Forum

Rozmowy wolne i frywolne

szorstkie pranie

  • Autor: kasiachodziez Data: 2012-12-04 15:03:10

    Kochane pomóżcie proszę bo już nie wiem co robić z praniem,używam niemieckich proszków i płynów to płukania i mimo tego pranie jest twarde i szorstkie,ręczniki po wyschnięciu normalnie stoją jakby były suszone na mrozie,wszystkie zagniecenia na koszulkach bardzo ciężko rozprasować-poradzcie co robić czy to wina wody a może pralka?

  • Autor: as Data: 2012-12-04 15:05:40

    nie dajesz za dużo proszku lub płynu? Ja też używam niemieckich i nie mam problemu.

  • Autor: kasiachodziez Data: 2012-12-04 15:07:58

    Raczej nie próbowałam raz więcej raz mniej ale efekt wciąż taki sam

  • Autor: dorotaibasia Data: 2012-12-04 15:06:58

    jedyne co mi przychodzi do głowy to twarda woda...albo zbyt duzo proszku...po prasowaniu zwykle rzeczy stają sie przyjemniejsze w dotyku

  • Autor: megi65 Data: 2012-12-04 15:16:41

    ... dobrze wydedukowalas Dorcia ! Woda jak stal , no to i takie same pranko .

    Kasiu ! tylko suszarka do bielizny moze rozwiazac twoj problem , no ale wiem to koszty zakupu i eksprolatacji ..

  • Autor: dorotaibasia Data: 2012-12-04 15:22:03

    o! jak miło że znów masz kontakt ze światem:)

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-12-04 15:28:55

    Ja piorę tylko w proszku E do białego i koloru , żadnych niemieckich nie używam i wszystko mam miękkie, nawet nie raz zapomne wlac płynu do zmiekczania i jest ok.

    Syp kalgon do pralki i może jakieś tabletki zmiękczające do wody, ważne jest też żeby nie przesuszać prania, jak tylko wyschnie od razu ściagać i składać równo.

    Znam osoby u których pranie w łazience wisi cały tydzień:)

  • Autor: kasiachodziez Data: 2012-12-04 15:44:10

    MR swego czasu też użwyałam E i bardzo sobie chwaliłam nie wiem co mnie podkusiło na zmiane chyba do niego powróce bo wtedy nie było takich problemów z praniem,a pranie zbieram na bieżąco bo nie moge patrzeć na suszarkę w pokoju.

  • Autor: pa1982 Data: 2012-12-04 16:20:57

    to napewne nie jest wina ani proszku ani płyne no chyba że dajesz za dużo proszku.ja też używam niemieckiego płynu i jest ok a proszek mam vizir

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-12-04 16:34:21

    Dla mnie ten Vizir to był tragedia, nie rozpuszczał się w szufladach pralki, robił się z niego kamień, z E w ogóle nie mam problemu, wszystko pięknie wypłukuje się do pralki:)

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-12-04 17:06:48

    Piorę w Vizirze najczęściej,proszek wsypuję bezpośrednio do bębna.polecam

  • Autor: Mama - Różyczki Data: 2012-12-04 17:37:34

    Dobry proszek powinien do końca pobrać się z szuflady:)

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-12-04 17:42:08

    Może tak,ale odkąd mam nową pralkę to mi żal wsypywać do szuflady,wiem ile mnie kosztowało czyszczenie w poprzedniej pralce:)

  • Autor: bogdzia Data: 2012-12-07 19:04:06

    Też sypię proszek bezpośrednio do bębna, a szuflada czyściutka

  • Autor: gosiaw70 Data: 2012-12-04 17:04:50

    Kilka lat temu była u mnie przyciaciólka,mieszkająca na stałe w USA,dziwiła się ,że mamy takie szorstkie ręczniki,nie rozumiałam zbytnio tego,przyzwyczajona byłam:)przecież prałam w dobrym prolszku,płukałam od zawsze w Lenorze...myślałm,zmanierowana:)lub mamy twardszą wode niż oni.Sprawa wyjaśniłą mi się po zakupie suszarki,wszystko stało się oczywiste:)tam używają suszarek wszyscy:)

  • Autor: megi65 Data: 2012-12-05 09:34:55

    Gosiu !

    Racja , racja .. najbardziej szorstkie pranie to to .. suszone na wietrze i sloncu , od razu papier scierny , tiaaa wiadomo zapach powietrza , co wszyscy lubia .. Ja niestety suszarki nie posiadam ale bardzo ciesze sie , jak mam mozliwosc korzystania w pracy .. Czesto takie cieplukie pranko dobrze zlozone i ... prasowanie odpada .

    A w domu staram sie nie wieszac prania w ostrym slonku , raczej przyjemny polcien  i odziez nie taka szorstka robi sie po wyschnieciu ..)))

  • Autor: as Data: 2012-12-05 09:58:24

    Mąż jak był w Niemczech poprosił siostrę by wyprała mu ubrania. Wyprała mu. Wysuszyła w suszarce i bluza do wyrzucenia. Wszystkie ściągacze się rozlazły.

  • Autor: megi65 Data: 2012-12-05 14:15:32

    W calej rozciaglosci nie zgodze sie z Toba..... cala bluza cacy a sciagacz do luftu .. czyli z liünego materialu byly wykonane ..! Przez lata korzystania z suszarek , tylko raz prez swoja niewage , wrzucialm kurteczke pikowana i ...prreszycia sie lekko skurczyly .. teraz tak fajnie wyglada .. )) .

