś miałam w domu cały kontener tego- co sprzedałam to reklamacja wiec na końcu za darmo rozdawałam dzieciakom kto chciał

  • Autor: marta150783 Data: 2012-12-02 18:27:26

    to pewnie zależy od firmy, ja nie spotkałam się z negatywną opinią na temat tych helikopterów. Zobaczymy za kilka tygodni

  • Autor: emeska1974 Data: 2012-12-02 19:10:00

    Oby Wam się trafił jakiś dobry egzemplarz naprawdę życzę - ja nie polecam - jedno zetknięcie z podłogą powoduje złamanie skrzydeł i inne defekty. Zabawka na 1 - 3 razy, mieliśmy od kilku firm i naprawdę szkoda pieniędzy

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-12-02 16:27:34

     mamy tez taki hepikopter zabawa dla calej rodziny :)

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-12-02 17:07:59

    Teraz to dzieci mają dobrze:) jak ja byłam dzieckiem to nie miałam tyle zabawek.Mama mnie sama wychowywała  z babcią i nie było zbędnych pieniędzy na zabawki.Oczywiscie miałam kilka ,ale nie zapomnę swojej lalki cyganki , którą dostałam od Mikołaja, aż się pobeczałam z radości.

    Moja lalka miała kręcone czarne włosy i piękną kolorową sukienkę falbaniastą, bawiłam się nią tylko w domu, bo jak raz ją wziełam na dwór, to koleżanka z zazdrości wepchnęła jej oko do środka, beczałam jak bóbr, ale wujek zdjął głowę i jakoś to oko, wstawił na miejsce:) Jeszcze długie lata siedziała na moim łóżku, jak się przeprowadzaliśmy, to ktoś mi ją ukradł po drodze:(

  • Autor: emeska1974 Data: 2012-12-02 17:50:23

    U nas było podobnie mama i babcia mnie wychowywały- prezenty marne ale jaka z nich radość byla:):) teraz tego nie ma bo za duzo dzieci mają i wymyślają. Ja się cieszylam z kredek, kozaków, lizaków, pisaków - takie prezenty były a zazwyczaj takie co były potrzebne jak własnie kozaki czapka szalik - teraz dzieci z tego się nie cieszą

  • Autor: dajanka Data: 2012-12-02 20:09:45

    U nas też tak było.. ciężko jednym słowem, i najczęściej dostawaliśmy to co akurat było nam potrzebne np. ciepłe kapcie, mazaki, kolorowe długopisy... Jednego roku pamiętam była nędza totalna... mama już nam powiedziała, że w tym roku mikołaj napewno nie przyjedzie:( Jaka była radość kiedy znaleźliśmy tam jakieś słodkości i na pewno pamiętam, że brat (był najmłodszy) dostał maciupeńkiego słonika z porcelany.. Co ja dostałam to nie pamiętam.. Brat wybiegł z pokoju gdzie była choinka drąc się w niebogłosy "Byyyyył!!! Naprawdę mówię Wam byyyyył!!!"...

    Nigdy tego nie zapomnę:) Nie zapomnę też, jak z siostrą dostałyśmy golfy.. -ja udawałam, że się cieszę, żeby mamie nie było przykro, a siostra popłakała się ze złości i powiedziała, że i tak nie będzie go nosić..:)

  • Autor: as Data: 2012-12-02 19:30:39

    Ja miałam lepiej niż moja córka jeśli chodzi o zabawki. Na ilość pewnie ona ma więcej ale ja miałam 100 małych lalek, a ona nie ma za wiele.Ciiiii żeby się córka nie dowiedziała. Mama mi laki kupowała bo sama nigdy w dzieciństwie  nie miała ani jednej.

