Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Wspólny prezent dla chłopca i dziewczynki -gra i kisiążka.

  • Autor: dajanka Data: 2012-12-11 20:12:52

    Zastanawiam się nad prezentami i tu mam problem:)

    Chciałabym kupić dzieciakom jakąś fajną grę, która zjednoczyłaby przy stole nas wszystkich i żebym nie musiała grać na "siłę", chodzi też o to żeby poradził z nią sobie zarówno mocno energiczny 2,5-latek oraz jego 4-letnia rezolutna siostra.. i żeby oboje się cieszyli;) macie jakieś pomysły?

    Odpadają gry z kostką, bo młody sobie z nią jeszcze nie radzi.

    Co do książek to czytamy dużo i myślałam też o jakiejś książce -córka uwielbia Martynkę i często ją czytamy -młody słucha, ale nie chciałabym mu pod choinkę dawać Martynki;););)

    Natomiast synek lubi wiersze, ale mamy ich już w domu całe mnóstwo, a córki absolutnie już nie interesują..

    Macie jakiś pomysł jak to połączyć i wybrać książkę "uniseks"?

  • Autor: ulla* Data: 2012-12-11 20:48:20

    Jeśli gra,bez kostki,to u mnie w Spadające małpki non stop grają,

    Jeśli wspólnie mają się bawić,to może dużą pocztę kup (ja mam z Alexandra) fajna z okienkiem, na zmianę mogą przychodzić do siebie i wysyłać listy...

    Jeśli książka to może 2 w 1 ,kiedyś moje dziewczyny miały np. Czerwonego Kapturka a w niej,na stronach były wczepione tekturowe pacynki do przedstawienia,wyciągały pacynki i  nimi ruszały,jednocześnie opowiadały bajkę..Było tyle pacynek ile postaci w bajce. Może są inne książki z takimi pacynkami w środku, fajna zabawa...

    Chyba że książka z puzzlami w środku,są takie nawet na kilka elementów tylko na jednej stronie,a pod puzzlami tekst,bajka...

  • Autor: dajanka Data: 2012-12-11 21:07:03

    Dzięki za sugestie:)

    Myślisz, że te gry będą też dla młodego odpowiednie?

    Nie natknęłam się jeszcze na takie książki z pacynkami, ale muszę się rozejrzeć:) Ostatnio nawet zbierałam się do zrobienia im tekturowego teatrzyku i pacynek do kilku bajek, ale brak czasu ciągle na przeszkodzie..:(

    Co do puzzli to mają ich b. dużo i świetnie układają, jednak ostatnio musiałam tę rozrywkę nieco ukrucić, bo Młody nie chciał po układaniu puzzli sprzątać..

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2012-12-11 21:41:58

    http://merlin.pl/Safari-gra-logiczna_Granna/browse/product/206,617385.html?gclid=CLrWtYWbk7QCFc2R3godoxoAXA

    taka dość fajna logiczna gierka. Przy okazji rozwija słownictwo i umiejetności liczenia 3 słonie 2 lwy itp

    zauważylam, że młodsze dzieci też ją lubią

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2012-12-11 21:42:41

    to może tak, skoro się nie otwiera

    Granna - Safari - gra logiczna
    nośnik: gry
    Ocena klientów: wszystkie opinie (1) 2008 - Wielopoziomowa gra logiczna.
    Zawiera 48 zadań do rozwiązania. Zadania maja 4 stopnie trudności.Uważaj gdzie idziesz, przed tobą kraina dzikich zwierząt.
    Aby mu sprostać, musisz w odpowiedni sposób umieścić na planszy ze zwierzętami wszystkie 4 elementy przedstawiające bujną roślinność...

  • Autor: dajanka Data: 2012-12-11 21:49:27

    Fajna dla mnie, być może i dla córci, ale młody podejrzewam to jeszcze nie da rady.. ale tym samym mam już pomysł na prezent dla innych dzieciaków w rodzinie:) Dzięki:)

  • Autor: as Data: 2012-12-11 22:19:07

    Jeśli chodzi o inne dzieci w rodzinie to moze to ci się przyda. Przeczytaj co tam napisałam http://wielkiezarcie.com/forumThread.php?id=531694&post=531694

  • Autor: as Data: 2012-12-11 22:17:03

    fajne są spadające małpki ale musisz uważać by mały nie brał do buzi.Może puzle ale dla małego musiały by być duże i np na 24 elementy. Czterolatka tez może je układac jeśli obrazek będzie ciekawy.

