Forum

Gawędy o jedzeniu

Potrawy świątecznie- Kołobrzeg;)

  • Autor: agacik33 Data: 2012-12-12 23:42:53

    hej, 

     no własnie- podpowiedzcie  jakie potrawy sie pojawiaja na stołach w tamtych okolicach, wiem tradycja tradycja a tak naprawde każdy region ma swoje:) a pytam bo chyba chlop sie wybiera moj osobisty ku mnie.. i chcialabym mu niespodzianke zrobic;)- zapytac łatwo- ale usłysze odpowiedz ze tradycyjnie;)

    Bo u mnie (południe- kraków) pierogi z kapusta i grzybami, barszcz z uszkami, karp z chałką,  i czassami gołabki z kasza i grzybami.

    ALe gdziś tam jest np kutia gdzies kluski z makiem itp

    pozdrawiam

  • Autor: as Data: 2012-12-13 08:50:33

    Ja nie podpowiem. Dobrze że chcesz się dowiedzieć coś na ten temat. Ja na twoim miejscu zrobiła bym wigilię , tak jak robi się u Ciebie. Niech zobaczy jak to jest gdzie indziej. Z jego stron to najwyżej 1-2 dania zrób by mu lepiej było.

    Mnie zawsze ciekawi jakie potrawy maja inni i chętnie bym zjadła. 

  • Autor: agacik33 Data: 2012-12-13 12:16:06

    no właśnie tak planuje.. 1- 2 jego regionu:) tylko nie wiem jakie

  • Autor: bahus Data: 2012-12-13 14:39:19

    Ja nie podpowiem. Dobrze że chcesz się dowiedzieć coś na ten temat.
    Ja na twoim miejscu zrobiła bym wigilię , tak jak robi się u Ciebie. Niech
    zobaczy jak to jest gdzie indziej. Z jego stron to najwyżej 1-2 dania
    zrób by mu lepiej było. Mnie zawsze ciekawi jakie potrawy maja inni i
    chętnie bym zjadła.

    Ja podobnie jak as też nie podpowiem. Przyczyną jest fakt, że po prostu nie wiem ale oświadczam, że gdybym wiedział to na pewno bym podpowiedział...Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszam.

  • Autor: megi65 Data: 2012-12-13 16:59:40

    Mianuję Ciebie rzecznkiem prasowym WZ.. teka i mianowanie zaraz podeśle ... !!!

  • Autor: makusia Data: 2012-12-21 15:04:10

    cały Bahus

  • Autor: borniak78 Data: 2012-12-13 13:53:44

    Hej!

    Zachodniopomorskie- Powiat Szczecinek

    U Nas w domu jada się zupę owocową z makaronem, pierogi z kapustą i grzybami, pierogi z ziemniaki, kapustę kiszoną z grzybami, rybą "po grecku", sałatkę jarzynową

    Myślę, że troszeszkę pomogłam.

    pozdrawiam

    Beata

  • Autor: agacik33 Data: 2012-12-13 14:26:50

    pomogas;) dzieki:)) ryba po grecku spoko, o sałatke tez robie, więc tu spejalnej róznicy ni ma,  a  te pierogi z ziemnakami tylko są  czy z  czymś jeszcze? ( bo zupa owocowa to az tak nie chce ekperymentowac;)

    pozdrawiam

  • Autor: borniak78 Data: 2012-12-21 10:27:14

    te pierogi robię z ziemniaki i podsmażoną cebulką , dosypuja doć dużo pieprzu.

    pozdrawiam

  • Autor: kucharek43 Data: 2012-12-13 15:02:39

    W Kołobrzegu mieszka tzw. ludność napływowa. Zależy skąd rodzina przybyła takie ma menu na święta. Tak jest na zachodzie Polski.W pracy jak sobie opowiadamy to są różnice , ale niewielkie.

  • Autor: as Data: 2012-12-13 19:31:50

    Zadaj mu podchwytliwe pytanie. Którą potrawę wigilijna najbardziej lubi

  • Autor: megi65 Data: 2012-12-13 19:38:40

    A gdzie tu podchwytliwa forma ?? Pytanie jest wprost i proste .....

    Trzeba nad formą popracować ... '' Co wspominasz najchętniej z rodzinnego stołu '' ? Niekoniecznie wigilijnego ... jak radość to na max ... !

  • Autor: jantarka Data: 2012-12-13 20:17:18

    Ja z pomorskiego[też blisko morze],pierogi z kapustą i grzybami,śledż w śmietanie,śledż w oleju,karp na maśle smażony,barszcz z uszkami,fasolka okraszona cebulką na oleju,kluski z makiem,kapusta z grzybami,kompot z suszu.                                                                                                                                                                

Przejdź do pełnej wersji serwisu