  • Autor: bytomianka Data: 2012-12-02 16:19:55

    Mam wnuka w wieku 13 lat. Kupiłam w zeszłym roku w empiku książkę przygodową. Opisane są dzieje chłopców 12-13 letnich.Okazało się że, to są całe serie. Przy każdej okazji wnuk prosi o następną książkę. Teraz kupiłam książkę z nowej serii.( seria; Olimpijscy Herosi) Autorem tych książek jest;  RICK RIORDAN.Pozdrawiam i życzę udanego zakupu.;)

  • Autor: rs1107 Data: 2012-12-03 08:27:00

    Ja mam synka w tym samym wieku (no ciut młodszy) i w prezencie chce oczywiście również grę, albo konto premium do gry (ty na pewno wiesz o czym mówię). Faktycznie co roku kupuje grę i podobnie jak ty powiedzialam, że dość! Gra to takie uzaleznienie jak od papierosów. Więc w związku z tym, że od czasu do czasu gra z chłopakakmi w piłkę i stoi na bramce i kiedyś tam wspomniał, że chce rękawice bramkarskie i własną piłkę do nogi to nie pytając, co chce od Gwiazdora kupiłam właśnie to. Poza tym książka "tajemnice II Wojny Światowej", bo jest fanem tej epoki.

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-12-03 11:18:05

    konto premium posiadamy,jest super,wszyscy korzystamy.

  • Autor: rs1107 Data: 2012-12-03 11:22:12

    No wiem!!! Dzieci wiedzą co dobre!!!!

  • Autor: mamamirelki Data: 2012-12-03 13:13:34

    A ja znalazłam coś takiego  - "Veoveo" sklep z fajnymi koszulkami. Może kogoś zainspiruje. Mnie wkurza kupowanie prezentów w stylu "postaw się a zastaw się". - a potem leżą po szafach zapomniane przez wszystkich. A mnie serce boli, bo to wyrzucanie kasy. Dlatego wolę kupić malutki detalik niż kolejny "klamot" na pokaz. Poza tym - w święta ma być blisko, tajemniczo, z czułością, spokojnie, a nie głośno i z przytupem i fanfarami kolejnej gry komputerowej, czyli bez dzieci i męża, którzy przyklejeni są do" maszyny". A może nie zauważyłam, że świat się zmienił, a ja chcę tak trochę magicznie...

  • Autor: Ania35 Data: 2012-12-03 14:09:37

    Ja właśnie dziś zrobiłam zakupy dla dzieciaczków. Mój synuś ma prawie 5 latek i bardzo chciał klocki lego. O kurczę- pomyślałam, trochę drogi prezencik. Ku mojemu zdziwieniu po wejściu do Biedronki zobaczyłam w koszyku takie klocki lego jakie się marzą synkowi. Okazało się, że kosztują 30 zł., a nie 56zł. tak jak w sklepie firmowym z lego!!! Klocki takie same, a cena dużo niższa. Wiem, że synek będzie zadowolony z oczekiwanego prezentu, a ja jestem też zadowolona, że za sumę którą wydałabym w sklepie z lego, kupiłam prazent i synkowi i córci. Może warto zastanowić się nad tą grą? Może w sieciówkach kupisz też w dobrej cenie. Pozdrawiam

  • Autor: orzeszek Data: 2012-12-04 15:58:19

    Dla chłopca:

    1-lego,

    2-ksiązki o Mikołajku autorzy: Goscinny i Sempe,

    3-ksiązki o detektywach  wiek 7-9 lat, mój syn ma 10 i pochłania jednego dnia odrazu całą, wychodzą kolejne części z tej serii, wydawnictwo Zakamarki np. Tajemnica meczu, Tajemnica gazety itd. Seria :Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, autorzy: Martin Widmark i Helena Willis

    4- myslę, że fajnym prezentem bedzie komplet np. torba czy plecak, piórnik, kosmetyczka, kalendarz itd ulubionego klubu sportowego

    5- gry planszowe

  • Autor: mysha2006 Data: 2012-12-06 22:31:20

    Książki o Mikołajku dostałam ostatnio od męża na urodziny. Bardzo mi przypominają chwile spędzone z ojcem i bardzo wzruszył mnie tym prezentem...

Przejdź do pełnej wersji serwisu