    Nie mniej na metce byla informacja .. nie suszyc mechanicznie .. a wiec i bluzy slubnego nie byly przystosowane do takiego suszenia ..

    Reczniki , flanelcie , bawelniane szmatki sa cudonenie mieciutkie .. jak same co niektore wiecie Panie ..

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2012-12-05 23:18:47

    As suszarka ma to do siebie,ze przy pierwszym praniu raczej kurczy,a nie rozciaga.Wiec tutaj tez nie zgodze sie z toba.Po drugie trzeba sprawdzac na metce,czy dana rzecz nadaje sie do suszenia w suszarce mechanicznej.Na kazdej metce jest to oznakowane.Wiec tutaj nie suszarka winna tylko osba ktora wrzucila rzecz ktorej sie nie suszy w suszarkach mechanicznych.

    Co do prania ,jak jest lato susze na zewnatrz,na suszarce typu pajak,duzo sie na niej miesci.Natomiast reczniki i bielizna,skarpetki,chociaz lato zawsze laduja w suszarce,poniewaz sa bardzo miekkie po wysuszeniu.Moja corka kiedys wywalila skarpetki do kosza,pytam sie dlaczego,bo sa jakies takie dziwnnie waskie i szorstkie.Mowie wez wrzuc jeszcze raz do prania i je wysusze w suszarce mechanicznej.Owe skarpetki wlasnie wysuszylam na podworku i byly bardzo szorstkie.Zima susze prawie wszystko w suszarce,oprocz rzeczy ktore sie nie nadaja do suszarki,wtedy te laduja na normalnej rozkladnej suszarce.

  • Autor: megi65 Data: 2012-12-07 09:23:45

    Olu !

    Wasnie dokladnie tak robie jak TY .. !

    Wczoraj wyciaglam swoja bielizne z szusareczki .. tak cieplutka , mieciutka i pachnaca .. Nie ma mowy , az mialam ochote ... wszystko na siebie ubrac ..

  • Autor: as Data: 2012-12-07 12:07:21

    Bluza nie była nowa. Wiele prań miała za sobą. Może szwagierka jakis błąd popełniła. Zniechęciło mnie to do  suszarki więc na razie nie jest to moje marzenie.

  • Autor: bubus Data: 2013-01-10 03:53:00

    ja uzywam suszarke od baaaaaardzo dawna i jestem baaaaaaardzo zadowolona zwl przy blizniakach gdzie robione jest pranie codziennie albo i dwa ulatwia to zycie .Wiekszosc ciuchow na codzien nie prasuje wyciagam cieplutkie z suszarki i ukladam .Zawsze patrze z jakiego materialu robione jest ubranie i dostosowuje temp i czas .To ze czasami miszczy ciuchy uzaleznione jest od jakosci materialow np bawelna bawelnie nie rowna ;( a do prania dodaje tylko proszek zadnych zmiekczaczy ( ze wzg na alergie ) i ciuchy wcale nie sa sztywne .Mialam juz i elektryczne i gazowe i musze przyznac ze gazowa jest ekonomiczniejsza .

  • Autor: alicja_bt Data: 2012-12-04 17:56:34

    Twarda wodajeżeli suszę pranie latem na dworze jest świetnę a zimą jak blacha. Tylko nie daj za dużo płynu do płukania bo w twardej wodzie będzie się wszystko lepić.

  • Autor: czarnykot Data: 2012-12-04 20:11:55

    przestałam prać w proszkach, zaczęłam w płynach...płuczę w lenorze z D...M zainstalował zmiękczacz wody przy pralce, gdzie pobiera wodę i....doopablada...ręczniki jak były blacha tak są...więc już nie wiem w czym rzecz...

  • Autor: kasiachodziez Data: 2012-12-04 21:20:41

    Płyny do prania też przetestowałam pranie było troszkę lepsze ale nadal mnie nie powalało na kolana.

  • Autor: megi65 Data: 2012-12-07 09:21:06

    Aj tam .. Kasiu .. wez to jako peeling ciala .. !

  • Autor: as Data: 2012-12-07 12:08:50

    Dokładnie taki szorstki ręcznik podobno bardzo dobrze robi na skórę. Moja mama kiedyś mi mówiła, że dobrze takim ręcznikiem szorować ciało.

  • Autor: lucyna67 Data: 2012-12-07 20:43:08

    ja uzywam -suszarki-do-wszystkiego-nic-nigdy.nie-zniszczylam-trzeba-tylko-nastawic-z-document-sam-nawiew-tez-ma-jak-nie-jest  jest cheap?

  • Autor: Jola666 Data: 2013-01-09 13:34:38

    A jakiego proszku i plynu uzywasz ?

    Ja mam teraz niemiecki persil i plyn do plukania i jest ok .Może masz twardą wodę albo obroty w pralce nastawiasz na 1200 ?

    Teraz to są chyba pralki z obrotami 1400 + już nawet  ;P

  • Autor: jaska2503 Data: 2013-01-09 14:30:53

    Wypróbuj indyjskie orzechy piorące.Niestety mają wadę taką,że jakichś uporczywych plam nie odpierają.Za to do przepierki(odświeżenia) znakomicie się nadają

Przejdź do pełnej wersji serwisu