Forum

Kuchenne porady

wywar z warzyw-jak mrozić?

  • Autor: barbami Data: 2012-12-02 21:51:59

    Mam przepis na wywar z warzyw. Chciałabym coś takiego zrobić i zamrozić, tak jak jest napisane w przepisie. Proponują podzielić porcję na 250-300 ml i właśnie zamrozić. Tylko w czym to zamrozić, żeby można było użyć do jakiegoś mięska zamiast kostek rosołowych?

  • Autor: boroweczka25 Data: 2012-12-02 22:45:45

    Można zamrozic w pojemnikach do kostek lodu albo w woreczkach do lodu.

  • Autor: Mońcia Data: 2012-12-03 07:34:06

    Ja taki wywar albo rosół wlewam do pojemniczków po margarynie albo do uciętych na odpowiednią wysokość plastikowych butelek po napojach i tak zamrażam.

  • Autor: jolka60 Data: 2012-12-03 07:49:35

    Proponuję zwykłe woreczki (oczywiście do żywności).Dość często zamrażam zupy.Większe porcje wlewam do woreczków do mrożonek,a mniejsze w woreczki śniadaniowe i wkładam kilka do worka większego (te do mrożenia są mocniejsze).Podpisuję tylko większy "zbiorczy"worek.Nie wiem,jaki masz przepis,ale na zdrowy rozsądek wywar powinien być jak najbardziej esencjonalny,mocny,wówczas i mniejsze porcje wystarczą.

    Niestety,ale sposób podany przez Boróweczkę jest raczej mało ekonomiczny przy takich porcjach wywaru.

  • Autor: bruschetta Data: 2012-12-07 21:41:37

    Ja mrożę większe ilości i zwykle jest to po prostu rosół na normalnym mięsie drobiowo-wołowym. Używam do tego plastikowych pojemników na żywność. 

Przejdź do pełnej wersji serwisu