    Ja bym kupiła klocki wafle. U nas dzieci już 4 rok się nimi bawią. Mamy kilka paczek. Książkę polecam jakąś z dziećmi i/lub zwierzętami. Jeśli mały lubi Martynkę to możesz mu kupić. Podobna jest tez Kamilka. Córka pożyczała z biblioteki Martynkę i synowie w wieku 5 lat bardzo ja lubili. W tym roku czytała Kamilkę i synowie mając lat 7 tez byli nią zachwyceni.

  • Autor: dajanka Data: 2012-12-11 22:38:13

    Podsunęłaś mi coś z tymi zwierzętami:):):) Moi ostatnio ciągle bawią się w lekrzy, osłuchują, zaglądają w gardło, a nawet opatrują "złamane" kończyny.. a latem natknęłam się katalog jakiegoś wydawnictwa i była tam książeczki o klinice zwierząt, muszę jej poszukać, może się nada:):):)

    Co do puzzli, to mają ich dużo i młody bardzo sprawnie układa, ale że niedawno kupiłam im sporo używanych puzelków na allegro i jeszcze im się nie opatrzyły:)

    I tak myślę o tych klockach i nie wiem co myśleć... podobają mi się, ale domek mamy malutki i chyba nie dam rady tego pogodzić..

    Dziękuję za rady:)

  • Autor: matthia Data: 2012-12-11 22:28:20

    Z takich wspolnych ksiazek dla dzieci w tym wielku z calego serca polecam te pt. ,,Julek i Julka``

    Tutaj link i opinie:

    http://merlin.pl/Julek-i-Julka-1_Annie-M-G-Schmidt/browse/product/1,947218.html

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2012-12-11 22:32:20

    Dzieci lubią ksiązki o przygotach "Tupcia Chrupcia" , fajnie sie też czytaj wiersze Doroty Gellner

  • Autor: dajanka Data: 2012-12-11 22:44:34

    Mamy jedną książkę o Tupciu Chrupciu -młody lubi, ale córa jakby już wyrosła..

    Co do wierszy to tej autorki jeszcze nie mamy, braki napewno uzupełnię, ale nie na święta, a kiedyś tak bez okazji. Tym razem chciałabym żeby książeczka równie mocno uradowała oboje, a młodą już trochę wiersze znudziły.. no, może oprócz Ewy Szelburg-Zarębiny, bo często ją recytuje:)

  • Autor: dajanka Data: 2012-12-11 22:41:06

    Wygląda to obiecująco:) Nie wiem czy już teraz, ale w przyszłości napewno się skuszę:)

  • Autor: asieksza Data: 2012-12-12 11:57:55

    Może jakaś książeczka związana z zimą, świętami czy Mikołajem - moje dostają takie pod choinkę, potem  co prawda stoją na półce ale miło się wraca do nich za rok. Jeśli chodzi o grę to za nic nie mogę sobie przypomnieć jej nazwy. To plansza z kolorowymi kółkami i zegar ze strzałką i kolorami. Zegar pokazuje na którym polu położyć nogę lub rękę, hmm jak to się nazywało...

  • Autor: pa1982 Data: 2012-12-12 12:01:47

    to chyba Twister

  • Autor: Monia1805 Data: 2012-12-12 13:11:43

    Tak, tak, ta gra to twister, ale ja myślę że dla dwulatka to za trudna gra

  • Autor: Inka_1 Data: 2012-12-12 12:26:01

    Z gier polecam Memory, uczy koncentracji, dużo przy tym śmiechu i gra dla całej rodziny. Dzieci zazwyczaj wygrywają ;)

  • Autor: as Data: 2012-12-13 09:37:48

    Jak odpada gra z kostką to bystre oczko powinno sie dzieciakom spodobać.

Przejdź do pełnej wersji serwisu