Forum

Kuchenne porady

Robot-blender zelmer

  • Autor: ekkore Data: 2012-12-12 15:07:35

    Zażyczyłam sobie od mikołaja pod choinkę blender brauna.

    Pooglądałam w sklepie i w sumie spodobał mmi się bardzo zelmer http://allegro.pl/blender-robot-zelmer-491-20-2-tarcze-trzepaczka-i2853952928.html

    Czy może ktoś z Was ma coś takiego? Jak sie sprawuje? Czy ubijaczka dokładnie ubija? Czy tzw żyrafa rzeczywiście blenduje (a nie jak to coś dodawane do miksera, które praktycznie niczemu nie służy).

    Proszę o uwagi.

    Niby jest mocniejszy od brauna - ma 700 W -ale czy to coś znaczy.

  • Autor: alicja_bt Data: 2012-12-12 16:27:09

    Mam brauna ale tylko z końcówka miksującą bo kiedyś były dosyć drogie z całym zestawem. Moc ma 450 ale jestem z niego zadowolona, bardzo dobre robi się nim majonez ale miksowane zupki też np krem z pieczarek.

  • Autor: ekkore Data: 2012-12-12 17:22:21

    Ja mam brauna. Tylko trochę z mojej winy jej popsuty. Powiedzmy - nie to było zepsute co myślałam, przez co uszkodziłąm go bardziej. on działa nadal - ale nie wszystkie części.

    Dokupienie kolejnych - za chwilę zrobi mi wartosć nowego (tym bardziej, że to co mam teraz popsute jest najdroższe). wobec tego postanowiłam kupić nowy - taki jak miłam.

    Poszłam do sklepu - no i spodobał mi się zelmer. Ale nie mam pojęcia jak działa (a brauna znam)

  • Autor: alicja_bt Data: 2012-12-12 17:54:49

    Zelmera używam robotów ale blendera nie znam i nikt ze znajomych też nie więc trudno mi coś powiedzieć, a braunów trochę jest w okolicy. Może w euro agd coś będzie w opiniach na temat tego zelmera ja tam robię zakupy i opinie klientów są wiarygodne.

  • Autor: MoniaMonia Data: 2012-12-13 08:46:12

    Jestem od niedawna posiadaczką tegoż blendera. Powiem krótko - bardzo fajna sprawa w kuchni. Wcześniej miałam robot wielofunkcyjny (tez zelmer) ale zajmował sporo miejsca w małej kuchni i mycia też było trochę po pracy. Blender jest świetny do: koktajli, sosów, ma taki mały pojemnik w którym robię sałatki, można placki ziemniaczane, marchewkę w wiórka, cebulę w krążki... Polecam! u mnie się sprawdza

  • Autor: ekkore Data: 2012-12-13 08:57:18

    No właśnie tarcie w wiórki - w stosunku do normalnej tarki do których oczek byś porównała? Gdzieś czytałam w opiniach, że brakuje tarki do dużych wiórek (tylko nie wiem co ktoś oczekiwał).

    Braun trze na takie fajne niteczki. Tak to wygląda Czy coś podobnego uzyskam w tym zelmerze?

  • Autor: MoniaMonia Data: 2012-12-14 08:00:26

    jest tarcza która ma z jednej strony cienkie wiórka, a z drugiej grube oba są na normalnej tarce. Dokładnie tak trze jedna strona (jak na zdjęciu) a druga grubsze. Kupiłam to w sumie dlatego by szybko zrobić surówkę i placki ziemniaczane  

  • Autor: Alll Data: 2012-12-14 08:25:45

    Musisz się zastanowić do czego zamierzasz go używać.Na pewno nie nadaje się do ciężkiej i długiej pracy.

    Mam dwa blendery jeden Philipsa w rozsypce i drugi Kenwooda wygrany na WŻ.

    Ten Philipsa jest lekki i fajny do lżejszych prac. Mielę nim orzechy. Nie ma wielu elementów do mycia.

    Kenwood- jak na blender bardzo ciężki, ale po dłuższym używaniu doceniłam to. Jest bardziej stabilny i mocniejszy. Kiedy robię surówki nie lata po stole.

    Najjczęściej używam tej końcówki po prawej stronie. Robię nią lużne ciasta które chcę wymieszać aby nie było grudek ( np. ciasto naleśnikowe) i nie zależy mi na ubijaniu. No i co bardzo ważne nie pryska jak przy użyciu rózgi. Jedyna wada tego blendera to cena. Pewnie gdyby nie wygrana to nie kupiłabym go. Ale zobacz może inni producenci też robią taką przystawkę.

  • Autor: ekkore Data: 2012-12-16 09:52:17

    Pozostałam jednak przy braunie

  • Autor: ildivo Data: 2013-03-29 12:27:27

    a jak jest z kruszeniem lodu, próbowałaś? Bawie się czasami w barmana i nie wiem co kupić, mój znajomy ma ten 2 z tej strony:

    http://www.philips.pl/c/blenders_su2_pl_consumer/310312/cat/

    i według niego daje rade. zastanawiałem się właśnie nad Braunem i Philipsem, bo Zelmer ma za małą moc.

  • Autor: ekkore Data: 2013-03-29 16:50:13

    Ja nei mam u siebie kruszarki. Nie lubię takiego rozciapanego lodu - ma być w kostkach normalnych rozmiarów.

  • Autor: ildivo Data: 2013-04-08 16:21:38

    ale niektóre drinki robi się tylko na tym "rozciapcianym" lodze :)

    np Mohito czy cosmopolitan, w klubach potrafią robić wszystkie drinki na nim, fakt bardzo to rozwadnia drinka ale za to ładnie wygląda (czasami)

  • Autor: Czeslaw Data: 2013-03-29 20:58:35

    Od jakiegoś czasu Zemer przeniósł produkcję do Chin. W związku z tym jest taniej, ale jakość spadła. Ogónie nie polecam Zelmera bez względu na to czego to dotyczy ...

  • Autor: ekkore Data: 2013-03-30 09:04:21

    zelmer to juz bosch - wykupili większość akcji.

    A że w Chinach - teraz większość z Chin. Gorzej gdbyby było  Indii.

Przejdź do pełnej wersji serwisu